המהפך הושלם: הגליל בגמר

זה לא היה יפה ולא אסתטי, לא תמיד ברמה גבוהה - אבל היה שם הדבר היחיד שלא ראינו מהגליל עליון השנה: נשמה. לצד מלחמה גדולה, הגנה טובה ומאמץ, היו שם שני לוי (בסדרה ענקית) ורבקה רוס (במשחק מצוין) שקבעו 2-1 בסדרה והגליל שוב בגמר. מתחילים בחמישי נגד חיפה.


| שי ברק

 

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 39 - הפועל גליל עליון 53
(גליל עליון ניצחה 2-1 בסדרה)

הגליל העליון הפגינו העונה עליונות התקפית ושליטה בכל פרמטר במשחק אבל כשכלום לא הלך הן חזרו לבסיס, קודם כל להתחיל ולשמור, לעשות את הנקודות ממה שהיריבה נותנת לך, לשמור על שלווה וסבלנות מתישהו היריבה תתעיייף וזה יהיה הזמן להכות ולהכריע. 

גלבוע מעיינות הגיעו לסדרה עם 2-0 מהעונה הסדירה עוד ניצחון ברבע גמר הגביע ואפילו עלו ליתרון 1-0 מרשים בסדרה. ואז לא מעט "צרות" פקדו את הקבוצה, האחרונה שבהן הפציעה של הדר גוטין, ובגליל עליון ידעו לעשות את הדברים נכון כשזה היה חשוב. הגליל הראו הגנה מצוינת במשחק הקודם ועצרו את היריבה על 46 נקודות. אם 46 נקודות היא הגנה מצוינת, מה היא הגנה שעוצרת את היריבה בבית על 39 בלבד?!

ההגנה של הגליל העליון עבדה בצורה חכמה, השחקניות היו עייפות, הסגל קצר מדי, העומס כבד מדי, שני משחקים בשבוע עמוס מדי ובשעה 18:00 חם. אז ההגנה שמרה מרחוק ורק כשצריך במחצית הראשונה והגלבוע החטיאה. במחצית השניה עלתה הילוך, בסוף הרבע השלישי הילוך נוסף, וברבע האחרון בכל הכוח טיסה לניצחון כשהיריבה נבלמה על 4 נקודות בלבד. לצד ההגנה המצוינת שעשתה קרן נחמה על טלי בן ישי בסדרה כולה, הגיעה ההגנה של רוס על לברון ברבע האחרון, העייפות דיברה בצד אחד כשהצד השני רכב על המומנטום ולמרות משחק צמוד 2 וחצי רבעים שאפילו היו בשליטה מסוימת של הגלבוע, הגליל הכריעו בריצה מרשימה, את המשחק.

הפתיחה היתה של הגליל העליון עם יתרון 5-0 מוקדם, במשחק מצוין של שני לוי ברבע הראשון. זו פעם ראשונה בסדרה ששחקניות הגליל פתחו ביתרון . גולדין שעלתה לשחק החזירה את הגלבוע עם חמש נקודות משלה, המשחק נצמד, ההפרש לא עלה מעבר לחד ספרתי והרבע הראשון הסתיים בשוויון 13. את הרבע השני פתחה הגלבוע טוב יותר. אחרי נקודות של מאי מלכין (7 נקודות ברצף מסוף הרבע הראשון) הגלבוע עלו ליתרון אותו לא שמטו עד ההפסקה. שמעוני, שלשה של בן ישי על החסימה ועוד נקודות של מלכין קבעו הפרש שיא 22:15 למקומיות, לפני שקרן נחמה ורבקה רוס (שקלעו את כל הנקודות לקבוצתן ברבע השני) החזירו את הגליל למשחק ופיגור מינימאלי 24:22 בהפסקה.

ברבע השלישי המשיכה הגלבוע לשלוט. המקומיות אמנם נאלצו להסתדר ללא הדר גוטין הפצועה (שיחד עם חסרונה של יעל טויטו הורגשה הנחיתות בצבע). בגלבוע הצליחו להסתדר ועם שלשות של קלכמן ומלכין חזרו ל-7 נקודות הפרש 33:26. אז צליל וטורי קלעה 7 נקודות רצופות, רבקה רוס ענתה בשלשה לנקודות של פירסטנברג, ועד לסוף הרבע השלישי רצה הגליל 12-2, ליתרון 38:35 בסוף הרבע השלישי. הגלבוע התעייפו, הכדורים לא נכנסו, התסכול גבר ובגליל נדרשו רק כמה דקות של מאמץ הגנתי כדי להכריע את המשחק. וטורי רוס ושני לוי המשיכו להוביל את ההתקפה של הגליל שהלכה והגדילה את ההפרש עד לשיא 50:37 [בסך הכל ריצת 24-4]. נותרו עוד 2 דקות לשחק, בגלבוע לא היו פתרונות לסיטואציה וקרן בויס מהקו קבעה 50:39 לפני ששלשה של מיתר אסולין קבעה את תוצאת המשחק.

בסיום גליל עליון חגגו קאמבק נגד יתרון הביתיות ועליה לגמר. זו הפעם השניה שבגליל העליון מעפילות כך לגמר, אחרי שלפני 5 שנים עשו זאת נגד רעננה. אז העונה הסתיימה בהפסד בגמר לירושלים, הפעם הן מתכננות להניף את הצלחת.

סדרת הגמר נגד מכבי חיפה תפתח ביום חמישי 23.5.19 בשעה 20:00, אולם "ביכורים".

קלעו להפועל גלבוע מעיינות:
מאי מלכין 12, קרן בויס 7, טלי בן ישי 6, רוני גולדין 5, נועה שמעוני 4, ג'ני קלכמן 3, עדי פירסטנברג 2.

קלעו להפועל גליל עליון:
צליל וטורי 16, רבקה רוס ושני לוי 11 כ"א, מיתר אסולין 10, קרן נחמה 5.