ל.נשים: חיפה תסיים ראשונה

לוח משחקים הזוי בחודש האחרון לא איפשר לעקוב איזה משחק משוחק במסגרת איזה מחזור.. אך כשהאבק מתחיל להתפזר חיפה השלימה השבוע את משחקיה בניצחונות ותסיים את הליגה ראשונה. בחצי גמר תפגוש את ירושלים. גלבוע ניצחה את וינגייט ותסיים שניה. אחריה גליל עליון. הליגה הסדירה תסתיים ביום ראשון במשחק ישיר על ההישרדות בליגה בין נתניה ולאליצור ת"א.


| שי ברק

 

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 67 – אקדמית וינגייט 61  (במחצית 32:31 לוינגייט)

אחד המשחקים הבודדים שנותרו עד לסוף העונה שיכולה להיות לו השפעה על המשך שלבי ההכרעה. אמנם אקדמית וינגייט הבטיחה למעשה את המקום הרביעי בליגה ובגלבוע הבטיחו את הכניסה לפיינל פור, אבל עבור הגלבוע היה זה משחק על יתרון הביתיות בחצי הגמר. אחרי ההפסד לחיפה, בגלבוע הבינו שלא יסיימו במקום הראשון, אך כשגליל עליון נושפת בעורפיה רצו בגלבוע להבטיח את המקום השני ויתרון הביתיות נגד היריבה שנמצאת בכושר מצוין. 

המשחק עצמו היה צמוד ואחרי שלשה של ענבר לברון ויתרון 5:0, הגיבו האורחות בריצת 11-0 (8 נקודות של רומי לוי) ויתרון משמעותי ראשון שלהן. בגלבוע סגרו את ההפרש בשלשה של קרן בוייס, 16:13 בסוף הרבע הראשון והצליחו לייצר מהפך עם פתיחת רבע שני מוצלחת. בויס, גוטין ובן ישי הובילו את הגלבוע עד 18:16, אבל בוינגייט הראו שבאו לנצח את המשחק , ענו בריצת 8-0 עם שלשות של ניצן עמר ועדי אלטמן. בן ישי ברבע אישי טוב עם 8 נקודות אישיות נלחמה לשמור את הגלבוע במשחק ובסוף המחצית הראשונה 32:31 בלבד לשחקניות האקדמיה. עם פתיחת המחצית השניה הראתה הגלבוע שיודעת לשחק הגנה, בן ישי, לברון וגוטין לקחו אחריות בהתקפה ובגלבוע לא נתנו לוינגייט להמשיך לפתח את המשחק שלהן מהמחצית הראשונה. האקדמיה נתקעה על 2 נקודות, הגלבוע רצה ורוני גולדין חתמה ריצת 13-2 ביתרון דו ספרתי מקומי 44:34. אז, במקום להכריע את המשחק, נתקעה הקבוצה המקומית ובנות וינגייט יצאו לריצה משלהן. עם שלשה של שירה חג'ג' התחילה ריצה שהמשיכה עם שני ברמן, שלשה של אלטמן ונקודות של קופילביץ שהחזירו את האורחות ליתרון גם בסיום הרבע השלישי 50:48. כשהגלבוע לקחה את היתרון ברבע האחרון מנקודות של הדר גוטין (54:52) וינגייט לא הצליחה עוד לחזור ולהוביל עד הסיום. הנסיון האחרון לחזור למשחק היו של שירה חג'ג' שקיזזה את ההפרש לנקודה 58:57, רק שאז מנקודות של טודורוב ושלשה חשובה של לברון ההפרש שוב צמח ל-6, שתי דקות לסיום. בשיאו צמח ההפרש ל-8, כשאת התוצאה קבעה שני ברמן עם נקודות בשניות הסיום.

