ל. נשים: 11 הפרש בבית

עם הפרש זהה בניצחונות של המארחות נפתחו סדרות חצי הגמר בלאומית נשים באווירה נהדרת. בעין חרוד ראו אוהדי הגלבוע את קבוצתן שולטת במשחק מהפתיחה ומנצחת 55:66 את גליל עליון, קצת דרומה משם על הכרמל, מכבי חיפה שרדה קאמבק וניצחה את אס"א ירושלים 58:69 במשחק מצויין של אבני סמינוביץ וסיומת גדולה של חג'ג'. המשחקים הבאים ביום חמישי.


| שי ברק

 

הפועל גלבוע מעיינות 66 - הפועל גליל עליון 55

האולם הבייתי והקטן בעין חרוד לבש חג ונצבע אדום (גם כי שתי הקבוצות משחקות בצבעים דומים, אך בעיקר כי הרבה אוהדי גלבוע הגיעו לדחוף את הקבוצה). הפתיחה היתה חד צדדית והכריעה את המשחק. מה שהיה צפוי להיות משחק צמוד וסדרה בלתי צפויה היתה הצגה גדולה של שחקניות הגלבוע שצלפו מכל מקום במגרש ובאחוזים נהדרים, שרפו את הטבעת של הגליל וברחו ליתרון דו ספרתי עוד לפני שהמשחק התעורר. עם שתי שלשות רצופות של נועה שמעוני הגלבוע עלו ליתרון מדהים 15-2, פחות מחמש דקות מהפתיחה. עוד דקה עברה, גם ענבר לברון (המצטיינת במשחק) הוסיפה שלשה שניה וגלבוע עם יתרון 20:3, כשבגליל איבדו את צליל וטורי עם עבירות מוקדמות. כשקרן נחמה ומיתר אסולין מורידות מעט בסוף הרבע הראשון 22:11.

דקה בתוך הרבע השני, צליל וטורי ביצעה עבירה שלישית ולא חזרה עוד ברבע. בגלבוע ההפצצה המשיכה ברבע השני עם שלשה של בן ישי, 2 שלשות של גולדין ,השלימה ריצת 11-0 (33:11). כשההפרש ירד מ-20, ל-35:16, בגלבוע הזעיקו פסק זמן. הגליל עוד הצליחו לקזז מעט מההפרש עד 35:22 מנקודות של שני לוי, אך השלשה השלישית של לברון, והשמינית של הגלבוע במחצית, קבעה 38:22 בהפסקה.

למחצית השניה עלתה גליל עליון קצת יותר טובה ומרוכזת הגנתית, אך ההפרש הגבוה שנפתח בהתחלה היה בלתי מחיק. ניסיון קאמבק של הגליל בפתיחת הרבע השלישי התחיל בשלשה של צליל וטורי שחזרה לשחק, עם נקודות של שני לוי ועונשין של נחמה ההפרש ירד למינוס 10 (40:30) הכי קרוב שהגיעה גליל. כאמור, ההפרש היה גבוה מדי וכשגלבוע ברחה 9-3, שוב 16 הפרש (49:33) ובשלשה שניה של וטורי הסתיים הרבע השלישי 56:45. המשחק התחמם עם 2 עבירות טכניות ו-2 עבירות ב"ס שנשרקו ואולי עוררו את המשחק לקראת הרבע האחרון.

הרבע האחרון היה שקול אבל, העייפות בגליל והנחישות בגלבוע השאירו את ההפרש דו ספרתי כשנע סביב 16-11 נקודות. הגליל נשארו קרובות עד 62:49 ומשם לברון, בויס וגולדין חתמו את המשחק כשבדקות האחרונות כבר היה ברור שהניצחון יהיה של המארחות שכעת קרובות ניצחון אחד מהגמר וינסו להשלים את המלאכה ביום חמישי עם סוויפ של 5-0 על גליל (כולל משחקי הליגה והגביע).

