ל.נשים: כאוכב מתאוששת

הפועל כאוכב שהתרחקה מהצמרת התאוששה עם ניצחון מרשים ביבנה. חיפה "סגרה חשבון" עם הגליל על ההפסד שנחלה בסיבוב הראשון וניצחה ב-40 הפרש את היריבה המדורגת שלישית. ירושלים ללא המאמן על הקווים ניצחה את נהריה הפצועה. עוד במחזור: ניצחונות לגלבוע, כפ"ס, באר טוביה ו-וינגייט.


| שי ברק

 

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

מכבי חיפה 95 - הפועל גליל עליון 55 (במחצית: 45:24 לחיפה)

סיפור המשחקההפסד הראשון (והיחיד) עד כה של מכבי חיפה הגיע בסיבוב הקודם בגליל העליון. מאז חיפה התחברה וגליל עליון לא משכנעת. הפעם במקום משחק מותח ודרמטי , חיפה שלטה במשחק וכל אחד מ-3 הרבעים הראשונים הסתיים בהפרש דו ספרתי.

שם המשחק: עמית גור. בהרבה שלבים במהלך העונה ויתרה על הנקודות למען הקבוצה. השקיעה יותר בהגנה, במאבקים בצבע ובכל מקום שהיה צריך אותה, הערב גם הגיעו הנקודות ברצף ובסך הכל 21 כאלה על הגליל העליון.

משפט סיום: מכבי חיפה במקום הראשון מגדילה את ההפרש ממקומות 2-4 ונראית בדרך הבטוחה להשיג את הביתיות בחצי הגמר ואולי גם בגמר. הקבוצה ממשיכה להתחבר ולהשתפר , מה יקרה כשהחיזוק יגיע? מהצד השני בגליל העליון הסגל הקצר גבולי והפציעה של שני לוי בינתיים עולה ביוקר. בגליל ברור מה יקרה כשהחיזוק יגיע (יהיו חילופים) כעת נשאר לחבר הכל דנה ביתן מהנערות  לצליל וטורי ושתיהן לקבוצה כולה, אם גליל רוצים להציל משהו מהעונה הן חייבות לעבוד הרבה יותר חזק ומהר. 

קלעו למכבי חיפה: עמית גור 21, שיר רביב 14, אבני סימיונוביץ 13, דניאל חג'ג', שי אלון וספיר תירוש 10 כ"א, נור כיוף 8, אלה יערי 7, רוני צביאלי 2.
קלעו להפועל גליל עליון: קרן נחמה 16, מיתר אסולין 13, גל קלמר 11, נוי לפושניאנסקי 7, חן צלציון 5, דנה ביתן 3, רבקה רוס 2.

 

אליצור יבנה 37 - הפועל כאוכב 51 (במחצית: 30:20 לכאוכב)

סיפור המשחק: אליצור יבנה נראיתה בדרך למעלה ברצף משחקים משכנע, כאוכב נראתה בדרך למטה ברצף הפסדים ויכולת חלשה. דווקא באחד האולמות הכי ביתיים של העונה הצליחה כאוכב לעצור את יבנה על 37 נקודות ושינתה אולי כיוון להמשך העונה כשחזרה להיאבק על המקום החמישי.

שם המשחק: עלית כהן. היתה כ"כ חסרה בכאוכב בשבועות האחרונים. כלומר שוחקה, אך כמעט לא הורגשה, והנה התפוצצות ושיא עונתי שלה עם 18 נקודות סיפקו לכאוכב ניצחון גדול במשחק החוץ ביבנה.

משפט סיום:  שתי הקבוצות עושות עונה טובה מעל ומעבר למצופה, אך הן לא יציבות. קצת יותר עקביות ביכולת הטובה היתה מכניסה את יבנה וכאוכב להתמודדות על הפיינל פור, אך נפילות כאלה הרחיקו את יבנה מהמאבקים בצמרת וכאוכב אחרי יכולת כאלה משכנעות בוודאי תצטער על הפסד בייתי לכפ"ס או הפסד חוץ לבאר טוביה וכך השתיים ממשיכות להיאבק על המקום החמישי אך בלי סיכוי אמיתי לתואר.

קלעו לאליצור יבנה: לי קפיטולניק 11, רג'י גליידה 7, חנה הללי 6, בת אל לזמי 5, נופר לוי 4, עמית שחר 3, ענבר אנוליק 1.
קלעו להפועל כאוכב: עלית כהן 18, בר סלע 16, אסיל עודה 9 , היא סלאח 7, נור נג'מי 1.

