התגעגעתי! / טור אישי

אני מניח שהעדפתם לקרוא בערב המחזור הראשון בליגה לאומית נשים סיקור של משחקי המחזור. אז הם יחכו למחר. היום התחשק לי לכתוב על עצמי. אחרי בערך שנה, הערב, מצאתי את עצמי - לראשונה מזה מי יודע מתי, מחייך. כן מחייך בדרך הביתה ובזכות כדורסל הנשים. אז ברשותכם, אחלוק את התחושה. ומי שבכל זאת מתעניין בי פחות, התוצאות והקלעיות מהערב בפנים. סיקור - מחר.


| שי ברק

 

רבקה רוס, שיר תירוש, הדר רפאל, מורן שטרית, קרן נחמה, מאיה לוינשטיין, ענבר אוריון, חנה הללי, דוריאן דהן סוייץ', גלי קונטס, מאי נשר, אופק טלקר, דניאל קריינין, אמי רינת – תודה לכולכן, על הערב!

ונדמה לי שצריך להסביר....

 

אני מבקש לחרוג ממנהגי ואת הסיקור הראשון של מחזור הקאמבק של הליגה לאומית נשים – להקדיש לעצמי.  כשאני כותב "טור" כנראה שהמחשבה הראשונה שתעלה היא "במי הוא הולך להיכנס הפעם".... אז הפעם זה טור שונה, אפשר אולי לאפיין אותו כ"קיטש". אבל מפעם לפעם ולעיתים נדירות מותר לי לחטוא בכך.

בדרך הביתה בפקק שהיה באיילון ב-22:45, פתאום שמתי לב למשהו מוזר.... אני מחייך. ניסיתי להבין מאיפה העווית הזו הגיעה והבנתי שלראשונה אחרי כמעט שנה, היה לי נחמד.

זה היה ערב נחמד לחלוטין. ערב שהתחיל בצפייה במשחק הנהדר של הגליל העליון ששודר בשידור חי ברשת. היה נחמד לחזור לראות כדורסל ישראלי, את רבקה ויוואג שקלעה 7 נקודות והעלתה את וינגייט ליתרון מפתיע. אח"כ ראיתי את הגליל מרשימות כמו שלא נראו הרבה זמן, את ענבר לברון מלהטטת, את אביטל צוובנר וירדן גוט כאילו לא עברה עליהן פגרה, הגליל רצו 20-2... ואז יצאתי מהבית.

נסעתי למתנ"ס תל כביר. כבר 4 שנים שלא הייתי שם, אבל הנסיעה היתה כמעט על "אוטומט", הכי טבעי לחזור לאולם הראשון שהייתי בו במשחק נשים. אי אז ב-2007 היציע היה מלא כשתל כביר לקחה אליפות, לא היה לי מקום לשבת ואילנה, האוהדת השרופה של הקבוצה, פינתה לי מקום שאסקר את האליפות.

הגעתי לאולם, היציע היה ריק, קורונה. אבל האווירה היתה אש.

בין אורן לם שמרגש לראות אותו שוב על הקווים לבין אמיל אליונסקי הנהדר שמתחיל עונה שלישית, ישב מנחם וידהורן, עדיין מלא התלהבות לפני עוד משחק ליגה.

2 מטרים מרחק ומסכות, אלה הדברים שנוספו בשנת הקורונה, אבל לשעה וחצי (ברוטו) שכחתי מהכל. שירי כהן צדק ואסף וייסטוק, השופטים (מצוינים) הוציאו את המשחק לדרך והיתה הצגה. דוריאן דהן סוויץ' ומאיה לוינשטיין, שתי נערות, קלעו יחד 44 נקודות. שיר תירוש נראתה כמו.... נו, כמו שיר תירוש וזה היה אדיר! אליצור ת"א הזכירו את האושר המתפרץ מכדורסל שנראה לאחרונה בהפועל ראשל"צ. יבנה אמנם התקשו אבל הקסם היה שם. הדר רפאל עם עוד שלשה, מורן שטרית שלא נשברת, חנה הללי שמול הנערות הצליחה לייצר עוד משחק דו ספרתי וענבר אוריון שנראתה נחושה כמו לפני עשור. היה משחק נהדר שהתוצאה, לפחות מבחינתי (כי אני לא חלק מהליגה, אז מה איכפת לי?) היתה פחות חשובה.

בין רבע לרבע התחברתי לשידור מרמת השרון, בהתחלה ראיתי את קרן מוזס ואופיר אליהו עושות ככל העולה על רוחן בדרך ליתרון דו ספרתי, במחצית השניה היתה זו בני יהודה שהפכה והובילה ואת הדקות האחרונות ראינו על הרצפה במתנ"ס יחד, כי הדרמה שם היתה בשיאה.

