ל.נשים: הפרשים גבוהים מאד

לצד המשחק הדרמטי בו ניצחה כאוכב עם הבאזר את באר טוביה, ניצחו חיפה ב-69 הפרש, ירושלים ב-56, הגליל העליון ב-38, הגלבוע ב-33. וינגייט גם היא עם ניצחון דו ספרתי ובכך השש הראשונות ממשיכות לנצח ושמרו על הסטטוס קוו.


| שי ברק

 

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

אקדמיה וינגייט 71 - א.ס רמת השרון 55 (במחצית: 38:29 לוינגייט)

סיפור המשחקבמשחק דחוי שהתקיים במוצ"ש, וינגייט עם הניצחון החמישי ברציפות שמרה על המקום הרביעי בליגה במשחק שהיה בשליטתה בכל משך המשחק, כשכבר בתום הרבע הראשון הוליכו ביתרון דו ספרתי 21:11 . רומי לוי לבדה קלעה ברבע הראשון כמו כל רמה"ש (11 נק' אישיות) ויחד עם חמש נקודות של מאי נשר נוצר ההפרש. סהר דגן עם אופק אפרגן הצליחו לנצח את הרבע השני (18-17) אבל בהפסקה המשיכה וינגייט להוביל משלשות של לוי ועמר ונקודות של שני ברמן. במחצית השניה המגמה נמשכה, משחק שקול יחסית שמר על יתרונה של וינגייט מהמחצית הראשונה. חופית וקסלר היתה מצוינת אצל האורחות עם 4 שלשות וגם שמשי הוסיפה שלשה משלה, אבל בצד השני היו ניצן עמר ושני ברמן שסגרו את הרבע 56:45 וברבע האחרון ההפרש צמח.

שם המשחק: רומי לוי וניצן עמר. אחרי שבשבוע שעבר קלעה לוי 22 נקודות בניצחון של וינגייט בירושלים המשיכה בכושר ההתקפי הטוב עם עוד תצוגה של 20+. סה"כ קלעה בשני המשחקים האחרונים 43 נקודות. לצידה, עמר, שסיימה עם 25 נקודות במשחק הניצחון על ירושלים הוסיפה 15 נקודות בניצחון הזה ובסך הכל 40 נקודות אישיות. כך וינגייט שומרת על רצף הניצחונות.

משפט סיוםרמת השרון חזרה ממחנה האימונים ברומניה וסבלה מירידת מתח שבאה לידי ביטוי ברבע הראשון. הן אמנם לא הראשונות שהפסידו בוינגייט, אבל כשהן בישורת האחרונה במאבק על המקום השישי ההפסד הזה הרחיק אותן שתי נקודות מהמקום המיוחל ונקודה מהשביעי. וינגייט ממשיכה במקום הרביעי בזכות היחס העדיף על ירושלים (באותו מספר נקודות לוינגייט יתרון בזכות הניצחון הכפול על היריבה) והן יוצאות עכשיו לשני משחקי חוץ (באר טוביה ויבנה) וינסו להגן בהם על מקומה.

קלעו לאקדמיית וינגייט: רומי לוי 21, ניצן עמר 15, תמר קופילביץ 8, שני ברמן ומאי נשר 7 כ"א, שירה חג'ג' 6, אנג'לה חצ'דוריאן 3, דניאל אורן ועדי אלטמן 2 כ"א
קלעו לא.ס רמת השרון: חופית וקסלר 14, סהר דגן 10 , הילה הניג 9, נועה שמשי ולורן בניטה 5 כ"א, אופק אפרגן 4, מיטל לוי, מאיה מדרי, אופיר אליהו ורוני קלינגר 2 כ"א.

 

אליצור יבנה 66 - הפועל נהריה 62 (במחצית: 33:29 ליבנה)

סיפור המשחק: אליצור יבנה אולי לא מרשימה בשבועות האחרונים אך לפחות חזרה לנצח. אחרי ההפסדים לכאוכב והגלבוע (למרות שנראו טוב לפרקים) הגיעו הביתה והתקשו נגד נהריה שחוזרת לאט-לאט לסגל מלא. הפתיחה של יבנה היתה טובה בזכות שחקניות הפנים. נופר לוי ורג'י גליידה קלעו יחד 10 נקודות והובילו את יבנה ליתרון 19:8. נהריה חזרה ברבע השני גם כן מהצבע עם 6 נקודות של ליאור הלוי ואז המשיכו בקליעות מבחוץ (מנצל ואיזנשטט), רק 4 נקודות הפרש בהפסקה. כשלזמי וקפיטולניק הצטרפו התקפית לגליידה יבנה הגדילה את ההפרש מחדש, 49:40 בסוף הרבע השלישי . עם שלוש שלשות ברבע האחרון ו-22 נקודות בסך הכל כמעט והצליחה נהריה  לייצר מהפך אבל ביבנה ידעו לשמור על היתרון והשיגו בסיום את הניצחון החשוב.