 

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 81 - א.ס רמת השרון 54 (במחצית 35:28 לגלבוע)

סיפור המשחק: גלבוע מעיינות חזרו הביתה והתאוששו מההפסד לירושלים עם ניצחון גדול בעיקר בזכות מחצית שניה טובה בה קלעו 46 נקודות בדרך לניצחון הגדול. ההפסד של הגליל העליון מחזק את סיכויי גלבוע לסיים במקום השני שיבטיח יתרון ביתיות בחצי הגמר.

שם המשחק: ענבר לברון. עם כל סוללת הכוכבות והשחקניות בגלבוע, ענבר לברון היתה חסרה . כבר 3 מחזורים שקולעת חד ספרתי בלבד ולגלבוע קשה. 0 נקודות שבוע שעבר מספרות את סיפור ההפסד. אך כשלברון קולעת 13 (כמו נגד הגליל לפני חודש) קבוצתה מנצחת. כך קרה גם הפעם.

משפט סיום:  רמת השרון, בשבוע שלפני הטיסה למחנה אימונים באירופה רצו לנסות ולהפתיע. הן ידעו שהרביעייה הראשונה היא לא כמו להשיג את הניצחונות על קבוצות אמצע הטבלה והבדלי הרמות אכן ניכרו. הגלבוע לא באותה ליגה ולכן גם היו צריכות בסך הכל "לצלוח" את המשחק. היריבה הבאה שלהן היא למעשה חיפה כשניצחון עליה יכול לקרב את הגלבוע לפסגה, עד אז הן בעיקר ינסו להתחבר ולהשתפר.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: טלי בן ישי 18, ענבר לברון 14, הדר גוטין ורוני גולדין 11 כ"א, ג'ני טודורוב 8, יעל טויטו 7, נועה שמעוני 5, קרן בויס 4, מאיה ברקוביץ 3.
קלעו לא.ס רמת השרון: חופית וקסלר 15, מיטל לוי 11, הילה הוניג 8, סהר דגן 6, לורן בניטה 5, לי אורן 3, רוני קלינגר ומאיה מדרי 2 כ"א.

 

הפועל נהריה 61 - אס"א ירושלים 75 (במחצית 38:32 לירושלים)

סיפור המשחק:  ללא המאמן איציק בבאי על הקווים הצליחה ירושלים לחפות על החסרון, הדר רפאל נרשמה כמאמנת שחקנית והובילה את ירושלים ליתרון מול נהריה שהגיעה עם מאמן על הקווים אבל בלי הרבה שחקניות סגל. ללא שפיצנדל והדר לוי, הסגל הקצר התקשה להתמודד 40 דקות נגד היריבה ובמחצית השניה נוצר ההפרש.

שם המשחק: הדר רפאל. מלבד 26 נקודות שקלעה (שיא עונתי) גם היתה צריכה לדאוג שהקבוצה תישאר יחד ותרוץ כקבוצה. ההצלחה במשימה הזו, עזרה לירושלים לצלוח משחק מוקש בנהריה המשתפרת ולשמור על המקום הרביעי.

משפט סיום:  נהריה הראתה שיפור בתחילת הסיבוב השני, אבל כשהסגל לא יציב ומשתנה, כשיותר מדי שחקניות חמישייה הפסיקו לשחק בקביעות, המשימה של מאמן הקבוצה הופכת לקשה בטח מול ירושלים שנראה שיצאה מהמשבר של הסיבוב הראשון ואם תמשיך ביציבות המתבקשת גם במשחק החשוב נגד חיפה הן יכולות לראות את עצמן אפילו נאבקות, אולי , על מקום שני.

קלעו להפועל נהריה: ליאור הלוי 18, רוני מנצ'ל 17, אלה פינצי 14, נופר פקין 8, מרינה מלצב 4.
קלעו לאס"א ירושלים: הדר רפאל 26, מורן שטרית 16, נטע רפאל 13, עדן פורת 11, גילי ליאור 6, יולי גרוסמן 3, אור מור יוסף 2.

 

הפועל באר טוביה 56 - אליצור תל אביב 51 (במחצית: 27:27)

סיפור המשחק: באר טוביה התקשו מאד נגד אליצור ת"א אבל הצליחו לצאת עם הניצחון במשחק שלכל אורכו התנהל בהפרש חד ספרתי.

שם המשחק: בר אביטל. עם 26 נקודות בהתקפה (שיא אישי בקריירה הבוגרת), בר אביטל עזרה לבאר טוביה לצלוח את משחק המוקש נגד אליצור ת"א ולצאת עם הנקודות מהמותחן.