תקופה לא קלה של הגלבוע מסתיימת עם ההבטחה של המקום השני בליגה וסוגרת את העונה בצורה חיובית שנותנת ביטחון לשלבי ההכרעה. וינגייט למרות ההפסד סוגרות עונה מוצלחת של מאבקי צמרת והתמודדות צמודה (כולל 4 ניצחונות נגד המוליכות).

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: ענבר לברון 18, טלי בן ישי 15, הדר גוטין 11, ג'ני טודורוב 8, קרן בויס 7, רוני גולדין 6, נועה שמעוני 2.
קלעו לאקדמית וינגייט: רומי לוי 17, ניצן עמר 16, עדי אלטמן 11, שירה חג'ג' 6, תמר קופילביץ ושני ברמן 4 כ"א, מאי נשר 3.

 

 אליצור יבנה 66 – אליצור נתניה 51  (במחצית 33:27 ליבנה)

יבנה כבר סיימה את העונה מזמן, הקבוצה שרוב העונה נאבקה בחלק העליון של הטבלה ואף הגיעה עד חצי גמר גביע האיגוד (בו הפסידה למחזיקת הגביע בסופו של דבר), הרגישו אי שם בחודש מרץ ירידת מתח, עזיבתה של גיטצנקו, פציעות ובאופן כללי תחושה במתחת למקום שמיני כבר אי אפשר לרדת ולפיינל פור קשה להיכנס הובילו את הקבוצה ל-5 הפסדים ב-8 משחקים האחרונים וגם בניצחונות התקשו לשכנע. נתניה, שנאבקת על חייה בליגה, נראתה פשוט נורא בשבועות האחרונים. 6 הפסדים רצופים, תבוסות גדולות נגד חיפה, גליל ואפילו רמת השרון כש-3 פעמים בחודש האחרון ספגו מעל 100 נקודות. ככה לא נשארים בליגה. מכאן, שהמשחק בין יבנה האדישה לנתניה הנלחמת על חייה היה יכול להוות את הפתעת המחזור. 

לזכותה, נתניה נראתה הרבה יותר טוב, סיפקה מחצית ראשונה צמודה והצליחה, הגנתית, לעצור את היריבה על פחות מ-70 נקודות (הפעם האחרונה שזה קרה היה בניצחון על תל כביר בתחילת חודש מרץ), אבל עדין יבנה היתה גדולה על נתניה. למזלה של נתניה, הפעם, כפ"ס ניצחה את אליצור ת"א והשאירה לכתומות סיכוי לשרוד בליגה עם ניצחון ב-17 הפרש במחזור הנעילה.

רבע ראשון צמוד ומאבק של קליעות מחוץ לקשת בין לי קפיטולניק (2 שלשות) ושחר עמית (שלשה) לבין דפנה מלר ולירון אלבג שקלעו מן העבר השני ברבע שהסתיים 15:14 לזכות יבנה. נתניה המשיכה להיות בתמונה ושקולה ליבנה גם ברבע השני שנפתח בנקודות של הילה מימון. מימון יחד עם דבי בלייברג שלטו ברבע השני וקלעו יחד 11 נקודות מתוך ה-13 של קבוצתן, חנה הללי ענתה להן בתחילת הרבע, אך מי שקבעו את תוצאת המחצית היו בת אל לזמי עם 9 נקודות (3 שלשות) וקפיטולניק 5 נקודות (11 נקודות במחצית הראשונה), יבנה הגדילו במעט את ההפרש עד ההפסקקה 33:27 בהפסקה. עם התקווה להפתעה ירדה נתניה להפסקה, אבל כמו לא מעט פעמים העונה - הן לא עלו למחצית השניה. הללי, גליידה ולזמי רצו ברבע השלישי עם 20 נקודות, ההגנה האורחת לא הצליחה לייצר עצירות בהתקפה נתקעו על 4 סלי שדה בלבד, ההפרש צמח לדו ספרתי 53:40 וברבע האחרון, כשנתניה קלעה 11 נקודות בלבד ובהפרש 13 נקודות, גם אם היריבה לא היתה קולעת כלל, זה לא היה מספיק לניצחון.

