ל.נשים: יומולדת שמח, שמחה

ירושלים הדהימה את גלבוע עם ניצחון גדול ב-20 הפרש, רמה"ש ניצחה בהפרש דומה את כאוכב, אבל הסיפור של המחזור הוא הניצחון השני של העונה של נתניה שהגיע ביום ההולדת ה-70 של שמחה לב צור.


| שי ברק

 

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

אס"א ירושלים 68 - הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 48 (במחצית: 30:21 לירושלים)

סיפור המשחקאחרי שהפסידו לגלבוע בסיבוב הקודם הגיעו ירושלים הביתה, הובילו ושלטו במשחק מתחילתו ואת ההפרש השיגו במהלך האחרון של המשחק את אותו ההפרש, בשלשה של עדן פורת.

שם המשחק: בהגנה: נטע רפאל. הופקדה הגנתית לעצור את התקפת הגלבוע ועשתה עבודה מצוינת, כולל 11 נקודות. בהתקפה: עדן פורת. פעם חמישית העונה שקולעת 20 נקודות ומעלה, כשאת הנקודה העשרים עשתה כשקבעה 20 הפרש ואת תוצאת המשחק.

סיכום המשחקברבע ראשון התקפי במיוחד ברחה ירושלים ליתרון דו ספרתי כבר אחרי 10 דקות, 22:12 הובילה. 6 נקודות של עדן פורת ו-5 של הדר רפאל ועוד סל ועבירה חשוב של נטע רפאל קבעו את תוצאת הרבע. הגלבוע, כמו במשחקים הקודמים נפלה לפיגור מוקדם אבל גם יצאה ממנו. ירושלים עוד הגדילו את ההפרש עד 26:12 (מור יוסף וגרוסמן) לפני שהגלבוע חזרו עד 30:21 בתוצאת המחצית עם חמש נקודות של נועה שמעוני. הקאמבק נמשך בתוך הרבע השלישי עד 32:27, מנקודות של בן ישי וגולדין, אבל אז שלשה של פורת ועוד אחת של הדר רפאל הקפיצו את ההפרש מחדש לדו ספרתי 40:29. הרבע הסתיים 45:34, הדר גוטין עוד הורידה את ההפרש ל-9 נקודות, שבע דקות לסיום אך בירושלים לא איבדו את הראש או היתרון, ובשלשה השלישית של הדר רפאל קבעו 57:44 שהכריע את תוצאת המשחק. משם ההפרש המשיך וצמח בשלשה של נטע רפאל ושניה לסיום, כאמור עדן פורת מחוץ לקשת קבעה את תוצאת המשחק.

משפט סיום: ירושלים שהפסידו בסיבוב הראשון לכל קבוצות הצמרת 1-5, פתחו סיבוב חדש, מארחות את היריבות בבית ואת היריבה הראשונה ניצחה באותו הפרש בו ניצחה ואולי שלחה מסר לקראת משחקי האליפות. אך מהצד השני, כשהן כרגע ללא יתרון ביתיות הן צריכות להוכיח שמסוגלות לנצח גם בחוץ. גלבוע, למרות ההפסד השלישי שלהן העונה עדיין במקום השני ונדמה שבמאזן מושלם בבית אבל שלושה הפסדים בחוץ, הן חייבות להילחם על יתרון הביתיות. 

קלעו לאס"א ירושלים: עדן פורת 20, הדר רפאל 13, נטע רפאל 11, מורן שטרית ויולי גרוסמן 8 כ"א, גילי ליאור 6, אור מור יוסף 2.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: טלי בן ישי 13, הדר גוטין 11, יעל טויטו 6, נועה שמעוני ונועה שבת כהן 5 כ"א, רוני גולדין וג'ני טודורוב 4 כ"א.

 

א.ס רמת השרון 78 - הפועל כאוכב 57 (במחצית: 30:30)

סיפור המשחק: כאוכב שפתחו את העונה בסערה קצת נעצרו ובהפסד שני ברציפות הן כבר "התדרדרו" למקום השמיני. רמת השרון, מנגד, בדרך למעלה ועם מחצית שניה מצוינת 48-27 , הן כבר במקום השישי בליגה (עם משחק יותר).  

שם המשחק: סהר דגן ורוני קלינגר. אחרי שרמה"ש כולה קלעה 30 נקודות במחצית , במחצית השניה דגן וקלינגר קלעו שתיהן יחד 30 נקודות והיו אלה שהטיסו את קבוצתן לניצחון הגדול.

