נשים: אף אחת לא מושלמת

אשדוד החליפה זרות והנחילה לרמת גן את ההפסד הראשון שלה העונה. רמת השרון שמרה על המקום השני כשעצרה את רצף הנצחונות של ראשון לציון, רמלה שמרה על הבית מול בנות הרצליה. רעננה עם 30 נקודות של סימונס השיגה ניצחון חשוב בחלק התחתון של הטבלה על חיפה ופתח תקווה עדיין ללא ניצחונות אחרי הפסד לחולון.


| safsal

 

מכבי "בן" בנות אשדוד 75 - מכבי עירוני רמת גן 71

אשדוד חמושה בזרה חדשה (אומו טורה במקומה של טיפני ג'קסון) הצליחה להנחיל לר"ג את הפסדה הראשון העונה, אחרי שהובילה בפער דו ספרתי גבוה כמעט כל המשחק. האורחות, עדיין ללא דניאל רבר הפצועה, שהציגו ערב קליעה רע מאוד, בעיקר מבחוץ, התעוררו ברבע האחרון והצליחו למחוק כמעט את כל ההפרש של אשדוד, אבל לא השכילו לשלים את הקאמבק וכאמור רשמו הפסד ראשון העונה.

פתיחה קצת מהוססת משני הצדדים, כשר"ג עם צמד שלשות של שניס ג'ונסון עלתה ליתרון 9:3. צ'לסי הופקינס החלה להיכנס לעניינים ויחד עם הזרה החדשה אומו טורה החזירה את אשדוד למשחק. ר"ג נתקעה בהתקפה עם כמה איבודים והחטאות, ואשדוד המשיכה במומנטום עם שלשות של עדי לוקס וקריסטל ברדפורד שהפכו את התוצאה - 11:15 למארחת בצהוב. אליסון הייטאוור עם 4 רצופות בצבע שוב קבעה שיוויון, והרבע המשיך צמוד כשהקבוצות מחליפות סלים ואחרי 10 דקות 19:22 אשדוד.

קריסטל ברדפורד וג'ונסון החליפו עוד כמה סלים בפתיחת הרבע השני, אבל מהר מאוד אשדוד החלה לברוח כשר"ג שוב מחטיאה הרבה. גם פסק זמן של עדן ענבר לא עצר את הריצה המקומית שכבר הגיעה ל-2-12 עם שלשות של ברדפורד ונופר שלום. פסק זמן נוסף של רמת גן החזיר דווקא את הופקינס עם 5 רצופות שהגדילו ל-27:42. אדוט בולג'אק עם הנקודות הראשונות שלה הערב קטעה בצורת של כמעט 3 דקות אצל האורחת, ובהמשך שלשה שלה צימקו קלות ל-32:46 בהפסקה.

ההתקפה האורחת שוב לא פגעה בכלום בדקות הראשונות של הרבע השלישי, וגם הספיקה לאבד פעמיים. במקביל אשדוד לא התקשתה יותר מדי להמשיך ולהגדיל את הפער עם 4 רצופות של דרו אדלמן שהגדילה ל-32:53. אחרי כמה דקות של כלום ג'ונסון קלעה מבחוץ והעיר סוף סוף את ר"ג שגם החלה לשמור וגם הורידה את ההפרש עם ריצת 9-0. הפעם אשדוד ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם מיני ריצה משלה (45:63), כשרמת גן החליטה שוב להחטיא מכל מקום אפשרי. הופקינס עם חדירה קלילה במיוחד סגרה את הרבע השלישי על 47:65.

חטיפה, אסיסט ועוד סל של הופקינס תוך דקה מתחילת הרבע הרביעי העלתה את ההפרש של אשדוד מעל ל-20. פסק זמן נואש של ר"ג בניסיון להישאר במשחק עזר לה לאפס את היד מחוץ לקשת - 3 שלשות תוך דקה (אחרי שקלעה 5 בלבד בשלושת הרבעים הראשונים) הורידו ל-56:69. עם המומנטום ההתקפי הגיעו גם העצירות בהגנה, ובלי ששמנו לב בולג'אק קלעה עוד 8 רצופות וזה רק 64:69, 5 דקות לסיום. ברדפורד העירה את אשדוד עם שלשה משלה, אבל הייטאוור וג'ונס המשיכו בצימצום והורידו למינוס 2 בלבד. אבל אז לאורחת נגמר השעון, טורה עם 2/2 מהעונשין הגדילה ל-4 וסגרה את הסיפור על 71:75.