משפט סיום: באר טוביה למעשה סיימה את העונה, לא נשאר לה עוד הרבה על מה לשחק מלבד הכבוד וקידום השחקניות הצעירות. העובדה שראם נונו הצטרפה אחרי מספר שבועות בהן לקחה הפסקה במעבר מתל כביר, זו הזדמנות טובה שלה לצבור ביטחון לעונה הבאה יחד עם סול קרמר המשתפרת. אבל הסיפור הוא אליצור ת"א, שלצד הפסדים גדולים מציגה גם תוצאות משכנעות שכאלה שמראות שסיכוייה לשרוד בלאומית לא מבוטלים בכלל. רק שזואי רייכמן וענבל מיכל ימשיכו כך.

קלעו להפועל באר טוביה: בר אביטל 26, אוריאן אמסלם 7, מור בורודובסקי, סול קרמר וחן ביסמוט 6 כ"א, ראם נונו 4, חן וייסבורט 1.
קלעו לאליצור תל אביב: זואי רייכמן 21, ענבל מיכל 14, שני זר אביב 7, סבינה מרדנוב 4, עדן מצארווה 3, רינת בן יעקב 2.

 

מכבי תל כביר 63 - הפועל כפר סבא 83 (במחצית 38:29 לכפ"ס)

סיפור המשחק:  כפ"ס מתרגלת לשינויים בסגל כשנאלצה להסתדר ללא ענבל יערי. שלי שפית ומאיה משה מנסות למצוא את מקומן. נגד תל כביר הקצרה והעייפה זה עבד. 

שם המשחק: דרור מייברג. שתי עונות לא פשוטות עוברות על מייברג מאז עברה לשחק במרכז. הרבה תצוגות שלא מזכירות את הנערה הנהדרת שגדלה בגליל, אבל אז מגיע משחק כמו זה. הכדורים נכנסים, מייברג מסיימת עם 23 נקודות ומוכיחה שלשחק ולקלוע היא לא שכחה. עכשיו נשאר להביא את היכולת שבוע אחרי שבוע.

משפט סיום: שתי קבוצות שמבינות שמקומן הוא זה בו הן נמצאות. כפ"ס חזרה לנצח אחרי כמה הפסדים לא פשוטים נגד יריבות צמרת ואמצע טבלה (נהריה, וינגייט), וככל הנראה תסיים במקום 9-10. תל כביר תתקשה מאד-מאד לצבור מספיק ניצחונות כדי לעלות מעל הקו האדום ומכאן שעד סוף העונה שתי הקבוצות ינסו לשמור על הכבוד ולצבור כמה שיותר ניצחונות מפתיעים עד לסיום.

קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 31, שני חכים 15, שירי יום טוב 9, מזל קאב 6, אלנה קושנר 2.
קלעו להפועל כפר סבא: דרור מייברג 23, חן הולצר 22, ענבל גבוע 14, נטלי לוי ושרון רשף 8 כ"א, לירז קניג 4, שלי שפית, מורן שחם ומאיה משה 2 כ"א.

 

אקדמית וינגייט 96- אליצור נתניה 57 (במחצית 50:29 לוינגייט)

סיפור המשחק:  הדרבי של נתניה, ללא הפתעות מיוחדות הסתיים בניצחונה של וינגייט. נשאר רק להתאכזב מנתניה שאחרי הניצחון היפה במחזור שעבר פשוט לא הופיעה למשחק נגד וינגייט ונתנה למקומיות לטייל ולעשות ככל העולה על רוחן.

שם המשחק: שני ברמן. שבוע מוצלח לרכזת הצעירה, אחרי המשחק הטוב ביום ראשון בניצחון בנערות א', המשיכה וקלעה 20 נקודות גם בליגה הלאומית וסיימה פעמיים כקלעית המובילה של הקבוצה בתקווה שתקבל ביטחון ותתחיל להוביל את האקדמיה.

משפט סיום:  נתניה לא תישאר בליגה בזכות המשחקים נגד קבוצות הצמרת, הן הנקודות שלהן צריכות לקחת נגד יריבות התחתית וראינו שהן מסוגלות לזה. אבל כדי להגיע חיוביות למשחקים המכריעים הן לא יכולות להיראות ככה נגד אף יריבה. וינגייט נאבקת בכל הכוח על המקום החמישי ומפנטזת על הרביעי , לכן הן לא מתכוונות לוותר ליריבות שיגיעו מולן, גם אם פערי הכוחות ברורים מהפתיחה.

קלעו לאקדמית וינגייט: שני ברמן 20, רומי לוי 18, ניצן עמר ועדי אלטמן 13 כ"א, שירה חג'ג' 12, זיו דוידוביץ 10, אנג'לה חצ'דוריאן 5, דניאל אורן 3, תמר קופילביץ 2
קלעו לאליצור נתניה
: דפנה מלר 19, ניצן קוך ודבי בלייברג 12 כ"א, שירה בן דוד 10, הילה מימון ולירון אלבג 2 כ"א