סיכום המשחק אחרי שכאוכב נבלמה ללא סלי שדה בדקות הראשונות של המשחק, הגיעו שלשות של עלית כהן, פיירוז חאג' ונור נג'מי שהורידו את האורחת ביתרון 18:15 בסוף הרבע הראשון. משחק לא גדול של שתי הקבוצות ברבע השני סגר מחצית שוויונית, 30:30. משם ולמחצית השניה עלתה קבוצה אחת. רמת השרון השתלטה על השדה והמשחק סהר דגן ורוני קלינגר היו מעל המשחק וברבע השלישי נעזרו גם בדקות טובות של אופיר אליהו ובסך הכל 52:45 בסוף הרבע השלישי. הבריחה המשיכה לתוך הרבע האחרון, ההפרש המשיך וצמח ואת התוצאה קבעו הניג ובניטה. בכאוכב רק בר סלע תפקדה עם 13 נקודות במחצית השניה, כשלקראת סיום הוסיפה חאג' 6 נקודות המשחק כבר הוכרע.

משפט סיום:  רמת השרון יטוסו בשבוע הבא למחנה אימונים בחו"ל. הן עוזבות אחרי שהשיגו את הניצחון על כאוכב וגם ניצחון במחזור העתידי (המשחק נגד נהריה הוקדם), רמה"ש במקום השישי (יכולות לרדת לשביעי) אבל נדמה שכבר אפשר להכריז על העונה הזו כמוצלחת, רק שלא ייכנסו לאדישות של כאוכב שהוכתרה לקבוצת הסיבוב הראשון אך מאז מתקשות לנצח עם 4 הפסדים מ-5 משחקים אחרונים , הן מתדרדרות לאמצע הטבלה.

קלעו לא.ס רמת השרון: סהר דגן 22, רוני קלינגר 20, הילה הניג 9, אופיר אליהו 8, חופית וקסלר 5, לורן בניטה, מאיה מדרי ומיטל לוי 4 כ"א, נועה שמשי 2.
קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 24, פיירוז חאג' 16, עלית כהן 8, נור נג'מי 5, היא סלאח 2, ליאן עודה ואסיל עודה 1 כ"א.

 

אליצור נתניה 65 - הפועל נהריה 63 (במחצית 32:30 לנתניה)

סיפור המשחק: ניצחון גדול, לכבוד יום הולדתו ה-70 של שמחה לב-צור. רגע לפני הפתיחה הקבוצות היו צריכות להחליף אולם, הכדור הספיק להתקע מאחורי הסל ועוד אי - אילו הפתעות, לפני שניצן קוך הובילה את נתניה לניצחון 3 שניות לסיום, בריבאונד התקפה ושתי קליעות עונשין.

שם המשחק: ניצן קוך. החיזוק האחרון שהגיע לנתניה, אמנם לא סיימה כקלעית המובילה, אבל לפעמים לא צריך יותר מדי נקודות, אלא את הנקודות שיכריעו את המשחק וקוך שחזרה אחרי ההרחקה מהמשחק נגד באר טוביה, השתלטה על הצבע מאז עזיבתה של גיוסי והיתה אחראית לניצחון השני של נתניה השנה.

סיכום המשחק במשך 40 דקות המשחק היה צמוד כשאף אחת מהקבוצות לא הצליחה להתרחק מעבר ליתרון 5 נקודות. ההובלה החליפה ידיים ובתום דרמה גדולה נתניה יצאה עם הנקודות. הרבע הראשון היה התקפי במיוחד והסתיים 21:20 לזכות המארחות. ב-4 שלשות התחלקו דפנה מלר והילה מימון (2 כ"א), קוך ובן דוד עזרו בצבע וירדו ביתרון קטן כשבצד השני 7 נקודות של הדר לוי ודקות טובות של רוני מנצל (5 נקודות ברבע) וליאור הלוי החזיקו את נהריה. ליאור הלוי והדר לוי המשיכו להיות המוציאות לפועל גם ברבע השני כשבנתניה היתה זו דפנה מלר עם 9 נקודות מתוך ה-11 של קבוצתה ובהפסקה 32:30 לנתניה. את הרבע השלישי ניצחה נהריה, 8 נקודות של מנצל והיתר בין לוי, הלוי ופקין קבעו 52:50 אחרי שלושה רבעים והפכו את הרבע האחרון למכריע. שלשות של לוי ומנצל מצד אחד התקזזו עם שלשות של בלייברג (8 נקודות ברבע האחרון) ומלר מהצד השני ואז הגיעה ההכרעה מהידיים של ניצן קוך, 3 שניות לסיום.