קלעיות

מכבי בנות אשדוד: קריסטל ברדפורד 22 (13 רב'), צ'לסי הופקינס 17 (7 רב', 7 אס'), אומו טורה 14 (6 רב'), דרו אדלמן 9 (9 רב'), אנט סנואו 4, נועה זליבנסקי, נופר שלום ועדי לוקס 3 כ"א.

מכבי עירוני רמת גן: שניס ג'ונסון 23 (13 רב'), אדוט בולגאק 19 (13 רב'), אליסון הייטאוור 17 (6 אס'), אלכס כהן וטל לב 5 כ"א, מדיסון שה 2. שיחקו: יערה יצחקי, רוני גולדין.

 

הפועל ראשון לציון 78 - ל.כ.ן רמת השרון 85

שנים שלא ראינו את רמת השרון מציגה יכולת כזו. זה הרבה מעבר למקום השני בליגה, עם מאזן זהה למוליכה. זו היכולת, האנרגיות והתשוקה. רמת השרון של נעמי קולודני אולי לא נבנתה עם השחקניות הכי "נוצצות" השנה, אבל נבנתה עם נשמה: ההגנה והחוכמה של שהד עבוד, הטירוף והכישרון של מרים חנון והמנהיגות השקטה של יעל אהרונוב. קבוצה שמגיעה נגד אחת הקבוצות ההתקפיות בליגה ולא ממצמצת אלא תוקפת מהפתיחה עם 28 נקודות ברבע הראשון, היא קבוצה שמכוונת הכי רחוק שאפשר.

ראשון לציון שיחקה את משחקה השישי ב-19 ימים, וסבלה מירידת מתח. בכל זאת פעמיים בשבוע ורצף של 4 ניצחונות הם משימה קשה לכל קבוצה בליגה ועובדה שכבר אין קבוצות בלתי מנוצחות. ולמרות הכל, ראשל"צ הצליחה למחוק פיגור 19 הפרש ואפילו להוליך בתחילת הרבע האחרון. אבל רמה"ש גם הראתה אופי ו-ווינריות, לא נבהלה ובמאני טיים של המשחק פתחה את הרבע האחרון עם 10-0, הוציאה את הרוח מהמפרשים של ראשל"צ וחגגה ניצחון חמישי רצוף שכאמור מצמיד אותה לרמת גן.

ראשון לציון לא היתה מוכנה לזה. שתי דקות וחצי מהפתיחה חמש נקודות רצופות של הופר כבר יצרו יתרון דו ספרתי (13:2). קאדיג'ה קייב היתה נהדרת גם היא ועם 6 נקודות אישיות העלתה את רמת השרון ליתרון 19:4 באמצע הרבע הראשון. נלסון ושלשה של קארש החזירו את ראשל"צ למינוס עשר, אבל למקומיות לא היתה הגנה, פיצג'רלד הגיבה, רמה"ש שלטה והרבע הסתיים ביתרון 28:11.

המהלך הראשון של הרבע השני היה נקודות של מרים חנון להפרש הגבוה במשחק. אז שלשות של אייזנר והולמס אחרי נקודות של קוק הריצו את ראשל"צ 0-9 לפיגור 10 בלבד, אבל ברמת השרון התחילו להגיב ושמרו על הפרש דו ספרתי שנע בין 10-15 נקודות. עבוד וחנון קלעו מבחוץ ופיצג'רלד עשתה מה שרוצה על המגרש עד המחצית שהסתיימה בשלשה של הולמס, שבישרה על העתיד לבוא במחצית השניה. 48:35 אדום בהפסקה שלפני הקאמבק.

