ישראליות במכללות - משחקי הקונפרנס נפתחים

ליגת המכללות נפתחה בסוף אוקטובר ובשבועיים האחרונים יצאו הקבוצות לפגרת החגים. רגע לפני השנה החדשה מתחדשים המשחקים ויוצא לדרך "הדבר האמיתי" משחקי הקונפרנס בסיום בעוד כחודשיים וחצי ייקבעו העולות לטורניר הארצי. 16 נציגות שלנו המשחקות ברחבי ארה"ב התחילו עוד עונה שתקדם אותן להיות טובות יותר עבור עצמן וקבוצתן.


| שי ברק

 

מספר שיא של 16 שחקניות משחקות העונה ברחבי ארה"ב ב-3 הדיוויז'נים של ה-NCAA.  מתוכן 13 שחקניות נרשמות בסגלים, 5 שחקניות הן רוקיות ו-4 שחקניות משחקות "עונה חמישית" שהתאפשרה בעקבות מגיפת הקורונה.

 

דור סער – מידל טנסי סטייט (C-USA EAST)

מידל טנסי במאזן חיובי 9 - 2 מתחילת העונה . בביתה עם מאזן מושלם 0-4

דור סער עד עם עונה מוצלחת מצאה את מקומה בקבוצה ומובילה אותה למקום הראשון בקונפרנס, סער פתחה בחמישיה בכל משחקי קבוצתה ושיחקה בממוצע 30 דק', עם ממוצע 12.5 נק' במשחק היא השניה בקבוצתה בנקודות למרות שהיא רק רביעית בדקות משחק בקבוצתה.
משחקה הטוב ביותר היה דווקא בהפסד הדרמטי מול טרוי (77:76) באמצע נובמבר כשקלעה 22 נקודות, גם בניצחון נגד VCU (46:54) הרשימה עם 18 נק' ו-6 אס'. בסך הכל עד כה סיימה בשבעה משחקים עם מספר דו ספרתי של נקודות.
 
במשחק הראשון בקונפרנס cusa התארחה באונ' UTSA וחזרה עם ניצחון קל 56:85. שוויון 22 בסוף הרבע הראשון סער וקבוצתה ברחו ליתרון דו ספרתי במחצית והגדילו ליתרון 20 אחרי שלושה רבעים (46:66). דור סער עם 7 נק', 3 אס' ו-3 חט' ב-31 דקות.

ממוצעיה עד כה העונה: 12.5 נק', 3.2 אס', 3.5 ריב' ו- 1.8 חט' - ב-30 דקות

 

ליאור גרזון – וילאנובה (BIG EAST)

וליאנובה במאזן חיובי 6 ניצחונות ו-5 הפסדים, ללא ניצחון במשחי הקונפרנס 0 - 2 במשחקים שלפני הפגרה.

העונה של וילאנובה עד כה לא מתנהלת בצורה הכי חלקה שהמכללה ידעה. בסיקור הקודם שלנו וילאנובה היתה ללא ניצחונות כלל, בפתיחת עונה קשה. מאז, המאזן הוא אמנם חיובי אך באחוזים לא גבוהים 54.5% הצלחה, ומדורגת בתחתית קונפרנס ביג-איסט מאחר וטרם ניצחה במסגרת הקונפרנס.
כאמור, בתחילת דצמבר הספיקה המכללה לקיים שני משחקים במסגרת הקונפרנס והפסידה בשניהם. במשחק החוץ בפרובידנס הפסידה 66:47 (גרזון 5 נק', 6 ריב', 1 אס')  ובמשחק החוץ בקריגטון הפסידה 72:58 (גרזון 11 נק', 2 ריב', 1 אס').
וילאנובה עם מאזן 2-2 במשחקי הבית שלהן, ובעיקר יכולות לצאת מעודדות שטרם פגרת החגים הצליחו לייצר רצף של 3 ניצחונות ובתקווה שימשיכו את המומנטום גם עם חזרת הליגה וחידוש משחקי הקונפרנס.
 
לעומת העונה המגומגמת של וילאנובה, גרזון בעונה מרשימה מאד-מאד. זוכה לאיזכורי כבוד במצטיינות הקונפרנס והיא מהמובילות בקבוצתה. במשחק נגד ג'יימס מדיסון שהתקיים ב-9 לדצמבר הפציצה 16 נקודות ואחריו המשיכה עם 11 ו-8 במשחקי הניצחונות שלפני הפגרה.
בכל משחקי קבוצתה העונה פתחה גרזון בחמישיה, שיחקה מעל 25 דקות. נגד סיינט ג'יימס הדהימה עם 26 נק' (משחק אחד מתוך 8 העונה שסיימה עם מספר דו ספרתי של נקודות).