שם המשחק: נופר לוי. אחרי שנים של שחקנית משלימה בקבוצות בחלק התחתון של הטבלה נופר לוי חוזרת להיות גורם משמעותי בקבוצה שמתמודדת על הצמרת. בסיבוב השני היא כבר עם ממוצע 7.7 נקודות למשחק והתרומה שלה לניצחון נגד נהריה היתה אולי האקס פקטור שהכריע את המשחק והשוותה את השיא העונתי שלה , 12 נקודות בפעם הרביעית העונה.

משפט סיום:  נהריה שוב נשארת עם מחמאות. הצליחה להתמודד כשקולה מול אחת הקבוצות הבייתיות החזקות בליגה אך הנקודות נשארו אצל היריבה. כשנהריה נמצאת 2 משחקים מהקו האדום (ועוד משחק חסר) יכולה להרגיש בטוחה אבל תרצה לתקן את הרושם במחזורים שעוד נותרו ואולי לעבור את כפ"ס, כשהמקום התשיעי כבר רחוק מדי. יבנה עדיין שביעית ראתה במשחק המקביל את כאוכב מצליחה להשיג ניצחון דרמטי ותחכה למעידה אחרת של היריבה מהצפון כדי לנסות ולאיים על המקום השישי.

קלעו לאליצור יבנה: חנה הללי 14, רג'י גליידה ונופר לוי 12 כ"א, לי קפיטולניק 11, בת אל לזמי 9, עמית שחר 6, ענבר אנוליק 2.
קלעו להפועל נהריה: רוני מנצ'ל 13, ילנה איזנשטט 11, הדר לוי, נופר פקין וליאור הלוי 9 כ"א, מרינה שפיצנדל 6, אלה פינצי 5.

 

הפועל כאוכב 74 - הפועל באר טוביה 72 (במחצית 47:46 לכאוכב)

סיפור המשחק: באר טוביה היתה עדיפה כמעט שלושה רבעים על המארחות. 61:50 הובילו באר טוביה בסוף הרבע השלישי. אבל לכאוכב יש את בר סלע, ובעיקר את פיירוז חאג' שעם הבאזר קבעה ניצחון גדול לקבוצתה. ראם נונו עם חמש נקודות ומור בורודובסקי עם 6 נקודות אישיות הובילו את באר טוביה ליתרון ראשון מול 8 נקודות של סלע ו-7 נקודות של היא סלאח ברבע הראשון, אך את הרבע חתמה בר אביטל בשלשה ראשונה, 22:20. בר אביטל חיברה לשלשה הזו עוד 3 שלשות רצופות בתחילת הרבע השני ובאר טוביה המשיכה להוביל. סלע עם 10 נקודות ושלשות של עלית כהן ונור נג'מי הובילו את כאוכב לקאמבק ויתרון מינמאלי במחצית. ברבע השלישי המשיכה אביטל במשחק מצויין עם השלשה השישית והשביעית , נונו הוסיפה גם היא שלשה וכשכאוכב נתקעו על 3 נקודות בלבד ברבע באר טוביה רצה ליתרון דו ספרתי, שכאמור לא הספיק. שלשה של כהן, 6 נקודות של אסיל עודה וכמובן פיירוז חאג' לקחו אחריות ברבע המכריע, שינו את המומנטום והשיגו ניצחון דרמטי בסיום.

שם המשחק: בר אביטל. למרות שהיא מגיעה מהקבוצה המפסידה, עצם העובדה שבאר טוביה (שניצחה עד כה רק 3 משחקים בחוץ) היתה קרובה מאד-מאד להשיג ניצחון באולם ה'סופר בייתי' של כאוכב, היא הרבה בזכות אביטל שקלעה 7 שלשות(!!) ושמרה את קבוצתה במשחק, אך כשסיימה את המשחק בחמש עבירות היה ברור שלבאר טוביה, יהיה הרבה יותר קשה להשיג את הניצחון. שם המשחק 2: פיירוז חאג'. לצד 26 נקודות של בר סלע היתה שם פיירוז חאג' שעם הבאזר קלעה את סל הניצחון , בלי אותו סל מכריע לא היו מספיקות גם 26 נקודות לניצחון.