משפט סיום:  משחק בין העולות החדשות ממחוזות הצפון. הפועל נהריה התחזקה, נראתה טוב בתחילת הסיבוב ואפילו השיגה כמה ניצחונות משכנעים כולל בשבוע שעבר בהארכה ודווקא כשהיו בדרך למעלה , עם האפשרות להתקרב למקומות 8-9 נכנעו במשחק דרמטי לנתניה ונבלמו , הן עדיין 4 נקודות מהקו האדום, אבל רחוקות מרף הציפיות. נתניה עם ניצחון שני עדיין במקום ממנו יורדים ליגה, אבל היכולת המשתפרת בשבועות האחרונים והניצחון מלא האופי השבוע יכול להיות נקודת המפנה של העונה בדרך לשרוד בליגה הלאומית.

קלעו לאליצור נתניה: דפנה מלר 21, דבי בלייברג 19, ניצן קוך 12, הילה מימון 7, שירה בן דוד 4, לירון אלבג 2.
קלעו להפועל נהריה: רוני מנצ'ל 21, הדר לוי 20, ליאור הלוי 10, נופר פקין 8, אלה פינצי 4

 

הפועל כפר סבא 44 - אקדמית וינגייט 76 (במחצית 35:19  לוינגייט)

סיפור המשחק:  במשחק שנדחה ליום חמישי, וינגייט שהוליכה במשחק מהפתיחה השיגה ניצחון חוץ והשלימה ניצחון כפול על כפ"ס העונה.

שם המשחק: רומי לוי. הרבה נקודות במגרש הפתוח ובכושר משחק טוב ממשיכה את היכולת מהשבוע שעבר בניצחון על הגליל העליון וקלעה 17 נקודות בניצחונה של קבוצתה.

סיכום המשחקניצן עמר פתחה את המשחק עם חמש נקודות רצופות, מאי נשר המשיכה את הרבע עם עוד 7 נקודות משלה ועוד שלשה של שני ברמן הובילה את האורחות ליתרון 21:14, כשבכפ"ס 6 נקודות של מייברג ו-5 מהולצר לא הספיקו. ברבע השני כפ"ס נתקעה על שני סלי שדה (הולצר ורשף) וההפרש המשיך לצמוח כשוינגייט עם 4 נקודות של רומי לוי -5 של עמר ירדו למחצית ביתרון דו ספרתי 35:19. ההגנה של המקומיות שוב לא הצליחה לעצור את היריבה שקלעה 24 נקודות ברבע השלישי (59:32), נשר, עמר, לוי וברמן הוציאו לפועל והפכו את הרבע האחרון להיות לפרוטוקול בלבד. בכפ"ס הלכו לקצה הספסל ושיתפו את כל שחקניות הסגל מה שעזר לוינגייט ללחוץ ולרוץ ולהגדיל את ההפרש בשלשות של לוי ואלטמן.

משפט סיום:  הפועל כפ"ס שפתחה את הסיבוב עם הניצחון הגדול בכאוכב חזרה ליכולת מהסיבוב הראשון, הפסידה פעמיים מהן ההפסד הגדול הזה בבית והן במקום ה-11 של הליגה רחוקות 4 נקודות מאמצע הטבלה. וינגייט לא הורידו את הרגל מהגז ולחצו 40 דקות בהרכבים חזקים. שינוי מרענן מקבוצת האקדמיה שזנחה את פילוסופיית "קידום" ו"בניה" ומחפשת הצלחות בכל מחיר כדי להוכיח שהן טובות לפחות כמו ראשל"צ (דאבליסטיות העונה שעברה) או רעננה (בגמר גביע האיגוד). כרגע וינגייט יציבות במקום החמישי בליגה.

קלעו להפועל כפר סבא: חן הולצר 21, דרור מייברג 8, שרון רשף 7, לירז קניג, ענבל גבע ונטלי לוי 2 כ"א, מורן שחם וענבל יערי 1 כ"א
קלעו לאקדמית וינגייט: רומי לוי 17, ניצן עמר 15, מאי נשר 12, שני ברמן ועדי אלטמן 9 כ"א, שירה חג'ג' 7, תמר קופילביץ, דניאל אורן וזיו דוידוביץ 2 כ"א, אנג'לה חצ'דוריאן 1.

 

הפועל באר טוביה 56 - אליצור יבנה 66 (במחצית: 29:26 ליבנה)

סיפור המשחק: באר טוביה עם הרכב שממשיך להיות חסר, הפעם גם ללא בורודובסקי, החזיקה מעמד שלושה רבעים, אבל יבנה שהוליכה בהפרשים קטנים השיגה את ניצחון החוץ שהשאיר את יבנה מרחק שלושה משחקים מהפיינל פור.