ממוצעיה עד כה העונה: 13.8 נק', 1.5 אס', 2.9 ריב', 1.6 חט' (32 דק' בממוצע)

 

 

אמי רינת – רוד איילנד יוניברסיטי (A10)

רוד איילנד במאזן חיובי 10 - 3 מתחילת העונה. בבית הן במאזן מושלם ומרשים 0-6.

רוד איילנד עדיין בפגרת החגים ואת משחקי הקונפרנס שלהן יחלו בחמישי בינואר. עד שיתחילו משחקי הקונפרנס סגרו רוד איילנד פתיחת עונה מרשימה, מהטובות שלהן בהיסטוריה. 10 ניצחונות ורק 3 הפסדים. כשבבית הן שומרות עד כה על מאזן. מאחר שמשחקי הקונפרנס עוד לא התחילו לא ברור דירוגה של רוד איילנד, אך במשחקים המוקדמים כשהיא מחזיקה ב-77% הצלחה מדורגת שניה בין קבוצות הקונפרנז.
שני משחקים צמודים מעניינים היו להן לפני פגרת החגים. ניצחון מרשים ודרמטי במיין 44:45 ואחריו ניצחון בייתי על בוסטון 44:54.
 
אמי רינת יכולה להיות מרוצה מאד  מהחודשיים הראשונים שלה בעונת הרוקי. היא שיחקה ב-11 משחקים מספר דו ספרתי של דקות (5 מהן מעל 20 דקות) בשלושה משחקים פתחה בחמישייה. משחק השיא של רינת היה בתחילת העונה, נגד מרימאק עם משחק נפלא ו-17 נקודות אישיות ב-22 דקות (כולל 5 שלשות). בשני המשחקים האחרונים אמנם סיימה ללא נקודות, אבל רינת זוכה למחמאות רבות ואמון גדול (24 דק' נגד הארטפורד ו-27 דק' נגד מיין) ונראה שבונים עליה גם בחלק השני של העונה.

ממוצעיה עד כה העונה: 4 נק',  1 אס', 1.5 ריב' - ב-18 דקות

 

ליאור הלוי – מילווקי (HORIZON)

מילווקי במאזן שלילי  5 - 8 מתחילת העונה. לעומת זאת במשחקי הקונפרנס מילווקי עם מאזן חיובי 4 - 2.

ליאור הלוי ממשיכה לעונה שניה במכללת מילווקי ועם הניסיון והוותק גם מגיע שידרוג במעמדה והעונה. מילווקי פתחו את העונה לא טוב ועם 3 הפסדים רצופים. מאז הקבוצה התייצבה ולמעשה במשחקים מאז העדכון האחרון שלנו, מילווקי במאזן 5-5, מהם 4 ניצחונות במשחקי הקונפרנס. לוח המשחקים ב'הוריזון' בנה לוח בו התחילו משחקי הקונפרנס ב-18-19 בנובמבר. בדצמבר היו 2 משחקים נוספים לפני שהקבוצה יצאה למשחקים "רגילים" נגד מרקט ונורת'ווסטרן לפני פגרת החגים. שני המשחקים האלה הסתיימו בהפסדים ולמעשה הקבוצה בחודש דצמבר היתה עם ניצחון אחד (47:66 נגד רוברט מוריס) ו-3 הפסדים.

אתמול, 30 בדצמבר, התחדשו משחקי הקבוצה אחרי שבועיים של פגרה, כשמילווקי אירחה את אוקלנד. אחרי רבע ראשון צמוד, אוקלנד רצו ברבע השני 20-7 (33:19 במחצית) ומשם שלטה במשחק עד סיומו. ליאור הלוי תרמה 2 נקודות אישיות במשחק שהתקיים לעיניי 680 אוהדים.

לאור תוצאותיה במשחקי הקונפרנס, מילווקי מדורגת במקום ה-3 ב'הוריזון', מרחק משחק וחצי מהמוליכה ינאגסטאון סטייט, לה הפסידה מילווקי בתחילת החודש 58:50.

