ילדות: רמה"ש בגמר, ראשל"צ בדרך

רמה"ש ניצחה הערב בבית 50:61 את הפועל לב ירושלים, בהפרש גבוה יותר מזה שהפסידה בו במשחק הראשון והעפילה לגמר. להפועל ראשל"צ אומנם מחכה משחק גומלין בחצי הגמר מול מכבי חיפה, אבל לאור ההפרש בו נגמר המשחק היום (14:100) - אפשר להגיד בביטחון שהן היריבה של רמה"ש בגמר. (צילום: א.ס. רמה"ש)


| safsal

 

א.ס. רמה"ש - הפועל לב ירושלים 50:61 (במשחק הראשון: 63:67 לירושלים)

לפני פחות מחודש קבוצת נערות ב' של רמה"ש הפסידה במשחק הראשון בחצי הגמר, ובגומלין לאחר מכן השיגה ניצחון ביתי בדיוק בפער הדרוש לה כדי להעפיל לגמר. את אותו הדבר עשתה היום גם קבוצת ילדות של המועדון, שמחקה פיגור של 4 נקודות מהמשחק בירושלים והובילה לאורך רוב המשחק ביתרון דו ספרתי, אחרי שכבר בתום הרבע הראשון הובילה ביתרון 10 נקודות, 13:23. היה זה משחק היסטורי עבור שני המועדונים שחיפשו גמר ראשון בהיסטוריה, בסיומו קבוצת הילדות של רמה"ש השיגה אותה וכמו ראשל"צ שולחת נציגה שניה לגמר גביע (כאמור גם נערות ב' העפילה לגמר הגביע).

רמה"ש פתחה חזק את המשחק ובהובלת מאיה אלמליח שקלעה 11 נקודות ברבע הראשון הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי 13:23, בירושלים 7 נקודות רצופות של ליה שפיגל השאירו את ה קבוצה במשחק, אך האורחות עברו ממצב של מחזיקות ביתרון 4 נקודות לרודפות כשההפרש לרעתן עמד על 6 נקודות. ברבע השני שתי הקבוצות קלעו פחות, אחרי שלשה של אלה קשת ברמת השרון הוסיפו רק עוד 3 סלי שדה ברבע, אבל גם בירושלים התקשו לקלוע כשלמרות נקודות של איילת בוקר ואגם ידין, האורחת לא הצליחה לסגור את ההפרש שאף צמח במעט לפני ההפסקה, 21:34 במחצית.

איילת בוקר ואגם ידין שהראו ניצוצות ברבע השני, המשיכו להוביל את האורחות גם ברבע השלישי. ירושלים עלתה יותר טוב למחצית השניה הצליחה לקלוע 2 נקודות יותר מרמת השרון והקטינה במעט את ההפרש, אך כשהקבוצה בפיגור 9 נקודות מגמר (בסיכום שני המשחקים), לקלעו 11 נקודות ברבע שזה עדיין היה לא מספיק, ההפרש קוזז ל-11 במשחק הנוכחי ו-7 בסיכום שני המשחקים ולירושלים נותר עוד רבע אחד למחוק אותו. אבל רמת השרון למרות אותו רבע "חלש" עם 9 נקודות (5 נקודות של תמר כרמי), רמת השרון ידעה לשמור על ההפרש ברבע האחרון, מאיה אלמליח (המצטיינת במשחק) קלעה 6 נקודות ברבע המכריע, עזרו לה שי לי קרינסקי ותמר כרמי, ובסך הכל 18 נקודות של רמת השרון לא השאירו סיכוי לירושלים שקלעה גם היא 18 אך ההפרש שהיה לטובת המארחות, הבטיח להן את הגמר ובסיום, כאמור רמת השרון עולה להתמודדות נגד המנצחת בין ראשל"צ וחיפה.

קלעו לא.ס רמת השרון: 
מאיה אלמליח 21, תמר כרמי 11, אלה קשת 8, אוראל נתנוב 6, אמה נתן ושי לי קרינסקי 5 כ"א, עדי גודשטדט 3, אביה מרחב 2.

קלעו להפועל לב ירושלים:
איילת בוקר 17, ליה שפיגל ואגם ידין 12 כ"א, רעות לוי 5, עדי מנשירי 4.

 

הפועל ראשון לציון - מכבי חיפה 14:100

ביום שבת הקרוב יערך משחק הגומלין של חצי הגמר הזה, אבל עם הפרש כזה קשה לראות את חיפה מצליחה לבצע מהפך. ראשל"צ הייתה הערב פשוט גדולה בכמה מידות של מכבי חיפה, שהעובדה שהגיעה למשחק בהרכב חסר לא עזרה לה במיוחד. שחקניות ראשל"צ על המגרש יחד עם איגי טאובר על הקווים היו עדיפות על חיפה מהפתיחה כשלין שגיא עם 10 נקודות אישיות ועוד 7 נקודות של נטע וולפוביץ  הובילו את קבוצתן ליתרון 2:30 בסוף הרבע הראשון. חיפה לא הסתדרה מול ההגנה הלוחצת של המארחת והתקשתה לחזור למשחק. לין שגיא המשיכה להיות מצוינת גם ברבע השני כשהוסיפה 8 נקודות, ויחד עם רוני מוניץ ומיכל פאר ראשל"צ למעשה הכריעה את המשחק עם יתרון 2:56 בהפסקה ומשם הגדילה עוד את יתרונה בדרך לחזור לגמר גביע המדינה אחרי שנה של היעדרות..

קבוצת הילדות מצטרפת למעשה גם לנערות א' שהעפילו לגמר גביע המדינה בשכבת הגיל שלהן, קבוצת הנשים של המועדון העפילה לחצי גמר גביע המדינה שיתקיים בשבוע הבאה (וגם סיימה את העונה הסדירה במקום הראשון) ומוקדם יותר השנה המועדון כבר זכה בגביע במסגרת אליפות התיכונים לתלמידות ושולחים מסר לכל מי שסבורים שהמחלקה בראשל"צ מתרחקת מימי הזוהר.

קלעו להפועל ראשון לציון:
לין שגיא 22, נטע וולפוביץ 15, רותם שטיקלרו 14, רוני מוניץ 13, עדי דרמר 11, מיכל פאר, דנה ששון 7, יובל סטרינקובסקי 6, מיכל שרזי 2.

קלעו למכבי חיפה:
מעיין וייזר 8, תהל דוגן 4, גאיה פומן 2.