משפט סיום:  המשבר בחודש פברואר קילקל לכאוכב הישג היסטורי העונה , אך ההתאוששות אחריו והניצחון השלישי ברציפות משאירים את כאוכב במקום השישי ובסך הכל מדובר בעונה טובה מאד של הקבוצה הצעירה. באר טוביה במקום התשיעי ועם ההפסדים של הקבוצות במקומות 8 וגם 10-11, נראה כי מקומה יציב ובטוח עד לסיומה של העונה.

קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 26, פיירוז חאג' 13, היא סלאח 11, אסיל עודה 10, עלית כהן 8, נור נג'מי 6.
קלעו להפועל באר טוביה: בר אביטל 25, מור בורודובסקי 16, ראם נונו 10, חן וייסבורט 9, אוריאן אמסלם 6, חן ביסמוט 4, סול קרמר 2

 

מכבי חיפה 113 - הפועל כפר סבא 44 (במחצית 52:21 לחיפה)

סיפור המשחק:  את הסקור הגבוה השיגו חיפה ברבע האחרון בו קלעו 37 נקודות(!) אבל המשחק הוכרע הרבה קודם. למעשה כבר ברבע הראשון 10 נקודות של שי אלון ועוד 6 של דניאל חג'ג' הובילו את חיפה ליתרון 23:9 כשבכפ"ס מורן שחם עם 4 נקודות מסיימת כקלעית המובילה. האורחות לא הצליחו לעצור את הלבנות גם ברבעים הבאים. עמית גור עם שתי שלשות, אבני סימיונוביץ עם דומיננטיות בצבע ודקות טובות של שיר רביב הובילו את חיפה ל29 נקודות ברבע ולמעשה הכריעו את המשחק עד המחצית. כשברבע השלישי נתקעה כפ"ס על שני סלי שדה בעוד גור ותירוש צלפו 3 פעמים מחוץ לקשת (6 שלשות היו להן במחצית השניה), הרבע השלישי הסתיים 76:29 וכאמור ההפרש עוד צמח ברבע האחרון. 

שם המשחק: רוני צביאלי. עם 6 נקודות הערב, הוא השחקנית השלישית מקבוצת הנערות (אחרי סימיונוביץ וכיוף) גם היא מתחילה להתקדם ולמצוא את מקומה בקבוצה הבוגרת. נגד כפ"ס במשחק שהיה חד צדדי הצליחה לקבל דקות משמעותיות ולהוכיח שיש לה מה למכור גם בשלבים המכריעים של העונה. מעניין יהיה לראות אם בקבוצה ימשיכו ויקדמו גם אותה כפי שעשו עם השתיים האחרות.

משפט סיום:  הפועל כפ"ס אולי לא ברמה של חיפה אך גם לא ביכולת של 69 הפרש. חיפה דורסת, גם גליל עליון יודעת לספר. אבל כפ"ס לא רגילה להיות בצד הזה המפסיד והקבוצה תתקשה לסיים מעל המקום העשירי בו נמצאת. בחיפה ממשיכות לשמור על המקום הראשון בליגה, אבל כפ"ס היא לא קנה המידה למה שמצפה בהמשך העונה.

קלעו למכבי חיפה: שי אלון 26, אבני סימיונוביץ 17, שיר רביב ועמית גור 16 כ"א, דניאל חג'ג' וספיר תירוש 15 כ"א, רוני צביאלי 6, אלה יערי 2.
קלעו להפועל כפר סבא: נטלי לוי 12, מורן שחם 9, שרון רשף 5, שלי שפית ודרור מייברג 4 כ"א, לירז קניג ומאיה משה 3 כ"א, ענבל גבע וחן הולצר 2 כ"א. 

 

אליצור נתניה 56 - הפועל גליל עליון 94 (במחצית: 54:29 לגליל)