נתניה יכולה להתעודד משיפור יחסי, אבל כדי להישאר בליגה הן צריכות לעצור רצף של 6 הפסדים עם ניצחון בהפרש של 17 נקודות. יבנה מבחינתה סיימה עונה ראשונה בין שמונה הראשונות בליגה ויכולה לחשוב הלאה על קפיצת המדרגה לעונה הבאה.

קלעו לאליצור יבנה: חנה הללי 19, לי קפיטולניק ובת אל לזמי 17 כ"א, רג'י גליידה 6, ענבר אנוליק 6, שחר עמית 3.
קלעו לאליצור נתניה: דבי בלייברג, דפנה מלר, ניצן קוך והילה מימון 10 כ"א, לירון אלבג 5, עדן אהובים 4, שירה בן דוד 2.

 

 אליצור תל אביב 54 – הפועל כפר סבא 79  (במחצית 40:24 לכפ"ס)

בסיבוב הקודם ת"א הפתיעת את הפועל כפ"ס והשיגה מקדמה גדולה לקראת ההישארות בליגה. 71:60 היה הניצחון שהשיגה ת"א על כפ"ס, המשיכה עם הניצחון על נתניה וכעת ניצחון במחזור הבא או כל הפסד מתחת ל-17 נקודות יבטיח להן הישארות דרמטית בליגה. כפ"ס לא ממש הושפעה מההפסד, בעונה הקשה ביותר שלה אמנם לא היתה בסכנת ירידה אך נקלעה למאבקים בחלק התחתון של הטבלה וכעת עם הניצחון על אליצור ת"א הצליחה לחבר 2 ניצחונות רצופים ואם תצליח לנצח את באר טוביה במשחק הנעילה של העונה זו תהיה הפעם הראשונה והיחידה העונה שתשיג 3 ניצחונות רצופים - היא תסיים גם במקום התשיעי. ובעונה כזו אפשר להתעודד שזה אולי המקום הכי פחות גרוע שהיתה מדורגת בו מאז תחילת העונה.

המשחק נפתח בצורה חד צדדית לזכות כפ"ס. דרור מייברג, ענבל גבע וחן הולצר צלפו מבחוץ נטלי לוי הצטרפה אל השלוש ובסך הכל 23:14 בסוף הרבע הראשון. כפ"ס המשיכה לשלוט גם ברבע השני. הולצר, מייברג ולוי המשיכו והצטיינו במחצית הראשונה כשהובילו את כפ"ס ל-40 נקודות במחצית. בת"א התקשו להפגין את היכולת מהמשחק הראשון ולמעט פתיחת משחק טובה של ענבל מיכל ומעט ניצוצות של שי רחמים (שלשה) וזואי רייכמן (6 נק' במחצית) הצליחו לשמור רק על מינוס 16 בהפסקה, 40:24. ת"א אמנם הראתה שיפור משמעותי ברבע השלישי כשכמעט והכפילה ברבע אחד את כמות הנקודות שקלעה עם 21 נקודות. רחמים ומרדנוב צלפו מבחוץ, שני זר אביב מצאה את הטבעת גם מהשדה ועם ענבל מיכל הגיעו עד 45 נקודות, אבל הגנתית הן לא היו שם וכשגם כפ"ס קלעה 21 נקודות משלה ( דרור מייברג עם 2 שלשות, חן הולצר שלשה ושרון רשף עם 6 נקודות ברבע) ההפרש נשמר גם אחרי שלושים דקות של משחק 61:45. לת"א נגמר האוויר. הן הצליחו לייצר 9 נקודות בלבד ברבע האחרון, ההפרש הדו ספרתי היה בלתי מחיק בסיטואציה הזו ומנקודות של שלי שפית ואפרת קזמירסקי, קבעה כפ"ס את התוצאה.