בשבע הדקות הראשונות של הרבע השלישי הושלם מהפך. ראשל"צ רצו 5-22 ועם נחבר את השלשה של הולמס מסוף הרבע השני אז זה כבר 25-5 ויתרון 16 נקודות של רמה"ש נעלם לו. הקאמבק החל בנקודות של קארש ונלסון, המשיך עם חמש נקודות רצופות של אייזנר ואת המהפך עשו קוק והולמס בשלשות -  53:57 מדהים לראשון לציון. אהרונוב וקייב עצרו את הבריחה המקומית אבל הולמס מהקו דאגה לשמור על היתרון של ראשל"צ, 61:59... ואז הגיע הרבע האחרון.

ראשל"צ שהגיעה למשחק ללא גאיה סלס הפצועה נאלצה להסתדר גם ללא דניאל קארש שיצאה בחמש עבירות שתי דקות לסוף הרבע השלישי, ניסתה ולא הצליחה. שתי שלשות של פיצג'רלד וארבע נקודות של קייב ושל עבוד השלימו ריצת 14-2 בשלוש דקות, רמה"ש חזרה ליתרון דו ספרתי (73:63), הופר בשלשה שתי דקות מאוחר יותר הקפיצה את ההפרש ל-14 ומשם אפילו קבוצה מוכשרת כמו ראשל"צ לא היתה מסוגלת לחזור. 

משחק נפלא של רמת השרון מחזיר לה את התואר "קבוצת צמרת" , האמת, התגעגענו.

קלעיות

הפועל ראשון לציון: סקויה הולמס 22, סידני קוק 21 (7 רב', 5 חט'), צ'לסי נלסון 15 (8 רב'), גילי אייזנר 8, דניאל קארש ועדן ציפל 5 כ"א, מאי רווח 2. שיחקה: ניקול מיכאילץ.

ל.כ.ן רמת השרון: קאדיג'ה קייב 24 (6 רב'), פיונדה פיצ'גרלד 20, שהד עבוד 18, ג'ורדן הופר 11 (9 רב'), מרים חנון 10, יעל אהרונוב 2 (6 אס'). שיחקה: שרה האטיס.

 

מכבי רעננה 79 - מכבי חיפה 60

רעננה פרקה את העצבים על חיפה? עדני דגן ורעננה הרגישו בשבוע שעבר שהן היו צריכות לצאת עם הניצחון מאשדוד, שהיו עדיפות, שנראו היטב מול סגנית האלופה וההפסד שהשאיר אותן בתחתית לא משקף את היכולת. שבוע שלם הלכו עם ההרגשה הזו וחיכו למכבי חיפה. חיפה גם היא הגיעה עם תחושת החמצה. אחרי 2 ניצחונות רצופים ספגו הפסד דרמטי ברמה"ש, הן הרגישו ששוות ניצחון במשחק חוץ ורצו לקחת אותו ברעננה - אבל רעננה לרגע לא חשבו על האפשרות. 

זו היתה תצוגה נפלאה של רעננה. היא אמנם היתה צמודה לחיפה 3 דקות, אבל אחרי נקודות של בלוק ויתרון אורח 6:5, סימוס צלפה פעמיים מבחוץ, מולדרו עשתה נקודות מתחת לסל, רעננה עלתה ליתרון 11:15 ולא הביטה לאחור. חיפה ניסתה לרדוף ולהשאיר עוד ההפרש על חד ספרתי ברבע הראשון (15:21 בסוף הרבע), אבל חמש נקודות מהירות של סימונס בתחילת הרבע השני כבר קבעו 11 הפרש לרעננה. משם איילה רוט המשיכה עם שתי שלשות רצופות שלה (מחצית ראשונה אדירה שלה עם 10 נקודות אישיות), יתרון דו ספרתי יציב הפך ל-14 הפרש מנקודות של קסטן רז וחיפה שפשוט לא היתה במשחק ברבע הזה דירדרה את עצמה עוד יותר כשעם הבאזר להפסקה בוצעה עבירה ל-3 על סימונס שקבעה את תוצאת המחצית 25:41.