שם המשחק: בת אל לזמי. בשקט ובניסיון שמביאה לקבוצה ממשיכה להיות ברומטר בעולה החדשה וההצלחה שלה לנווט את הקבוצה נגד הגארדיות שמהצד השני ראוי להערכה. גליידה, לוי וגיטצ'נקו שקלעו 25 נקודות תוך שניצלו את הסייז, זה מובן יותר מאליו - לזמי, היא שחקנית המשחק.

סיכום המשחקלמרות ההרכב החסר, באר טוביה פתחה טוב יותר המשחק וגם הוליכה בסוף הרבע הראשון 18:17. אוריאן אמסלם היתה מצויינת בפתיחה עם 10 נקודות ברבע וביחד עם בר אביטל הובילו ליתרון המוקדם, כשנופר לוי ובת אל לזמי שומרות את יבנה במשחק. ברבע השני נתקעה ההתקפה של באר טוביה, אמנם אמסלם ואביטל הצליחו לקלוע 3 סלי שדה מה-4 של הקבוצה, אך זה לא הספיק לשמור על היתרון מול 5 נקודות של אלכס גיטצנקו ברבע בו ניצחה יבנה 12-8 והוליכה בהפסקה 29:26. לזמי וגליידה עלו טוב למחצית השניה וביחד קלעו 11 נקודות מתוך 22 שקלעה הקבוצה בדרך ליתרון 51:43, כשאביטל ניסתה עם 8 נקודות להחזיק את המקומיות קרובות, אך זה היה קשה. ברבע האחרון להרכב הקצר של באר טוביה נגמר האוויר וחנה הללי עד הסיום קלעה את הנקודות ששמרו על ההפרש והניצחון של האורחות.

משפט סיום: באר טוביה ממשיכה להתדרדר ודיי ברור כבר שאחרי הפציעות, השינויים בסגל המתקצר, הן יעברו את העונה בין מקומות 8-10, אבל אולי השבועות הקרובים ועד סוף השנה ישמשו כר מוצלח לאחריות קרמר ולמיקה שני לצבור את הביטחון ולהוביל את הקבוצה גבוה ולמעלה בעונה הבאה. יבנה ממשיכות בעונה הטובה שלהן ורואות את המאבק על המקום החמישי כיעד. למרות שלא הרשימו נגד באר טוביה החסרה, הן הראו אופי של קבוצה ותיקה כשידעו לקחת את הנקודות למרות משחק בינוני.

קלעו להפועל באר טוביה: אוריאן אמסלם 21, בר אביטל 20, שיר קרמר 6, מיקה שני 4, חן ביסמוט וסול קרמר 2 כ"א, חן וייסבורט 1.
קלעו לאליצור יבנה: חנה הללי 16, בת אל לזמי 13, רג'י גליידה 12,  לי קפיטולניק ונופר לוי 8 כ"א, אלכס גיטצ'נקו 5, ענבר אנוליק ושחר עמית 2 כ"א.

 

אליצור תל אביב 56 - מכבי חיפה 81 (במחצית 48:23 לחיפה)

סיפור המשחק:  חיפה שמרה על הפסגה עם ניצחון חוץ קל. רבע התקפי במיוחד של 29 נקודות ברבע הראשון הכריעו את המשחק, למרות הרכב חסר של חיפה, הספסל קיבל הזדמנות רגע לפני המשחק החשוב נגד הגליל בשבוע הבא. 

שם המשחק: אבני סימיונוביץ, שחקנית הנערות, שבוע שני ברציפות שהיא הקלעית המובילה בקבוצה. אחרי 31 נקודות בשבוע שעבר, הפעם הסתפקה ב-17 נקודות בלבד, אבל אי אפשר להתעלם, לצד שלל ה"כוכבות" הפריצה והדומיננטיות של סימיונוביץ מדהימה. אבל הרבה את היכולת שלה מביאה לידי ביטוי לא בחלל ריק אלא הרבה בזכות היכולת המרשימה של חג'ג' וגור שלצידה.

