הקדטיות הבטיחו רבע גמר

נבחרת הקדטיות ניצחה הערב 77-86 ששאת נבחרת איסלנד, ובכך הבטיחה לעצמה את אחד משני המקומות הראשונים בבית. הנבחרת השתלטה על המשחק ברבע השני ושמרה על יתרון סביב ה-20 הפרש לאורך רובו, כשלקראת הסיום איסלנד צמצמה קלות. מחר - שוודיה בקרב על המקום הראשון בבית. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

כדי להגיע לאליפות עם 9 שחקניות חסרות כל ניסיון אירופאי וגיל ממוצע צעיר (רובן ימשיכו בנבחרת גם בשנה הבאה), ולעמוד אחרי 3 משחקים במאזן מושלם והפרש סלים פלוס 49, זה הישג בכל קנה מידה. מכאן, לאחר שהבטחנו הערב את מקומנו ברבע הגמר אפשר להתחיל לחשוב גם יותר רחוק, אולי אפילו לפנטז על הישג היסטורי. זה יהיה קשה, כי שבדיה וסרביה (וגם טורקיה והולנד) הן נבחרות חזקות ומועמדות להמשיך עד הסוף. אבל עצם התחושה שרואים פה נבחרת מיוחדת ויוצאת דופן, עם שיטה, דרך ונשמה זה משהו שראוי להערכה, החל מכל אחת מ-12 השחקניות ועד לצוות המקצועי ולמאמנת הנבחרת מעל הכל.

הערב הנבחרת התמודדה עם סיטואציה לא מוכרת, אחרי (עוד) פתיחה מוחצת ויתרון 3:13 אחרי ארבע דקות, פתאום איסלנד צלפה 7 שלשות באחוזים משוגעים, עלתה ליתרון בשלהי הרבע והקשתה עלינו מאד. לראשונה הנבחרת התמודדה עם יריבה נחושה ופיגור במשחק. ההפסקה בין הרבעים ובמחצית נעשו התאמות, לרבע השני עלתה נבחרת נחושה, חזרה להגנה חזקה, סגרה את הזריקות הפנויות, ובצד השני שינתה שיטה והתחילה להפציץ מבחוץ, עם 5 שלשות (3 מהן של מעיין כהן) הנבחרת שלנו ברחה ליתרון 30 הפרש עוד ברבע השני, המשיכה לשלוט ברבע השלישי ונראתה לא רק נבחרת טובה, אלא גם נבחרת בוגרת ובטורניר כזה – זה שווה המון.

מכאן, מחר מחכה משחק על ראשות הבית נגד שבדיה החזקה. ניצחון אפשרי אבל פחות מהותי. בבית המקביל, בהצלבה, כל יריבה אפשר לעבור, המחשבה צריכה להיות על ימים חמישי-שבת, על משחק רבע הגמר, לנסות להפתיע את שבדיה, אבל לא להוריד את הראש אם נסיים "רק" במקום השני בבית. זו עמדת מוצא מצוינת לישורת האחרונה. גאים בכן מאד!

 

תקציר המשחק:

סל השדה הראשונה הגיע חצי דקה אחרי, התקפת מעבר בין רביב לנווה והאחרונה עם נקודות ראשונות. אחרי שלשת נגד של איסלנד השחקניות שלנו העלו את האגרסיביות והתחילו לרוץ עם 4 נקודות רצופות של מאי בייקו כשאיסלנד התקשתה לעבור את החצי, ועוד ארבע נקודות של זילברשלג, התוצאה זינקה 3:13 אחרי 4 דקות. עוד פתיחה מוחצת של הנבחרת שלנו, משחק שלישי ברציפות.