סיפור המשחק: גליל עליון עדיין בסגל קצר וחסר מאד (ללא שני לוי, דנה ביתן ופז אמיתי שמי הפצועות) לא התקשתה מול נתניה שאמנם הגיעה בסגל מלא, אך גם הוא קצר. גליל עליון אחרי התבוסה לחיפה והניצחון הקשה בכפר סבא התפוצצו על נתניה כדי להחזיר לעצמן את הביטחון. הרבע הראשון עוד היה צמוד והסתיים 22:17 כשדפנה מלר עם 7 נקודות השאירה את נתניה במשחק כשבגליל 7 נקודות של אסולין ושלשות של נחמה , רוזנסטון ורוס השאירו את הגליל ביתרון. ברבע השני עם 32 נקודות הגיעה ההתפוצצות וההכרעה. 12 נקודות של רבקה רוס, 6 של נחמה ודקות טובות של לופשניאנסקי קבעו יתרון 15 הפרש בהפסקה. המחצית השניה היתה של קרן נחמה שקלעה בה 20 נקודות מתוך ה-40 של קבוצתה. לנתניה שקלעה 27 נקודות בסך הכל לא הספיקו היכולת הטובה של ניצן קוך ודבי בלייברג. גליל עליון שלטו במשחק וטיילו לניצחון.

שם המשחק: קרן נחמה. נחמה שברה את השיא שלה מהמחזור השני (34 נק' נגד נהריה) וקלעה 35 נקודות. רק פעם אחת העונה קלעו יותר ממנה. זו אולי לא קנה מידה להמשך, אך יכולת התקפית גבוהה של היא משהו שהגליל חייבות רגע לפני שנחמה תגיע בעוד שני מחזורים לאולם בו גדלה בירושלים, למשחק על המקום השלישי.

משפט סיוםנדמה שנתניה בחרה לעצמה את המשחקים שיודעת שישאירו אותה בליגה. הרבע הראשון המוצלח (כמו גם נגד הגלבוע ועוד לא מעט פעמים העונה) מעידים שיודעת לתת פייט לכל קבוצה, אבל במחצית השניה מגיעה העייפות ונגד קבוצת הצמרת מהגליל אין את האנרגיות לתת הכל כי פערי הרמות ברורים. בגליל העליון צריכות להבין שהניצחונות האחרונים משקרים, היריבות לא נמצאות במקומות 10-13 אלא בחיפה, גלבוע וגם בירושלים. אחרי שהפסידו בשני מגרשי החוץ האחרונים חייבת להשיג ניצחון בירושלים (ועוד קודם ביבנה החזקה) כדי שיסיימו בתוך הרביעייה וגבוה ככל האפשר.

קלעו לאליצור נתניה: דבי בלייברג וניצן קוך 14 כ"א, דפנה מלר 13, לירון אלבג 7, שירה בן דוד 4, עדן אהובים והילה מימון 2 כ"א.
קלעו להפועל גליל עליון: קרן נחמה 35, רבקה רוס 21, מיתר אסולין 13, נוי לפושניאנסקי 11, אמה רוזנסטון 8, גל קלמר 6.

 

מכבי תל כביר 51 - אס"א ירושלים 107 (במחצית 64:20 לירושלים)

סיפור המשחק:  הרבה על המשחק אין מה לומר. מכבי תל כביר שהתמודדה בשבוע שעבר נגד שתי יריבותיה לתחתית - נתניה ואליצור ת"א, הפסידה לשתיהן וכשהיא במקום האחרון כשנותרו 5 משחקים וההבדל בינה לבין הקו האדום 4 נקודות ברור שתרד לליגה השלישית. מולה התייצבה ירושלים החבולה מההפסד לוינגייט ורצתה להתחבר על חשבון היריבה. ללא מורן שטרית הפצועה עם 8 נקודות של גילי ליאור, 7 נקודות של הדר רפאל ובאופן כללי כל שחקניות הסגל הירושלמי הלכו על הלוח עד סוף הרבע ברחו האורחות ליתרון 33:8. עוד רבע התקפי של 31 נקודות הגדילו את ההפרש עד ההפסקה ל-44 הפרש מה שהפך באופן טבעי את המחצית השניה לכזו לפרוטוקול בלבד.

שם המשחק: טל יעקב. זו לא היכולת, ולא הסקור (פורת ורפאל קלעו יחד 45 נקודות), זה הקאמבק המרגש של מי שהיתה אחת הכישרונות הגדולים בענף, שחקנית שהובילה את הנערות לדרג א' ובלאומית היתה קרובה להוביל את הפועל פ"ת לאליפות (אך ירושלים היתה שם לעצור אותה). כעת כשהיא חזרה מאוסטרליה טל יעקב הצטרפה לחברותיה. עם פורת שיתפה פעולה בראשל"צ בליגת העל, את הדר רפאל בפתח תקווה ובירושלים מקווים שתהיה הבורג שהיה חסר למכונה כדי לסיים את העונה עם תואר. במשחק הבכורה שלה הוכיחה שהיא בכושר גופני טוב עם 19 נקודות.