בפתיחת המחצית השניה קסטן רז עם חמש נקודות משלה הגדילה את ההפרש ל-19 (46:27), סימון הרחיקה את רעננה עוד לכיוון 21 הפרש ולכל נסיון של הארדן לקזז את ההפרש ענתה סימון בנקודות וההפרש נשאר מעל 20 עד הפרש השיא בסוף הרבע השלישי 61:38.

ברבע האחרון בחיפה התחילו להאמין גם בספסל שלהן. אחרי שלשה של תירוש ברבע השלישי גם סימיונוביץ עלתה לשחק ואחרי דקות טובות של הילסמן השלימה סימיונוביץ מהלך של סל ועבירה שסגר ריצת 12-2 חיפאית. רק 13 הפרש כשנותרו 7 דקות לסוף המשחק. הילסמן עוד החזירה את חיפה עד 69:57, אבל ברעננה לא היו מוכנים שוב להסתבך עם מותחן כמו לפני שבוע. סימונס ענתה מהר עם 5 נקודות, מורן ספיר הוסיפה עוד 2, וכל הקאמבק של הירוקות נמחק בדקה וחצי. רעננה הובילה 76:57 שתי דקות וחצי לסיום ושמרה על היתרון כל הדרך לניצחון החשוב שהעלה אותן למקום השביעי על חשבונה של חיפה.

קלעיות

מכבי רעננה: מייגן סימונס 30, אילה רוט 13, קריסטין סימון 10 (15 רב', 6 אס'), מורן ספיר וטיאנה מולדרו (9 רב', 7 אס') 9 כ"א, אופיר קסטן רז 7, ירדן גרזון 1. שיחקו: נעה גבעון, אביטל צוובנר.

מכבי חיפה: קיילה הילסמן 17 (12 רב'), אלכס הארדן 13 (6 רב'), קריסטי בלוק 8, אבני סמיונוביץ 7, דניאל חג'ג' ושי אלון 6 כ"א, ספיר תירוש 3. כן שיחקו: מאי מלכין, נטע רפאל.

 

אליצור רמלה 86 - בנות הרצליה 80

הרצליה שניצחה רק פעם אחת העונה הצליחה להישאר קרובה לאלופה כמעט כל המשחק, אבל דווקא כשהגיע המאני טיים איבדה יותר מדי כדורים ולא הצליחה לעצור את טיפני מיטצ'ל (7 נקוודת ב-3 הדקות האחרונות). רמלה שנפרדה השבוע בצער רב מאירופה קיבלה התפוצצות של מיט'צל שסיימה את המשחק עם 38 נקודות (!), הרצליה קיבלה משחק שיא של מאי דיין שקלע 4 שלשות בדרך ל-27 נקודות ושיא קריירה מטורף.

כאמור כבר מהפתיחה קיבלנו משחק צמוד יחסית עם יתרון קל לרמלה. אחרי שלשה של מאי דיין שקבעה 7:9 רמלה ביצעה מיני ריצה 0-7 בהובלת טיפני מיטצ'ל. הזרות של הרצליה הגיבו מייד וצימקו ל-16:18, 3/3 מהקו של בריטני בויד הגדילו חזרה ל-16:22 סוף ראשון. שלשה של אלכסיס בראון החזירה את הרצליה לפיגור נקודה בתחילת הרבע השני, מיטצ'ל וטיאנה קרביצ'ביץ' החליפו סלים עם הדר חדד ומאי דיין והמשחק המשיך צמוד. ברון החליפה שלשות עם ירדן דנן, ודיין סגרה את המחצית על 38:41 רמלה.

רמלה הצליחה לברוח שוב לפלוס 8 אחרי שלשה של עדן רוטברג, ומיטצ'ל את בויד הגדילו עוד את הפער כשהרצליה נתקעה 4 דקות שלמות על 3 נקודות בלבד. היתרון של רמלה כבר הגיע ל-43:55, אז פסק זמן של קורי קאר העיר את שחקניות הרצליה שחזרו לקלוע. שלשות של וליעד אורבך הורידו ל-4 בלבד, מיטצ'ל ובויד דאגו לשמור את רמלה ביתרון סביר ולסיים את הרבע השלישי ב-60:67. מיטצ'ל המשיכה בשלה עם 5 רצופות בתחילת הרבע האחרון, אבל אז החל המופע של דיין ורבקה גרדנר. השתיים הריצו את הרצליה 10-2 ומחקו כמעט לגמרי את הפער, כשג'מריס דיוויד קבעה שיוויון 78 3 דקות לסיום. אבל כאן נגמר להרצליה הכח, היא איבדה 4 כדורים בדקות שנשארו ולא פגעה בזריקות. מיטצ'ל עשתה את העבודה בצד השני, וסידרה לרמלה ניצחון נוסף 80:86.

