גביע: ראשל"צ בנערות, רמה"ש בילדות

גמר גביע המדינה לנערות א' הסתיים ללא הפתעות, כשראשל"צ ניצחה 93:43 את מכבי חיפה והניפה את הגביע השני שלה לעונה בדרך כנראה לטריפל. מוקדם יותר קיבלנו משחק הרבה יותר צמוד ועם סיום דרמטי כשרמה"ש ניצחה את ראשל"צ 51:54 וזכתה בגביע המדינה לילדות. בגביע נערות ב' זכתה עירוני נס ציונה גם כן אחרי ניצחון דרמטי על רמה"ש. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

נערות א': הפועל ראשון לציון 93 - מכבי חיפה 43

שבוע וקצת אחרי שזכתה בגביע המדינה לנשים, הפועל ראשל"צ עשתה זאת שוב כשהפעם קבוצת הנערות שלה (שרוב השחקניות שלה נמצאות בשתי הקבוצות) זכתה גם כן. מכבי חיפה, שקרוב לודאי שבעצמה לא האמינה שהיא יכולה לאיים על הניצחון של ראשל"צ (שלהזכירכם עדיין לא הפסידה העונה), הצליחה לתת פייט בפתיחה ונשארה קרובה במהלך הרבע הראשון. אבל בשאר המשחק הוא היה בשליטה מוחלטת של הקבוצה של זיו ארז, שהציגה כהרגלה הגנה רצחנית וקצב קליעה נהדר. אומנם ברבע השני אחוזי השלשות לא היו משהו בלשון המעטה, אבל במחצית השניה הן כבר צללו אחת אחרי השניה פנימה והפער גדל וגדל עד שהתמקמם לו באזור ה-40-50 עד לסיום. הילה קארש נבחרה לשחקנית המצטיינת עם שורה סטטיסטית מפחידה.

זוהי זכיה שלישית ברציפות לקבוצת הנערות של ראשל"צ. אם בעונה שעברה ראינו אותה דורסת את הליגה ואז מקבלת פייט מרעננה בגמר הגביע, העונה כבר אין לה מתחרות. באופן לא מפתיע, ראשל"צ ניצחה במשחק הזה בכמעט כל פרמטר אפשרי - אסיסטים, חטיפות, אחוזים ל-2 (מעל 70%!), כשרק האחוזים שלה מהקו היו נמוכים (לא שהיא הגיעה לשם יותר מדי) וכמות הריבאונדים משני הצדדים הייתה דומה. וכפי שזה נראה - היא בדרך גם לקחת בקלות את תואר האליפות.

קלעו לחיפה: דניאל גיל 20 (16 רב'), תמר זינגר 12, נעה ליפשיץ 6 (4 רב'), רוני ברק 3 (4 רב'), יובל טאו 2.

קלעו לראשל"צ: הילה קארש 27 (8 רב', 7 אס', 5 חט', 5 שלשות), רוני גופר 26 (3 חט', 5/9 ל-3), דוריאן דהן סוויץ 12 (7 רב'), עמית טרנר 11 (12 רב', 4 אס', 4 חט'), נגה אטינגר 10 (4 רב', 7 אס'), רומי אלבז 5 (5 רב', 4 אס'), תהל קוור 2.

 

נערות ב': עירוני נס ציונה 74 - א.ס. רמת השרון 72

לפני שבוע וקצת קיבלנו היסטוריה בנס ציונה - עם גביע ראשון למחלקת הנערות המקומי, שמצטרף לזכיה באליפות של קבוצת הילדות בשנה שעברה וממשיך את ההתקדמות של המועדון. ונס ציונה גם עשתה זאת אחרי קאמבק מרשים מפיגור דו ספרתי וסל ניצחון מעיין כהן. פרט לפה ושם בריחות של רמה"ש, המשחק הזה היה שקול והפכפך ונשמר ברובו על יתרון קל למי מהצדדים. אבל הסיום כאמור היה של נס ציונה, שאחרי ששמטה יתרון 8 ברבע האחרון הצליחה לעלות ליתרון 2 ולשמור על היתרון הזה בשיניים עד לניצחון. איילה אורן גם כן עם שורה סטטיסטית מרשימה ביותר נבחרה ל-MVP.

קלעו לנס ציונה: אייל אורן 17 (7 רב', 5 אס', 8 חט', 2 חס'), מיכל ששון 15 (8 רב'), מעיין כהן 13 (14 רב', 5 אס', 2 חט'), איילה רובין 12 (9 רב', 4 אס'), תמר אלון 10, רוני נוימן 7.

קלעו לרמה"ש: גלי רוטשילד 23 (4 רב', 4/8 ל-3), רוני נוה 16 (17 רב', 6 אס', 6 חט'), אריאל סולומון 11 (7 רב', 5 אס', 3 חט'), נעמי כהן מינץ ורותם ורסנו 6 כ"א, שי-לי קרניסקי 4 (4 רב'), מיקה שטיין, אורי אליה ונועה בן דוד 2 כ"א.

צילום: איגוד הכדורסל

 

ילדות א': א.ס. רמת השרון 54 - הפועל ראשון לציון 51

מוקדם יותר היום, רמה"ש עשתה היסטוריה קטנה וזכתה לראשונה בגביע המדינה לילדות על חשבונה של ראשל"צ שקיוותה להשלים דאבל הערב. לפני שבוע וקצת השרוניות הפסידו בגמר הגביע לנערות ב' בצורה דרמטית, והערב הן תיקנו זאת עם ניצחון דרמטי לא פחות. הקבוצה של אמיר מימרן הובילה כמעט לאורך כל המשחק, וגם הצליחה לברוח ברבע הראשון ליתרון דו ספרתי וברבע האחרון ליתרון 8. אבל ראשל"צ ידעה לחזור כל פעם מחדש לעניינים עד שהורידה למינוס נקודה בלבד כמה דקות לסיום.

כאן המשחק נתקע ושתי הקבוצות לא קלעו, עד שהגיעה תמר כרמי וקלעה מחצי מרחק (51:54) כדקה לסיום. ראשל"צ בהתקפות הבאות לא קלעה, וגם נסיון לעצור את השעון בעבירות לא ממש עזר לי כי לא היו לה כמעט עבירות קבוצתיות ברבע הזה. בסופו של דבר יכולת הגנתית נהדרת של אוראל נתנוב שחטפה כדור אחד וחסמה את נסיון הזריקה האחרון של ראשל"צ מחוץ לקשת השאירה את התוצאה בעינה ושלחה את רמה"ש לחגוג. שי לי קרניסקי נבחרה לשחקנית המצטיינת של המשחק.

 קלעו לרמה"ש: מאיה אלמליח 20 (6 רב', 3 חט'), שי-לי קרניסקי 19 (11 רב', 4 חט'), תמר כרמי 8 (19 רב', 3 חט', 2 חס'), אוראל נתנוב 7 (5 רב', 3 חט', 2 חס').

קלעו לראשל"צ: נטע וולפוביץ (11 רב', 2 חט') ורותם שטיקלרו (12 רב') 15 כ"א, לין שגיא 13 (20 רב', 3 חט'), יובל סטרניקובסקי (4 אס') ועדי דרמר (11 רב', 9 חס') 4 כ"א.

 

צילום: איגוד הכדורסל