ב-22:30 הכל הסתיים. אמרנו שלום, חיטאנו באלכוג'ל ויצאנו מהאולם.

בדרך חזרה עוד כמה הודעות וואטסאפ, עם שחקנית ותיקה נוספת שעשתה קאמבק, מדברים על הכדורסל שהיה אז ועל הכדורסל של היום. נוסטלגיה טובה מתערבבת בערב המהנה הנוכחי. שלווה.

אין לי איך להסביר את תחושת הקסם הזו. אולי זה האולם, אולי קצב המשחק, כנראה שגם השחקניות ואולי פגרה ארוכה מדי – אבל הערב הזה היה, מבחינתי, ערב מאושר.

אז אני יושב ברכב בפקק באיילון ב-22:45 בלילה וחושב...מה לכתוב? והתשובה, בדיוק את זה. התגעגעתי!

 

יש הרבה רע מסביב, יש הרבה סיבות לכעוס להיות מתוסכלים, לריב, להתנגח, להתנצח, להתעצבן ולעצבן. אבל הערב כל אלה נעלמו. הערב היו 9 שלשות של ניקול מיכאליץ' ו-4 של דהן סוויץ'. היו לענבר לברון דאבל-דאבל של נקודות ואסיסטים וליעל טויטו 17 נקודות. לפני שנה ביחד בגלבוע, עכשיו אחת באדום בגליל, אחת בכתום בבני יהודה ושתיהן בשידורים ישירים.

אז תודה לכדורסל שחזר, ותודה לשחקניות שהזכירו כמה טוב פה. עכשיו אלך לישון, מחר יהיה הזמן לסיקורים.

 

 

משחקי המחוז הדרומי:

אליצור תל אביב 104 – אליצור יבנה 57

קלעו לאליצור תל אביב:
דוריאן דהן-סוייץ' 29, שיר תירוש 19, מאיה לוינשטיין 15, קרן נחמה 13, גלי קונטס 8, רבקה רוס 6, אמי רינת 6, דניאל קריינין 4, אנג'לה חצ'דוריאן 2, גל שקורי 2

קלעו לאליצור יבנה:
הדר רפאל 16, חנה הללי 16, מורן שטרית 10, ענבר טנא אוריון 6, מאי נשר 6, נועה מילון 3

 

א.ס רמת השרון 80 – בני יהודה 83

קלעו לא.ס רמת השרון:
הדר לוי 26, קרן מוזס 16, יעל גלילי 13, אופיר אליהו 10, לי קפיטולניק 5, מיטב פינקלשטיין 5,  אופק איפרגן 3, אלה פינצי 2

קלעו לבני יהודה:
יעל טויטו 17, טלי בן ישי 17, דבי בלייברג 13, אורטל אורן 12, מיקה יקיר 9, תמר אנגל 8, תמר ברגל 4, עדן כהן 3

 

אס"א ירושלים 95 – הפועל באר טוביה 63

קלעו לאס"א ירושלים:
ניקול מיכאליץ 35 (9 שלשות), שני ברמן 14, עדן פורת 13, מוריה חסון 12, נטע רפאל 9,  גילי ליאור 6, מעיין זילברמן 3, עמית מצקין 2, מורן שחם 1

קלעו להפועל באר טוביה:
עידן שלוש 16, בר אביטל 15, ירדן עיבל 13, ראם נונו 9, עינב אסולין 6, ליאור שטיינברג 2, סול קרמר 2.

 

משחקי המחוז הצפוני:

הפועל גליל עליון 75 – אקדמית וינגייט 32

קלעו להפועל גליל עליון:
אביטל צוובנר 16, שיר רביב 15, ירדן גוט 13, עמית גור 11, ענבר לברון 10, מיקה ביתן 8, נוי לפושניאנסקי 2.

קלעו לאקדמית וינגייט:
רבקה ויוואג 7, מיקה מידן 6, ליאם בסטקאר 5, מיכל דהן 4, הדר דניאל 3, נוי חביב 3, דשה סמרו 2,  פיי אולאולה 2

 

הפועל גלבוע מעיינות 49 – אליצור עירוני נתניה 61

קלעו להפועל גלבוע:
יפית כהן 13, שירה בן דוד 7, עדי פירסטנברג 7, נועה רודה 7, לטם ראובני 6, גילי ארמה 4, אליס חתוקאי 3, נעה שמעוני 2

קלעו לאליצור עירוני נתניה:
עמית כהן(רעננה) 22, קרן בויס 13, עדן אסטטקאו 10, עמית כהן 10, הדר כהן 5, דניאל שקד 1