ארצית נשים: ב"ש תכבוש את הדרום?

עם מספר שחקניות חדשות בסגל להן עבר בליגת העל או בלאומית + שחקניות מקומיות שרוצות להוכיח, הפועל ב"ש מתכוננת לעונה הקרובה בליגה הארצית כשבמועדון לא מתביישים להגיד שהמטרה היא לעלות לליגה הלאומית. בקבוצה חתמו בנתיים שובל אור שלום, אנג'לה חצ'דוריאן, קרן בויס וריהאנה ג'קסון, כששחקנית העבר שני פרידמן תאמן.


| safsal

 

היא פעילה שנתיים בלבד - אבל לא מתביישת להצהיר כי היא רוצה להעפיל בסוף העונה לליגה הלאומית, ומבט מהיר על הסגל שלה גם מראה שיש לה את הכלים לעשות את זה. הפועל ב"ש בניהולה המקצועי של שני פרידמן שנכנסה למועדון לפני קצת פחות מחודשיים עשתה הקיץ מסע רכש מעניין עם כמה שמות שמוכרים לנו מהליגה הלאומית ומליגת העל. את העונה החולפת ב"ש סיימה במקום הרביעי, והעונה כאמור הציפיה היא להגיע יותר גבוה. "המטרה היא עלייה לליגה הלאומית ובנינו קבוצה שהמטרה שלה זה לרוץ ביחד לטווח ארוך ולקדם שחקניות." כך אומרת פרידמן (28), שחקנית עבר בליגת העל שזכתה עם מכבי אשדוד בדאבל במהלך הקריירה, שגם תהיה המאמנת של הקבוצה. 

כאמור 3 שחקניות ששיחקו בעונה החולפת בליגה הלאומית הצטרפו כבר הקיץ לקבוצה. הגארדית קרן בויס (29, 1.64) שיחקה בשנתיים האחרונות באליצור עירוני נתניה על תקן 'המבוגר האחראי' ועזרה לקבוצה להגיע להישגים יפים, כולל הופעה בגמר גביע האיגוד בעונה החולפת, אך לא הצליחה לעזור לה להימנע מהירידה לארצית. בויס סיימה את העונה עם 7.7 נקודות בממוצע למשחק. לפני זה שיחק גם באס"א ירושלים ובגלבוע מעיינות, ובצעירותה גם ברמה"ש בליגת העל.

עוד מצטרפת הרכזת שובל אור שלום (23, 1.66) ששיחקה בעונה החולפת בבני יהודה מצמרת הליגה הלאומית. אור שלום אומנם לא זכתה ליותר מדי קרדיט בכתום, אבל בדקות שהייתה על המגרש תרמה את שלה וסיימה את העונה עם ממוצע של 4.1 נק'. אור שלום, בוגרת האקדמיה בוינגייט, הייתה חלק מנבחרת הנערות של ישראל באליפות אירופה דרג א' ב-2017 ושיחקה גם 3 עונות בליגת העל בהרצליה, חולון וגם בבני יהודה. בוגרת אקדמיה נוספת שחתמה בדרום היא הגארדית אנג'לה חצ'דוריאן (20, 1.68) ששיחקה העונה באליצור נתניה. חצ'דוראין סיפקה עונה אישית לא רעה עם ממוצע דו ספרתי של נקודות, אבל זה לא באמת עזר לנתניה שסיימה במקום האחרון ונפרדה מהליגה מוקדם. ב-20/21 זכתה באליפות הליגה הלאומית עם אליצור ת"א.

ישלימו את הסגל בעונה הבאה בב"ש מספר שחקניות מקומיות: קפטנית הקבוצה ג'יין ראובני שממשיכה מהעונה שעברה, אתי מימון (40) ועמית בן אהרון (26) שממשיכות לעונה שלישית בקבוצה, הגארדית שבתיאלה פרנקלין (27, 1.68) ששיחקה בעבר בקבוצה ועכשיו חוזרת לקדנציה נוספת, והפורוורדית / סנטרית ריאנה ג’קסון (32, 1.80) ששיחקה בעבר לפרקים גם בליגת העל ובליגה הלאומית.