קלעו לאליצור תל אביב: ענבל מיכל 13, שי רחמים 12, שני זר אביב 9, זואי רייכמן 8, סבינה מרדנוב 6, עדן מצארווה 4, רינת בן יעקב 2
קלעו להפועל כפר סבא: דרור מייברג 16, נטלי לוי 12, חן הולצר 11, שרון רשף 10, שלי שפית 9, ענבל גבע 7, אפרת קזמירסקי 6, מורן שחם 3, מאיה משה ולירז קניג 2 כ"א.

 

 א.ס רמת השרון 52 - אס"א ירושלים 86  (במחצית 52:29 לירושלים)

משחק שהוקדם ליום ראשון , הגיעה רמה"ש משוחררת. ללא מאיה מדרי הפצועה ואופיר אליהו שהתגייסה, וכשמקומה בחלק העליון של הטבלה מובטח, רצתה רמה"ש לסיים את העונה בטעם טוב. שבוע קודם במשחק נגד נתניה קלעה 103 נקודות במשחק השיא שלה העונה. היעדר המטרות להמשך העונה ובמקביל משחקי הכרעה בנערות הובילו את רמה"ש להקדים את לוח המשחקים ולסיים את העונה כבר השבוע. הן קיוו להפתיע את חיפה או ירושלים (השתיים שייפגשו בראש-בראש בחצי הגמר על האליפות) אך ידעו שמדובר במשימה קשה. 

ירושלים לא הגיעה עם לחץ מיוחד גם בצד שלה. כשנותרו שני משחקים לסיום העונה ולירושלים 3.5 משחקים הבדל מהקבוצה שמדורגת אחריה, ברור לירושלים שהבטיחו את הפיינל פור, ושבוע אחרי ההפסד לחיפה יתמקדו בירושלים בעיקר בהפקת לקחים והתאמות לקראת הסדרה והמשחקים הבאים נגד חיפה. לפחות לפי המשחק נגד רמה"ש נראה שבירושלים חדורות מטרה. גם ללא עדן פורת הפצועה ירושלים לא התקשתה נגד היריבה המקומית 32-9 ברבע הראשון למעשה הכריע את המשחק עם פתיחתו. מול 4 סלי שדה של המארחת (הילה הניג 4 נק') הגיעו 12 נקודות של נטע רפאל שפתחה את המשחק נהדר. הדר רפאל הצטרפה ותרמה 12 נקודות משלה ברבע הראשון , לצידן נקודות של מורן שטרית וטל יעקב סגרו את הרבע המוחץ. הרבע השני המשיך להיות התקפי, ירושלים הורידה רגל מההגנה, רמה"ש נתנה ליריבה להמשיך ולקלוע והתוצאה 20-20. סהר דגן, לורן בניטה ונועה שמשי התחילו למצוא את הטבעת, בצד השני גילי לליאור ובעיקר טל יעקב עם 6 נקודות אישיות שמרו את ירושלים בהפרש שהשיגו ברבע הראשון ובהפסקה, אחרי נקודות של לי אורן, 52:29. 

מורן שטרית, הדר רפאל וטל יעקב המשיכו להוביל את ירושלים ולשמור על ההפרש הדו ספרתי גם ברבע פחות מוצלח שהסתיים 69:44 וההפרש נקבע ברבע האחרון כשרמה"ש נתקעה על 8 נקודות, נטע רפאל חזרה לקלוע והוסיפה 5 נקודות משלה ועם 4 נקודות של הדר רפאל (שהגיעה ל-23 נקודות אישיות) נקבעה התוצאה הגבוהה של האורחת. 

קלעו לא.ס רמת השרון: סהר דגן 12, הילה הניג 10, לי אורן ולורן בניטה 7 כ"א, נועה שמשי 6, רוני קלינגר וחופית וקסלר 4 כ"א, מיטל לוי 2.
קלעו לאס"א ירושלים: הדר רפאל 23, נטע רפאל 17, טל יעקב ומורן שטרית 14 כ"א, גילי ליאור 8, אור מור יוסף 6, יולי גרוסמן 4.