ליאור הלוי שותפה בכל משחקי הקבוצה מתחילת העונה וזכתה לדקות רבות במשחק הצמרת נגד יאנגסטאון נגדן שיחקה 13 דקות.

ממוצעיה עד כה העונה: 1.1 נק', 1 ריב' - ב-7 דקות בממוצע.

 

אלכס גיטצ'נקו – ג'ורג'יה סטייט (SBC)

ג'ורג'יה סטייט במאזן 6 - 6 מתחילת העונה . עם מאזן חיובי במשחקי בית (3-4)

אלכס גיטצ'נקו, גם היא, מצטרפת חדשה לליגת המכללות ואת עונת הרוקי שלה פתחה בצורה חיובית. השאלה הגדולה בעונה של קבוצתה, מכללת ג'ורג'יה סטייט מסתבר נוגעת להתמודדות עם הקורונה, כשאחרי 10 ימים של פגרת חגים, שני משחקי הקונפרנס הראשונים שהיו צפויים לחגיגות סוף השנה(31.12 ו-1.1) בוטלו. הקבוצה היתה צריכה לארח את 'ליטל רוק' ולמחרת לצאת למשחק במכללת ארקנזס סטייט, אך המשחקים בוטלו, כך שמשחקן הראשון של גיטצ'נקו ומכללתה יהיה רק בחמישי הבא.

בחלק הראשון של העונה, ג'ורג'יה סטייט התקשתה לבנות יציבות ולא הצליחה לחבר יותר מ-2 ניצחונות רצופים, הנדנדה ביכולת ובתוצאות הסתיימה עם משחק ניצחון וטעם טוב רגע לפני הפגרה. ג'ורג'יה אירחה את צ'ארלסטון סאות'רן וניצחה 50:55, במשחק לא קל. אחרי שהובילה ב-11 נקודות יתרון, 7 דקות לסיום, איבדה את ההפרש ודקה לסיום היתה התוצאה רק 53:50, כשאלכס גיטצ'נקו מסיימת את 2 נק', 3 ריב', ו-1 אס', במשחק בו פתחה בחמישייה ושיחקה 29 דקות. 

את העונה גיטצ'נקו פתחה טוב עם 3 משחקים רצופים בחמישייה ושני משחקים בהם קלעה 6 נקודות (נגד טנסי סט. ונגד ברוטון-פרקר). גיטצ'נקו המשיכה בכל המשחקים לקחת חלק וברובם שיחקה סביב 20 דקות משחק, כשכאמור במשחק האחרון לפני הפגרה חזרה לחמישייה.

ממוצעיה עד כה העונה: 2 נק', 1 אס', 2.1 ריב' ,  ב-17דקות

 

ניצן עמר – UNCG אונ' צפון קרולינה גרינסבורו (SOCON)

גרינסבורו במאזן שלילי 4 - 9 מתחילת העונה . במשחקי החוץ היא עם ניצחון בודד, אך בבית המאזן טוב יותר 3-3

ניצן עמר עם פתיחת עונה חיובית מאד בליגת המכללות. ביום המשחקים הראשון ב-9 בנובמבר ניצחה עמר עם קבוצתה 52:48 את אשוויל. עמר בהופעת בכורה פתחה בחמישייה ושיחקה 32 דקות. מאז המשיכה לקחת חלק בחמישייה בעוד 7 משחקים רצופים כשבכולם שיחקה מעל 18 דקות. ב-6 המשחקים האחרונים לפני הפגרה עמר ירדה לספסל, אך המשיכה לקבל דקות משמעותיות ולהיות חלק מהקבוצה. 

גרינסבורו אמנם פתחה את העונה טוב עם 3 ניצחונות מ-4 משחקים, אך מאז הטורניר בקרולינה שהתקיים בסוף נובמבר הסתבכה גרינסבורו ונכנסה לרצף של 8 הפסדים מ-9 משחקים, כשלפני הפגרה ספרה רצף של 3 הפסדים רצופים. גרינסבורו שקולה, מגיעה למשחקים צמודים ולרגעי הכרעה כשהיא קרובה ואף ביתרון מול היריבה אך נגד אלון הפסידה 52:49, שלושה ימים לאחר מכן הפסידה לדוידסון 56:52 (3 דקות לסיום עוד הוליכה), ו-UNCW הגיעה לגרינסבורו ויצאה משם עם ניצחון 45:42. בכל המשחקים האלה סיימה ניצן עמר ללא נקודות.