סיכום המשחק לא יותר ממחצית נדרשה לחיפה כדי להכריע את המשחק. יכולת גבוהה במיוחד של עמית גור (11 נקודות רצופות) לצד סימיונוביץ עם 7 נקודות ברבע הראשון הובילו את חיפה ליתרון 29:13 אחרי 10 דקות. זואי רייכמן קלעה 9 נקודות והיתה הבולטת בשורות תל אביב, אך הגנת חיפה התמקדה בה ועצרה אותה ללא נקודות ברבע השני, כשמנגד חיפה קלעה 19 נקודות נוספות (6 נקודות של נור כיוף ו-6 של חג'ג') בדרך ליתרון 48:23 בהפסקה. משם המשחק היה לפרוטוקול. ת"א ניסתה לחזור למשחק וניצחה את הרבע השלישי עם 8 נקודות של זר אביב ו-6 של סבינה מרדנוב ( 59:43), אבל כדי לא להתסבך קלעה חג'ג' בתחילת הרבע האחרון 8 נקודות ברציפות. עוד 6 נקודות הוסיפה אחריה שיר רביב, וחיפה רצה 22-13 ברבע המכריע כדי לקבוע את תוצאת המשחק.

משפט סיום: תל אביב ראתה את נתניה משיגה ניצחון שני ותנסה להתרחק מהן בשבועיים הקרובים כשתפגוש שתי יריבות במשבר (באר טוביה וכאוכב). מכבי חיפה זכתה למשחק נוח נגד יריבה מהתחתית לפני קרב הצמרת החשוב נגד גליל וראתה את שחקניות הקבוצה בכושר קליעה טוב עם 5 שחקניות שקלעו בדו ספרתי.

קלעו לאליצור תל אביב: זואי רייכמן 19, שני זר אביב 11, סבינה מרדנוב 9, שי רחמים 7, טלין אלבה 6, עדן מצארווה וענבל מיכל 2 כ"א
קלעו למכבי חיפה: אבני סימיונוביץ 17, דניאל חג'ג' 16, שיר רביב ונור כיוף 13 כ"א, עמית גור 11, שי אלון 7, רוני צביאלי 3. 

 

הפועל גליל עליון 88 - מכבי תל כביר 48 (במחצית 39:15 לגליל)

סיפור המשחק:  כמו חיפה גם לגליל עליון היה ערב נוח. בעוד חיפה קלעה 29 נקודות ברבע הראשון, הגליל הסתפקו ב-26 נקודות, אבל סיפקו גם הגנה טובה ועם 15 הפרש אחרי רבע אחד המשך המשחק היה לפרוטוקול נגד נועלת הטבלה.

שם המשחק: דנה ביתן. כמה חיכינו לראות את ביתן, "הדבר הבא מהגליל" בקבוצה הבוגרת. אחרי שויתרה בתחילת העונה על האפשרות לקחת חלק בקבוצה הבוגרתה - החליטה להצטרף, עיבתה את הסגל והוכיחה שמסוגלת להוות ערך מוסף עם 10 נקודות במשחק הבכורה שלה. עכשיו... חיפה.

סיכום המשחק אחרי 6 נקודות של קרן נחמה בפתיחה, הגיעו 5 נקודות של אמה רוזנסטון ו-4 נקודות של נוי לפושניאנסקי. גליל עליון ירדה ביתרון 26:9 בסוף הרבע הראשון (7 נקודות של יפית כהן לתל כביר), והבדלי הכוחות היו ברורים. ברבע השני קלעה לפושניאנסקי נקודה שישית ברציפות ואז הגיעו נקודות הבכורה של ביתן. קלמר וביתן המשיכו וקלעו הגליל הוליכה 39:15 בהפסקה, וברבע שלישי בו קלעה רוזנסטון עוד 8 נקודות אישיות, ביחד עם אסולין, נחמה ורוס גליל עשו 24-14 (63:29) והכריעו למעשה את המשחק

משפט סיום:  תל כביר עדיין ללא ניצחון ליגה , ולפחות הנסיעה הארוכה צפונה כבר מאחוריה. בגליל העליון ניצלו את המשחק כדי להרחיב את הסגל (עד שתגיע צליל וטורי). 15 נקודות של גל קלמר ודקות בכורה לדנה ביתן , הן אולי התוספת שיכולה לאפשר להן לעמוד בקצב המשחק נגד הירוקות במשחק הקרוב ולהשלים ניצחון כפול על חיפה שיקרב אותן לפיסגה. הפסד בשבוע הבא והגליל יתקשו להשיג יתרון ביתיות בחצי הגמר.

קלעו להפועל גליל עליון: קרן נחמה 24, אמה רוזנסטון 16, גל קלמר 15, מיתר אסולין 13, דנה ביתן 10, נוי לפושניאנסקי 8, רבקה רוס 3, שני לוי 2.
קלעו למכבי תל כביר
: יפית כהן 23, שירי יום טוב 12, שני חכים 9, ריאנה ג'קסון ואלנה קושנר 2 כ"א