אלא שמה שקרה בשתי הדקות שאחרי, היה שונה מכל משחק קודם. איסלנד צלפה מבחוץ, ההגנה איחרה להגיב וריצת 0-12 איסלנדית קבעה מהפך ויתרון ליריבות. לי טייכמן בזריקה מרחוק השוותה והמשחק הפך לצמוד. היתרון החליף ידיים כשמעיין כהן החזירה את הנבחרת ליתרון 19:22, איסלנד עוד השוותה אבל את הרבע ההתקפי (מדי) סיימה הנבחרת כשידה על העליונה אחרי 4 נקודות של איילה אורן, 25:28.

אחרי 7 (!!) שלשות של איסלנד ברבע הראשון, הגיעה השלשה הראשונה שלנו בתחילת הרבע השלישי כשגל רביב צלפה מרחוק וקבעה 25:31. איסלנד הגיבה מהר עם השלשה ה-8 שלה במשחק, אבל כאן הקדטיות שוב השתלטו על המשחק ועם הנעת כדור יפה וסלים בצבע של מאיה זילברשלג וגל רביב מצאה את עצמה שוב ביתרון דו ספרתי - 40:29.הנבחרת המשיכה לשחק בצורה נהדרת כשהיא מייצרת נקודות בקצב גבוה ומגדילה את הפער שלה.

ההתאמות ההגנתיות שעשתה הנבחרת שתקעה את איסלנד על 12 נקודות בלבד והקצב ההתקפי עם המעבר לאיים מחוץ לקשת, הוכיחה בגרות ואופי גדול של השחקניות שלנו. איסלנד אומנם חזרה לפגוע מחוץ לקשת, אבל לנו היה את מעיין כהן שצלפה 3 שלשות רצופות ואת רביב שהקפיצו את הפער ל-35:53. השלשה הרביעית של כהן סגרה את המחצית הראשונה ב-56:37 ישראל.

הקצב ההתקפי הגבוה שראינו ברבע השני נרגע משמעותית ברבע השלישי, כשישראל שמרה על הפער סביב ה-20 הפרש. הקדטיות המשיכו לזרוק לא מעט מבחוץ רק שהפעם השלשות לא נכנסו וגם ההליכה בצבע נתקעה בהגנה איסלנדית יותר טובה, אבל גם איסלנד התקשתה לייצר הרבה מול ההגנה הישראלית. אופיר ויינטרוב בדקות טובות קלעה וחילקה אסיסט, כהן הוסיפה עוד שלשה ונוה את אורן עוד סלים וסוף רבע שלישי ישראל שומרת על הפער - 53:73.

הרבע האחרון המשיך דומה, קצת חילופי סלים בין שתי הנבחרות כשהפער נשאר כמו שהוא - הרבה לישראל. רביב הוסיפה עוד כמה סלים בצבע, ושירה העליון חילקה דקות לכל השחקניות. ב-3 הדקות האחרונות ישראל קצת שיחררה בהגנה ואיסלנד שלא ויתרה הצליחה להוריד עד למינוס 9, אבל לא יותר מזה. בסיום הניצחון נשאר אצל נבחרת הקדטיות שכאמור מבטיחה לעצמה את אחד משני המקומות הראשונים בבית אחרי פתיחת אליפות מושלמת עם 3 נצחונות רצופים.

 

קלעו לנבחרת הקדטיות:

גל רביב - 19 נק' (8/11 מהשדה), 3 רב', 2 אס', 3 חט'
מעיין כהן - 18 נק' (5/8 ל-3), 5 רב', 1 אס'1, 1 חט'
איילה אורן - 14 נק' (6/7 ל-2), 3 רב', 3 אס', 4 חט'
רוני נוה - 11 נק', 6 רב', 5 אס', 7 חט'
מאיזה זילברשלג - 11 נק', 3 חט'
אופיר ויינטראוב - 5 נק', 3 רב', 4 אס', 1 חט'
מאי בייקו - 4 נק', 5 רב', 2 אס'
גלי רוטשילד - 2 נק', 3 חט'
לי טייכמן - 2 נק', 3 רב', 1 אס', 1 חט'

כן שותפו: תהילה כהן (2 רב'), נעמי כהן מינץ (1 רב'), מאיה שרביט (2 רב').

 

 

.