גם אצל עמאר, כמו אצל גיטצ'נקו, שני המשחקים שנקבעו מיד לאחר הפגרה (30.12 ו-2.1) בוטלו, ומשחקה הראשון של גרינסבורו ועמאר יתקיים ביום חמישי 6.1 נגד פורמן, ויהיה זה גם המשחק הראשון במסגרת הקונפרנס.

משחק אחד לפני, משחק הניצחון האחרון של גרינסבורו, עמר היתה טובה וב-16 דקות משחק קלעה 7 נקודות והוסיפה 2 אס' ו-2 חט'. פעמיים העונהה סיימה עמאר עם 7 נקודות.

ממוצעיה עד כה העונה: 2.2 נק',  1.9 אס', 0.7 ריב' - ב-19.2 דקות

 


עידן שלוש, סל בכורה במכללות אמש (צילום: St. John's)

 

עידן שלוש – אונ' סט. ג'ון (BIG EAST)

סט. ג'ון במאזן שלילי 5 - 7 מתחילת העונה . ובמשחקי הקונפרנס במאזן 1-1

כמו רינת, סימיונוביץ, גיטצ'נקו, עמר גם עידן שלוש היא רוקית בליגת המכללות ובסך הכל משלימה מעבר של 5 שחקניות לליגה האמריקאית. עידן שלוש התקבלה בחום והרבה התלהבות בקבוצתה אבל עדיין בשלבי התאקלמות ועד פגרת החגים שותפה בסך הכל במשחק אחד מתוך 11, וגם בו שיחקה דקה אחד נגד אונ' ייל (בניצחון 86:68). אלא שהקבוצה נראתה לא טוב במשחקיה שלפני הפגרה הפסידה בווגנר ודה-פול (107:93) ועם החזרה מהפגרה, במאני טיים של העונה ובמשחק חשוב נגד בראון, שותפה עידן שלוש לראשונה בדקות משמעותיות. ב-7 הדקות בהן שותפה ברבע השלישי קלעה את נקודות הבכורה שלה (2 נקודות), מסרה 2 אס' ועוד 1 כ"ח ואפילו הוסיפה חסימה.

המשחק שנקבע ליום הסילבסטר, בוטל והמשחק הקרוב יתקיים ביום ראשון, 2.1 ויהיה מסקרן במיוחד במפגש בין עידן שלוש וליאור גרזון.

ממוצעיה עד כה העונה: 1 נק',  1 אס', 1 ריב' (ב-3.5 דק')

 

שיר לוי – וושינגטון סטייט (PAC-12)

וושינגטון סטייט במאזן חיובי 8 - 3 מתחילת העונה . היא עדיין בלתי מנוצחת בביתה (4 - 0).

שיר לוי, בשנתה הרביעית בוושינגטון. במשחקי ההכנה נראתה טוב מאד .

אלא שמאז פתיחת העונה שיר לוי מתקשה למצוא את הטבעת ועד כה במכללה שפתחה את העונה חזק מאד, טרם מצאה את הטבעת ב-6 המשחקים בהם שותפה. 

וושינגטון סטייט אחרי פתיחה מרשימה של 8 ניצחונות והפסד יחיד, הפסידה לבריגהאם יאנג ולסטוני ברוק ויצאה לפגרת החגים עם 2 הפסדים רצופים. את משחקי הקונפרנס החזק תחל וושינגטון נגד קליפורניה, הלילה (שישי), ביום ראשון כבר תתמודד נגד סטאנפורד והיריבה הבאה אריזונה. שיר לוי תנסה להוכיח את עצמה ולחזור לרוטציה בחלק העיקרי של העונה.

ממוצעיה עד כה העונה

 

אבני סימיונוביץ – איסט קנטאקי (ASUN)

קנטאקי במאזן 6 - 6 מתחילת העונה . היא בביתה נוצחה פעם אחת (4 - 1).

איסט קנטאקי החליפה את הצוות המקצועי ערב פתיחת העונה והיתה זו הבשורה הרעה ביותר שאבני סימיונוביץ' היתה יכולה לקבל. גרג טוד, מאמנה החדש, הביא איתו מס' שחקניות ומעמדה של סימיונוביץ התדרדר ממש בפתיחת העונה, כשכבר אי אפשר היה לעשות שינויים. לכן כיום היא במעמד 'רד-שירט' לקראת מעבר בעונה הבאה ולא שיחקה העונה.