 

הפועל גליל עליון 94 - הפועל באר טוביה 61  (במחצית 43:35 לגליל)

בגליל כבר מחכים לחצי הגמר נגד הגלבוע. יותר מדי משחקים לפרוטוקול בלבד נגד יריבות שרק מחכות לסיים את העונה הם לא מדד של ממש.  אחרי הניצחון הגדול והדרמטי על ירושלים 65:64, חזרו בגליל הביתה ונגד רמה"ש , ת"א ובאר טוביה הגיעו מעל 90 נקודות בהתקפה, עצרו את הקלעיות של היריבה על 60 נקודות ומעל ובהפרש ממוצע של קרוב ל-40 נקודות בגליל מגיעות עם ביטחון שיא. מסקנה נוספת שאפשר לקחת מהחודש האחרון - בגליל מנסים לחבר את צליל וטורי לקבוצה, משחקים עליה, משדרגים את ההתקפה שלה ומקווים שהכרטיס הכפול יהיה שובר השוויון. אחרי 4 משחקים בהם קלעה 22-26 נקודות למשחק, הפעם הגיעה לשיא של 33 נקודות בניצחון על באר טוביה. באר טוביה שפתחה את העונה מצוין וסבלה מחוסר מזל בפציעות של השחקניות ושינוי בסגל התדרדרו עד המקום העשירי ובמשחק האחרון של העונה עוד ינסו להשיג את המקום התשיעי.

גליל עליון, ולא בפעם הראשונה של העונה, לא הצליחה להכריע את המשחק במחצית הראשונה ובמשך מחצית אחת היריבה היתה קרובה לגליל במחצית שהסתיימה בהפרש חד ספרתי. אבל גליל כמו גליל, עלתה למחצית השניה ובעשר דקות של מאמץ ברבע השלישי קלעה 26 ובסך הכל במחצית השניה 51 נקודות שסגרו את סיפור המשחק. 

הפתיחה היתה מבטיחה עם 37 נקודות ברבע הראשון, 2 שלשות ו-13 נקודות בסך הכל תרמה צליל וטורי ברב ויחד עם 8 נקודות של חן צלציון נראתה גליל בדרך לניצחון קל, 37:15. רק שברבע השני נתקעו הגליל על 6 נקודות ובאר טוביה הגיבה עם 20 נקודות. שלשות של בר אביטל ואוריאן אמסלם עם חן ביסמוט ומור בורודובסקי שהוסיפו נקודות מהצבע ורק 43:35 בהפסקה. ההתעוררות הגיעה ברבע השלישי, עם 26-10 ההפרש בסוף הרבע השלישי חצה את 20 הנקודות ולבאר טוביה לא היו הכלים לחזור. הרבע נפתח עם 5 נקודות של שני לוי (8 נקודות ברבע), שלשות של רבקה רוס וצליל וטורי ועוד 5 נקודות של מיתר אסולין, 69:45 בסוף הרבע השלישי בדרך לניצחון.

קלעו להפועל גליל עליון: צליל וטורי 33, רבקה רוס 15, שני לוי 14, קרן נחמה 13, מיתר אסולין 12, אמה רוזנסטון 5, חן צלציון 2.
קלעו להפועל באר טוביה: בר אביטל 16, ראם נונו 14, חן ביסמוט 9, חן וייסבורט 6, מעיין הר ציון ואוריאן אמסלם 5 כ"א, מור בורודובסקי 4, סול קרמר 2.