 

המשחק הבא, 16.5 20:00, אולם "הר וגיא" בקיבוץ דפנה.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: ענבר לברון ורוני גולדין 15 כ"א, הדר גוטין 11, ג'ני טודורוב 10, נועה שמעוני 6, קרן בויס 4, טלי בן ישי 3, מאי מלכין 2.
קלעו להפועל גליל עליון: שני לוי 21, צליל וטורי 9, קרן נחמה ומיתר אסולין 8 כ"א, רבקה רוס 4, אמה רוזנסטון 3, חן צלציון 2.

 

מכבי חיפה 69 - אס"א ירושלים 58

כ-100 צופים מילאו את אולם ביקורים הקטן ונתנו יופי של אווירה לפתיחת סדרת חצי הגמר. הזמבורות של הקהל המקומי וההגנה הלוחצת של חיפה הקשו על ירושלים להיכנס למשחק, והן נתקעו זמן רב ללא נקודות. חיפה מצידה פתחה טוב גם בהתקפה ועלתה מהר ליתרון 3:11. טל יעקב בחדירה יפה לסל העירה את ההתקפה האורחת, אבל חיפה המשיכה במומנטום כשהיא מציגה הגנה חזקה מאוד – אבני סמינוביץ חסמה, נור כיוף חטפה ואופיר לביא, שעלתה לשחק אחרי בעיית עבירות של דניאל חג'ג', תרגמה זאת לנקודות. סוף רבע ראשון 10:17 לחיפה.

הרבע השני התחיל הפוך, כשאס"א היא זאת שמציגה לחץ, הדר רפאל אחראית על החטיפות ומורן שטרית בגזרת הנקודות הביאה את המשחק לשיוויון, תוך שעזרה לקבוצה לשבור את הלחץ הההגנתי הירוק. 3 דקות ללא נקודות בצד של חיפה הסתיימו עם נקודות של לביא, וזה העיר גם את ההגנה של חיפה שחזרה לשבש לירושלים את המשחק.  ירושלים לא הצליחה לתפקד מול הלחץ, נור כיוף עם 6 נקודות בתוספת הגנה טובה ושלשה של ספיר תירוש קבעה 17:26 מקומי. עד ההפסקה חיפה עם סלים יפים של סמינוביץ בצבע שמרה על יתרון קל של 6-8 נקודות, כשמנגד הנקודות מהקו השאירו  את אס"א בתמונה. סוף מחצית ראשונה 29:37.

בדומה לרבע השני, גם השלישי נפתח כשחיפה מפוזרת בהתקפה וירושלים ניצלה זאת להורדת ההפרש ל-2 בלבד, בריצת 6-0 (35:37). שוב, חיפה התעוררו בזמן, כיוף וסימיונוביץ הצעירות הוקפצו מהספסל וההימור על המקומיות הצעירות השתלם. סמינוביץ המשיכה במשחק המצויין שלה רשמה סל ועבירה בתוספת חטיפה, דניאל חג'ג' גם היא בסל וחטיפה ואסיסט על כל המגרש לכיוף ובלי ששמנו לב חיפה ביתרון 35:50 (ריצת 13-0 בשלוש דקות), בדרך ל-39:55 בסוף הרבע השלישי.

ירושלים סרבה לותר על המשחק ועם נקודות של יעקב שוב הצליחה לצמק והחזירה את ההפרש לחד ספרתי, 49:58. אז לקחה חג'ג' את המשחק על עצמה וניצחה אותו. שלשה של חג'ג' בדיוק בזמן החזירה את חיפה לעניינים, אותה חג'ג' הוסיפה עוד 2 סלים בצבע והגדילה חזרה ל-50:65. ירושלים הצליחה להוריד שוב את ההפרש, אבל לא מספיק כדי לאיים על הניצחון של חיפה. 58:69 בסיום.

 

המשחק הבא, בחמישי, 16.5 19:30 - אולם "קוסל" גבעת-רם, ירושלים.

קלעו למכבי חיפה: אבני סימיונוביץ 20, דניאל חג'ג' 11, נור כיוף 10, אופיר לביא 8, עמית גור 6, שי אלון וספיר תירוש 5 כ"א, אלה יערי 4.
קלעו לאס"א ירושלים: טל יעקב 25, מורן שטרית 10, עדן פורת 8, יולי גרוסמן 6, גילי ליאור ונטע רפאל 4 כ"א, הדר רפאל 1.