קלעיות

אליצור רמלה: טיפאני מיטשל 38 (13 רב'), בריטני בויד 21 (6 רב', 7 אס'), עדן רוטברג 11, ירדן דנן 8, טיאנה קריבצ'ביץ 6 (7 רב'), אלכס גיטצ'נקו 2. שיחקה: ליאור גרזון.

בנות הרצליה: מאי דיין 27, רבקה גרדנר 19, ג'מריס דיוויס 12, אלכסיס בראון 12, הדר חדד 5, ליעד אורבך 5. שיחקו: טיארה לוין , עדן כהן.

 

אליצור חולון 81 - הפועל פתח תקווה בני 68

אחרי שני הפסדים רצופים בחוץ, חולון חזרה הביתה ושמרה עליו, עם ניצחון בייתי שני העונה ואפס הפסדים. פתח תקווה, עדיין ללא ניצחון נשארה כנועלת הטבלה גם אחרי המחזור השישי, עם הפסד שישי ברציפות. שאנון פלוקר העלתה את האורחת ליתרון 2:0, אבל מכאן והלאה המשחק הלך לכיוון אחד. חולון בערב קליעה טוב עלתה ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון (19:6) אחרי חמש דקות במשחק. קריזמה פן שלטה מתחת לסל, בל מבחוץ ורומי לוי הוסיפה שלשה משלה ומשם ועד לסוף הרבע המשחק נע בין 8-12 הפרש יציב כשקורטני דגלאס חתמה את הרבע עם 19:9. עם פתיחת הרבע השני המשיכה חולון לברוח כשבל ופן קלעו לסירוגין עד יתרון 17 הפרש (41:24), באמצע הרבע. פ"ת הגיבה בריצת 8-0 שקיזזה את ההפרש ל-9, אך כאמור לכל אורכו של המשחק לא הצליחה לרדת מהפרש 8-9 נקודות עד לסיום. שלשה של רוזנטל סמוך להפסקה עוד שמרה את פ"ת בפיגור חד ספרתי, אך נקודות של פן חתמו את המחצית ביתרון 46:35. 

כאמור המחצית השניה נמשכה באותה המגמה, כשלקראת סיום הרבע השלישי לפתע אולי נוצרה תקווה אצל האורחות. אחרי נקודות של ספקטור ניצן עמר קלעה שלשה ולראשונה ירדה בסוף הרבע בפיגור 8 בלבד, עם 10 דקות לשחק (61:53). דיי מהר בתחילת הרבע הרביעי התברר שמה שהיה הוא שיהיה עם נקודות של דגלאס וג'קסון שהחזירו את ההפרש לדו ספרתי. וגם כשפ"ת בקאמבק נדיר הצליחו עם נקודות של ווילסון להוריד את ההפרש עד 68:62 זה לא הספיק שכן עד הסיום חולון רצה 13-6 ושמרה על הניצחון גם בסיום.

קלעיות

אליצור חולון: קריסמה פן (13 רב', 6 אס') וג'סיקה ג'קסון 18 כ"א, קנישה בל 14 (7 רב'), קורטני דאגלס 11, ליה פרביס 8, אמילי ספקטור 7, רומי לוי 5 (10 רב', 6 אס'). שיחקו: מיכל אור שחר, עמית דלל.

הפועל פתח תקווה: מוניק ריד 24 (12 רב'), שאנון פלוקר 16 (13 רב'), אריאלה רוזנטל 12, דומיניק ווילסון 9, ניצן עמר 3, אופיר לביא וטרה ברגר 2. שיחקה: תמר אנגל.