 

הפועל נהריה 46 - מכבי חיפה 83 (במחצית 46:30 לחיפה)

במשחק שנדחה ליום חמישי (כי חיפה הקדימה משחק מהשבוע הבא ליום שלישי האחרון), סגרה חיפה את העונה הסדירה עם הניצחון על נהריה. יומיים אחרי ניצחון דחוק על רמה"ש 57:55, חיפה נראתה טוב יותר מול ההרכב החסר של נהריה שחיכתה רק לסיים את העונה.  32:15 היה ההפרש ברבע הראשון שצמח בהדרגה ככל שחלפו הדקות עד הניצחון הקל, כשחיפה כבר ידעה שתסיים ראשונה, עשתה זאת בסיבוב משחקים מושלם ובסך הכל רצף של 21(!) ניצחונות מאז ההפסד לגליל במחזור החמישי של העונה.

בלטו בהפועל נהריה: מרינה שפיצנדל 16, רוני מנצל 11, הדר לוי 7
קלעו למכבי חיפה: שיר רביב 17, עמית גור 15, ספיר תירוש 12, שי אלון 10, דניאל חג'ג' 8, נור כיוף 7, אלה יערי 6, אופיר לביא ואבני סימיונוביץ 4 כ"א.

 

הפועל כאוכב 20 - מכבי תל כביר 0

תל כביר לא הופיעה למשחק שהוקדם לחודש מרץ ונקבע ניצחון טכני לכאוכב.

 

סיכום המחזור ה-24

 שני מחזורים לסיום העונה התמונה כבר די התבהרה. היה ברור שמשחקי חצי הגמר יתקיימו בין חיפה וירושלים ובין גלבוע לגליל. ברור היה שבמקרה של הפסד של ירושלים וינגייט תבטיח את המקום הרביעי ועוד היה ברור שלא משנה מה תהיה התוצאה במשחק של נתניה, עדיין זהות השורדת תקבע במחזור האחרון (למרות שבעקבות ההפסד של נתניה לרמת השרון, כעת לנתניה יש צורך גם לנצח בהפרש גבוה של 17 נקודות ומעלה). כך שהמחזור היה פחות דרמטי משאפשר לצפות - לכן גם הפתעות גדולות לא נרשמו.

 

מכבי חיפה 81 - אס"א ירושלים 59 (במחצית 41:36 לחיפה)

ירושלים וחיפה ידעו שהמשחק הנוכחי יהיה הראשון מתוך 3 או 4 מפגשים בחודש וחצי הקרובים, והכי פחות חשוב בהם. סביר להניח שלא מעט הפתעות או תרגילים לא נחשפו במשחק . עם 2 שלשות של הדר רפאל ו-5 נקודות של נטע רפאל הצליחו ירושלים להוליך מול חיפה בתום הרבע הראשון שהסתיים 19:18כשבחיפה בלטה סימיונוביץ עם 6 נקודות. בחיפה לקחה אחריות דניאל חג'ג' והתחילה לנהל את משחק קבוצתה, היא תרמה 12 נקודות ברבע השני ועם שתי שלשות של ספיר תירוש ועוד אחת של שי אלון בחיפה עלו ליתרון והוליכו 41:36 בהפסקה, כשבירושלים 8 נקודות של עדן פורת ו-5 נקודות של טל יעקב השאירו את ירושלים קרובות. 

עם 6 נקודות של הדר רפאל ועוד שלשה של עדן פורת נשארה עוד ירושלים קרובה למארחת רק שלקראת סוף הרבע השלישי חג'ג' וכיוף הצליחו להגדיל את ההפרש, 58:52 אחרי שלושה רבעים. אם ההפרש עדיין נראה מחיק, הגיע הרבע האחרון בו ניצחה חיפה 23-7. הגנה טובה והתקפה שעבדה טוב ונהנתה מעוד 2 שלשות של שי אלון (8 נקודות ברבע האחרון) לא השאירה לירושלים סיכוי ובסיום ניצחון גדול לירוקות, ניצחון שהבטיח את המקום הראשון בליגה ולירושלים נקבע שתסיים חמישית.