ממוצעיה עד כה העונה:  טרם שיחקה

 

שירה ששון ומיכל (מיקי) ששון – אינדיאנפוליס

אינדיאנפוליס במאזן שלילי 3 - 7 מתחילת העונה (בקונפרנס ניצחון אחד ו-2 הפסדים)

עונה חמישית של האחיות ששון באינדיאנפוליס ומרגש לראות את המעמד שלהן בקבוצה, לא רק כשחקניות מובילות, גם כמנטוריות וחונכות את דור ההמשך באוניברסיטה. 

עם זאת, הקבוצה העונה מתקשה להציג את היכולות המרשימות שהתרגלנו לראות ממנה ואחרי 5 הפסדים וניצחון יחיד בנובמבר, הגיע חודש דצמבר עם שיפור מסוים ואותו הקבוצה סיימה במאזן 2-2. ניצחון על לואיס 79:67 היה היחיד עד כה במשחקי הקונפרנס של הקבוצה. רגע לפני פגרת החגים אירחה אינדיאנפוליס את קוקומו וניצחה אותה 70:43 במשחק בו מיכל ששון חזרה לחמישייה וקלעה 2 נקודות ושירה ששון תרמה 4 ריב' ו-3 אס'. 

הלילה תחזור אינדיאנפוליס לשחק נגד פריס סטייט, ומשחקי הקונפרנס יתחדשו ביום חמישי הבא.

מיכל ששון - ממוצעיה עד כה העונה: 4.6 נק',  3.1 אס', 5.1 ריב' - ב-28.5 דקות

שירה ששון ממוצעיה עד כה העונה: 3 נק',  2.1 אס', 4.4 ריב' - ב-10 דקות

 

גל דהן – קרדינל סטריץ'

קרדינל סטריץ במאזן שלילי 3 - 11 מתחילת העונה. ניצחון בודד בקונפרנס ו-7 הפסדים. 

גל דהן וקרדינל סטריץ' פתחו אמנם את העונה נוראי מה-30 באוקטובר ספרו 9 הפסדים רצופים. אלא שאולי אפשר לשאוב אופטימיות מהשבועיים האחרונים בדצמבר לפני החגים. 2 ניצחונות ב-3 משחקים, 67:60 נגד מאריאן יוניברסיטי (דהן 4 נק', 2 אס', 2 ריב') ו-55:50 נגד גוברנורס סטייט, במשחק בו דהן פתחה בחמישייה, שיחקה 31 דקות וסיימה עם 3 נק', 5 ריב' ו-4 אסיסטים.

גל דהן בסך הכל העונה מצאה את מקומה בקבוצה, כשבכל משחק משחקת ממוצע דו ספרתי של דקות ורק פעמיים ירדה מ-15 דקות העונה. 4 פעמים עלתה בחמישייה ולמעט בשני משחקי הפתיחה קלעה בכל אחד מהמשחקים, כולל שיא עונתי של 9 נקודות נגד סיינט אקסבייר.

ממוצעיה עד כה העונה: 4.2 נק',  1.5 אס', 2.5 ריב' - ב-21.8 דקות

 

יובל ניצן ושי רחמים – אונ' ישיבה

ישיבה יוניברסיטי  במאזן שלילי 5- 7 מתחילת העונה.  בקונפרנס הן עם 3 ניצחונות ו-7 הפסדים.

הקבוצה בפגרת חגים ארוכה במיוחד. משחקה האחרון של האוניברסיטה הסתיים בניצחון בהארכה 75:67 נגד 'פייב טאונס קולג' ', ב-16 בדצמבר ואחריו יצאו לפגרה עד ה-27 בינואר, כחודש וחצי. שי רחמים ויובל ניצן ממשיכות להיות השחקניות הדומיננטיות בקבוצה, רמה או שתיים מעל כל היתר, כשניצן קלעה 24 נקודות במשחק הניצחון ושי רחמים הוסיפה 23, בסך הכל קלעו יחד 47 מ-75 של הקבוצה.

יובל ניצן - ממוצעיה עד כה העונה: 18 נק',  4.6 אס', 4 ריב' - ב-36 דקות (פתחה בכל המשחקים)

שי רחמים - ממוצעיה עד כה העונה: 15.5 נק',  2.8 אס', 3.3 ריב' - ב-35 דקות (פתחה בכל המשחקים)

 

נמשיך לעדכן עדכון חודשי עד לחודשי ההכרעה במרץ.