משפט סיום: הסגל של אס"א ירושלים הוא מדויק. עם העזיבה של אריאל ג'אקוור הסגל מונה 8 שחקניות מהן אור מור יוסף הצעירה (שנותנת סיבוב שני איכותי וטוב) אבל כל פציעה יכולה לשנות את סיפור המשחק. אמנם ללא מורן שטרית מצליחה ירושלים לגבור על יריבות התחתית , אך הקבוצה חייבת סגל מלא (יחד עם טל יעקב) כדי ללכת עד הסוף ולנסות לסיים במקום השלישי שעובר דרך הניצחונות על הגליל העליון ובחיפה.

קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 22 , שירי יום טוב 13, שני חכים 7, מזל קאב 6, אלנה קושנר 3. 
קלעו לאס"א ירושלים: עדן פורת 24, הדר רפאל 21, טל יעקב 19, גילי ליאור 16, נטע רפאל 12, יולי גרוסמן 10, אור מור יוסף 5.

 

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 81 - אליצור תל אביב 48 (במחצית 38:28 לגלבוע)

סיפור המשחק:  ללא יעל טויטו שנפצעה במשחק הקודם וסיימה את העונה הגיעה הגלבוע למשחק ופתחה אותו היטב עם נקודות של בן ישי וטודורוב בדרך ליתרון 16:10 אותו קבעה ברקוביץ בשלשה. ענבל מיכל ועדן מצארווה החזירו קצת את ת"א משחק לפני ששבת כהן קבעה 20:15 בסוף הרבע הראשון. שבת כהן המשיכה להפציץ עם עוד 4 אישיות כשמולה זר אביב עם 6 אישיות משלה אבל טודורוב הגיבה גם היא עם 6 נקודות ובמחצית יתרונה של הגלבוע הוכפל. למחצית השניה עלתה רק קבוצה אחת ובעיקר עדי וינד שהיתה בכל מקום במגרש, התחיל עם 4 אישיות ועוד אסיסט לגולדין כשגלבוע מעיינות רצו מהר , שמרו חזק וקלעו באחוזים גבוהים בדרך ליתרון 20 הפרש, בסוף הרבע השלישי 61:41. כשברבע האחרון ההגנה המקומית עצרה את ת"א על סל שדה אחד , היה ברור שהאורחות כבר לא יחזרו ובגלבוע עד הסיום לא פחות מ-6 שחקניות התחלקו בנקודות הלבנות בדרך לשלשה של מאיה ברקוביץ' שחתמה את תוצאת המשחק ואת הפרק הנוכחי בקריירה שלה.

שם המשחק: עדי וינד ומאיה ברקוביץ . 16 נקודות קלעו יחד השחקניות , בוגרות המחלקה הצעירה של הגלבוע שסיימו את העונה שלהן עם משחק אישי טוב וניצחון קבוצתי. השתיים התגייסו בשבוע האחרון ועד למאבקי הגמר צפויות להיות בתירונות ולא ברור אם יחזרו עוד העונה ובכלל. המחלקה עשתה להן כבוד, נתנה להן לא מעט דקות במשחק הפתיחה והן החזירו ביכולת טובה.

משפט סיום: אליצור תל אביב יודעת שנותרו לה 3 משחקי מפתח מהן צריכה לאסוף ניצחון אחד. נגד נהריה במחזור הקרוב ובמחזורי הסיום כפ"ס ונתניה יריבותיה לתחתית. המשחק בגלבוע אינו מדד ואינו המשחק בו היתה צריכה לאסוף נקודות. בגלבוע היו מעדיפים, ככל הנראה, יריבה אחרת רגע לפני גמר הגביע. אמנם מדובר ביריבה נוחה, אך כזו שלא מאתגרת את הכשלים שבשיטה. בגלבוע ניצלו את המשחק לשתף את כל שחקניות הסגל, לעשות כבוד ולפרגן - אבל עכשיו צריך לשנות את הראש ב-180 מעלות, כי נגד רעננה בגביע הסיפור יהיה שונה.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: ג'ני טודורוב וטלי בן ישי 12 כ"א, נועה שבת כהן ורוני גולדין 11 כ"א, עדי וינד ומאיה ברקוביץ 8 כ"א, קרן בויס 7, עדי פירסטנברג 6, נועה שמעוני 4, מאיה וינד 2.
קלעו לאליצור תל אביב
: שני זר אביב 14, שי רחמים 7, זואי רייכמן 6, ענבל מיכל 5, עדן מצארווה, רינת בן יעקב, טלין אלבה,