קלעו למכבי חיפה: דניאל חג'ג' 29, שי אלון 16, אלה יערי 10, נור כיוף 8, אבני סימיונוביץ וספיר תירוש 6 כ"א, עמית גור 4, שיר רביב 2.
קלעו לאס"א ירושלים: עדן פורת 15, טל יעקב 14, הדר רפאל 12, נטע רפאל 8, מורן שטרית 5, יולי גרוסמן 3, גילי ליאור 2.

 

אקדמית וינגייט 66 - הפועל כאוכב 62 (במחצית 36:35 לוינגייט)

במשחק השלמה למחזור וינגייט התקשתה מול כאוכב, וינגייט הובילו בנקודה בסוף הרבע הראשון (23:22) ושמרו על היתרון המינימלי גם בהפסקה , ספגה ברבע השלישי 12 נקודות מהידיים של בר סלע. מולה כל קבוצת וינגייט הצליחה לייצר רק 8 נקודות (רומי לוי, עמר וברמן) ובסוף הרבע השלישי הובילה כאוכב 47:44. המשחק הצמוד נמשך לתוך הרבע האחרון. ניצן עמר הוסיפה 7 נקודות ברבע המכריע ומאי נשר קלעה 5 נקודות אישיות. בכאוכב איבדו את בר סלע בעבירה חמישית ובדקות ההכרעה הצליחה וינגייט לנצל את חסרונה כדי לקלוע את הנקודות שיכריעו את המשחק ויבטיחו להן את המקום הרביעי בליגה.

קלעו לאקדמית וינגייט: ניצן עמר 21, רומי לוי 18, שני ברמן 12, תמר קופילביץ 6, מאי נשר 5, עדי אלטמן ושירה חג'ג' 2 כ"א.
קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 23, אסיל עודה 17, פיירוז חאג' 6, עלית כהן ודאליה חטיב 5 כ"א, נור נג'מי 4, סירין מוחמד 2.

 

הפועל כפר סבא 65 - אליצור יבנה 52 (במחצית: 34:25 לכפ"ס)

אחרי הניצחון על כאוכב במשחק החוץ בתחילת הסיבוב השני היה זה הניצחון הגדול ביותר שהשיגה כפר סבא העונה. המארחות פתחו מצוין את המשחק וברחו 24-7 כבר ברבע הראשון. משם שמרה על ההפרש בכל דקות המשחק ועם 23-12 ברבע השלישי (57:37) הכריעה את המשחק. מדובר היה בשתי קבוצות שסיימו למעשה את העונה כשנקבע שיסיימו במקומות 6-10, יבנה בחלק העליון יותר כפ"ס באמצע ומטה , אך כל אחת רצתה לסיים את העונה בטעם טוב ונראה בעקבות התוצאה שיסיימו צמודות האחת לשניה כשיבנה התמקמה שמינית וכפ"ס תסיים תשיעית.

קלעו להפועל כפר סבא: דרור מייברג 19, נטלי לוי 15, שרון רשף 14, חן הולצר 6, ענבל גבע 4, מורן שחם 3, שלי שפית ואפרת קזמירסקי 2.
קלעו לאליצור יבנה: חנה הללי 19, רג'י גליידה 12, לי קפיטולניק 10, ענבר אנוליק 4, שחר עמית 3, בת אל לזמי ונופר לוי 2 כ"א.

 

הפועל גליל עליון 90 - אליצור תל אביב 51 (במחצית 47:37 לגליל)

אליצור ת"א הפתיעה ברבע הראשון את הגליל העליון שלא שמרה ברבע הראשון וירדה בפיגור 22:21. ברבע השני כבר הגיע השיפור כשקרן נחמה וצליל וטורי עברו להוביל את הגליל ליתרון עם 27 נקודות בהתקפה ויתרון דו ספרתי במחצית (47:37) ואת המשחק הכריעו ברבע השלישי 28-8 רצה הקבוצה (75:45) והפכה את הרבע האחרון לכזה לפרוטוקול בלבד.

