נשים: אליצור יבנה מכוונת גבוה

אליצור יבנה שעלתה ללאומית בקיץ שעבר וסיימה עונת בכורה מוצלחת באמצע הטבלה ובמקום השביעי נערכת בימים אלה לבנות קבוצה שתשלב שחקניות מובילות עם בוגרות המחלקה הצעירה במטרה לשלב מאבקי צמרת ובניית בסיס מקומי. אמיל איליונסקי ימשיך לעמוד על הקווים. בימים אלה מקיימת הקבוצה אימונים פתוחים.


| שי ברק

 

אליצור יבנה יכולים לסמן "וי" גדול על העונה הנוכחית. האגודה שלפני כשלוש שנים הכריזה שרוצה להפוך לגורם דומיננטי בכדורסל הנשים, הראתה בעונה החולפת שהיא גורם דומיננטי בליגה הלאומית לנשים, קבוצת הנערות ב' זכתה באליפות המחוזית והעפילה ללאומית וביבנה נראה שכדורסל הנשים עולה על המסלול הנכון.

את העונה החולפת סיימה קבוצת הנשים במקום השביעי. בעונת הבכורה בליגה הלאומית כיוונו לייצר בסיס ולהישאר בליגה אך התוצאות היו מעל ומעבר לציפיות. אמיל איליונסקי שעמד על הקווים, לראשונה בליגה הלאומית, הצליח לחבר את הסגל ולמצוא איזון בין מקומיות שהעלו את הקבוצה מהארצית לשחקניות הרכש. תחת הדרכתו פרחה מחדש לי קפיטולניק וחזרה להיות פקטור משמעותי בליגה, גם נופר לוי ובת אל לזמי הזכירו ימים יפים - כמובן לצד היכולת הגבוהה של רג'י גליידה. כל אלה עם שחר עמית וענבר אנוליק הספיק לחצי גמר גביע האיגוד (כשבדרך עברו את אס"א ירושלים) ולסיים בחלק העליון של הטבלה.

עם סיומה של העונה הרגישו ביבנה שאפשר לקחת את הקבוצה צעד אחד קדימה בכל הפרמטרים. אחרי שסיכמו עם מאמן הקבוצה, אמיל איליונסקי, שימשיך לעמוד על הקווים,  בקבוצה לא המתינו וכבר מנהלים מו"מ מתקדם עם מספר שחקניות מובילות בענף, אשר צפויות להצטרף ממש בקרוב. במקביל, החליטו לקדם לקבוצה הבוגרת 3 שחקניות בוגרות המחלקה הצעירה כדי שייצברו נסיון וישתלבו ברוטציה. מי שתמשיך בקבוצה היא הפורוורדית, המקומית, המוכשרת שחר עמית.

במסגרת ההערכות לעונה הקרובה ומתוך רצון לסייע לשחקניות הליגה לשמור על כושר אליצור יבנה החלה באימונים פתוחים מדי יום שלישי (ועד להודעה חדשה), והאימון הקרוב יתקיים ב-18.6 בשעה 20:30 בהיכל הספורט ע"ש רלף קליין, רח' דוגית 22 ביבנה. אתשקד, בעקבות האימונים נחשפו ביבנה ללא מעט כישרונות אשר בסופו של דבר הצטרפו לקבוצה ובמועדון מעריכים שהמפגשים הללו יסייעו הן לשחקניות להכיר ולהיחשף לאגודה ולצוות המקצועי לייצר חיבור שהוא "מעבר למילים", לקראת בניית סגל מאוזן ובריא.