קלעו להפועל גליל עליון: צליל וטורי 25, קרן נחמה 23, מיתר אסולין 16, שני לוי 8, אמה רוזנסטון 6, דנה ביתן, רבקה רוס 4 כ"א, חן צלציון 3, נוי לפושניאנסקי 2, גל קלמר 1.
קלעו לאליצור תל אביב: זואי רייכמן 18, שי רחמים 10 , עדן מצארווה 6, ענבל מיכל 5, שני זר אביב וגפן שטיין 4 כ"א, סבינה מרדנוב 3, רינת בן יעקב 2. 

 

הפועל נהריה 38 - הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 79 (במחצית 51:18 לגלבוע)

עוד משחק חד צדדי . נהריה הגיעו למשחק ללא 4 שחקניות מרכזיות ולגלבוע לא היתה הבעיה להשתלט על המשחק מהפתיחה שהראתה 9-0 למקומיות. נהריה עוד הגיבה וחזרה לפיגור 3 (14:11) אבל עוד לפני ההפסקה השלימו בגלבוע ריצת 10-0 (24:11) עד סוף הרבע הראשון. הרבע השני המשיך להיות באותו קצב אדום עם 11 סלי שדה שנתנו 27 נקודות מול 7 בלבד של המקומיות ובמחצית הלוח הראה 51:18 לגלבוע מעיינות שלמעשה הכריעה את המשחק.

קלעו להפועל נהריה: אריאלה דנסקר 15, הדר לוי 14, מרינה שפיצנדל 5, אומניה מוסא, ילנה איזנשטט 2 כ"א, מרינה מלצב 1.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: קרן בויס 12, ענבר לברון, מאי מלכין וטלי בן ישי 11 כ"א, נועה שבת כהן 8, נעה שמעוני ועדי פירסטנברג 6 כ"א, רוני גולדין 5, ג'ני טודורוב 4, קרן פיבניק 3, הדר גוטין 2.

 

אליצור נתניה 69 - א.ס רמת השרון 103 (במחצית 51:30 לרמת השרון)

אליצור נתניה נלחמת על ההישארות, אבל נראתה רע מאד בבית מול רמת השרון שכבר סיימה את העונה למעשה ובאה כדי לסיים את העונה בטעם טוב. נתניה לא תפקדה הגנתית וספגה 33 נקודות כבר ברבע הראשון (33:15), אחרי שהמחצית הסתיימה ב-21 הפרש, המשיכו נתניה לא לשמור גם במחצית השניה, ספגה 27 נקודות ברבע השלישי ולמרות משחק התקפי טוב של דפנה מלר ודבי בלייברג, אי אפשר לנצח כשהן סופגות בקצב כזה וברמה"ש עם 6 שחקניות שקלעו בדו ספרתי טסו לניצחון ענק בסיום.

קלעו לאליצור נתניה: דפנה מלר 26, דבי בלייברג 15, עדן אהובים 8, שירה בן דוד 7, לירון אלבג והילה מימון 5 כ"א, ניצן קוך 3.
קלעו לא.ס רמת השרון: חופית וקסלר 19, סהר דגן 18, אופיר אליהו והילה הניג 15 כ"א, נועה שמשי 14, מאיה מדרי 12, לורן בניטה ולי אורן 3 כ"א, מיטל לוי ורוני קלינגר 2 כ"א.

 

מכבי תל כביר 65 - הפועל באר טוביה 105 (מחצית 44:30 לבאר טוביה)

קלעו למכבי תל כביר:  יפית כהן 21, שני חכים 14, שירי יום טוב ואדר מנע 12, מזל קאב 6.
קלעו להפועל באר טוביה: בר אביטל 26, ראם נונו 21, סול קרמר 14, חן ביסמוט 10, אוריאן אמסלם ומיקה שני 9 כ"א, חן וייסבורט ומעיין הר ציון 8 כ"א.