מושלמות! הקדטיות מקום ראשון בבית

עם ניצחון ענק 71-55 על שבדיה נבחרת הקדטיות הבטיחה את ראשות בית ג', השלימה סיבוב ראשון עם 4 ניצחונות מ-4 משחקים והראתה עליונות על שבדיה החזקה בכל מקום על המגרש. משחק אדיר של השחקניות, ניהול משחק נהדר של המאמנת והידית של מעיין כהן שמה עוד נשאר להגיד עליה, משחק מצוין גם לגל רביב. היריבה ברבע גמר - סלובקיה. (צילום: fiba europe)


| שי ברק

 

נבחרת הקדטיות ישראל 71 - נבחרת הקדטיות שבדיה 55 

4 ניצחונות מ-4 משחקים זה הישג שאי אפשר להישאר אליו אדישים, הפעם האחרונה זה קרה בקבוצה עם, בין היתר, גרזון, ציפל ורינת. לא בפעם הראשונה נזכיר שמדובר בנבחרת חסרת ניסיון וחדשה כמעט לחלוטין. אם את המשחקים הראשונים נגד שוויץ היה ברור שהנבחרת תעבור כי עדיפה עליה, הגיעה הנבחרת האיסלנדית השווה לנו והקדטיות שלנו דרסו את היריבה, ואז הגענו לשבדיה, מהנבחרות הבכירות להתמודד על דרג א', נבחרת עם 3 שחקניות בגובה 185 ס"מ ויתרון פיזי ברור, גם זה לא הטריד את הנבחרת שלנו שבמשך מחצית אחת למדה את היריבה ומסוף הרבע השני התחילה להפגין עליונות בהתקפה, בהגנה, מחוץ לקשת ובצבע.

כל קאמבק שבדי זכה לפסק זמן מהיר, התאמות של העליון לכל שינוי שבוצע אצל היריבות, ויתרון ישראלי שלא היה שנוי במחלוקת. פחות מדקה מצטברת הוליכה שבדיה, בכל שאר הזמן היתה קבוצה אחת על המגרש בכחול ולבן. עם 4 ניצחונות ב-4 משחקים הנבחרת הישראלית מסיימת בראשות הבית, נמנעת ממפגש מול סרביה בחצי הגמר ומכאן אפשר בהחלט לחלום על דרג א'. עדיין, צעד-צעד, כל יום ביומו. אבל משהו מיוחד וקצת קסום קורה פה בשלהי הקיץ.
ברבע הגמר, שיתקיים בחמישי, מחכה סלובקיה (22:00, שעון ישראל).


סיקור המשחק:

בכל הנוגע לפן ההתקפי, פתיחת המשחק הזכירה את כל המשחקים הקודמים באליפות. הנבחרת שלנו שיחקה בקצב גבוה, חטפה ורצה למתפרצות ומעברים. רוני נוה עם 4 נקודות רצופות בפתיחה העלתה את הנבחרת ליתרון, פעמיים, גם אחרי שוויון מהיר של שבדיה (2:4). הנבחרת המשיכה לשחק היטב התקפית אבל התקשתה הגנתית עם הסייז השבדי. השבדיות אמנם לא הרשימו אך הצליחו לתקן את ההחטאות בריבאונד התקפה וכשנשלחו לקו דייקו ונשארו קרובות עד שוויון 8, באמצע הרבע הראשון.

אז קרו שני דברים, הנבחרת התחילה להגיב נכון יותר בהגנה, סגרה חזק את הגבוהות השבדיות ולא נתנה לגארדיות סלים קלים. ובהתקפה, ניצלו השחקניות שלנו, בחוכמה, כל שאננות שבדית. זילברשלג הגיעה בקלות לזריקות נוחות, איילה אורן טיילה בלי הפרעה לטבעת וריצת 1-8 נתנה לנו יתרון מבטיח 9:16. שבדיה עוד חזרה מהקו עד פיגור 3, ואז בהתקפה האחרונה של הרבע בתרגיל נפלא גל רביב הוציאה כדור לשלשה של לי טייכמן ועם הירידה לסוף הרבע הקדטיות שלנו ביתרון 13:19.

דקה וחצי בתוך הרבע השני מאיה זילברשלג במבצע אישי והרבה כוח חדרה עד הטבעת והעלתה את הנבחרת ליתרון 8 הפרש ודקה לאחר מכן גל רביב קבעה יתרון דו ספרתי ראשון 13:23. ההגנה הישראלית עבדה נפלא ותיסכלה את השחקניות השבדיות שמסרו לידיים כחולות או ליציע הריק, רק טעות אחת בארבע דקות איפשרה ליריבה שלשה חופשית נדירה. בשבדיה לקחו פסק זמן בפיגור 9 וחזרו עם משחק חכם ומתבקש. אם הנבחרת הישראלית מתמקדת בצבע ההתקפה חיפשה שלשה פנויה והאחוזים השבדים התיישרו כולל שלשה ראשונה בטורניר של ה"סנטרית" השבדית דה סילבה קוסטה. ההתקפה הישראלית נתקעה ועם 2 עבירות תוקפת איבדו את הכדור ושבדיה רצה בשתי דקות 0-8 ופתחה את המשחק מחדש, ארבע דקות להפסקה 24:25.

עכשיו היה תורה של המאמנת הישראלית, שירה העליון, לקחת פסק זמן. הנבחרת חזרה עם הגנה טובה ועם אופיר ויינטרוב שמצאה נפלא את מעיין כהן לשלשה חופשית שעצרה את הריצה השבדית והחזירה את ההפרש ל-4. אבל שלשה שבדית נוספת כבר קבעה מהפך (אחרי עונשין). אחרי היתרון השבדי, הנבחרת שלנו לקחה פסק זמן נוסף וסגרה את המחצית במשחק כדורסל קרוב למושלם. מעיין כהן, איילה אורן וגל רביב היו אלה שלחצו, חטפו, רצו, מסרו אחת לשניה וסיימו בנקודות. ריצת 0-8 בשתי דקות הפכה משחק צמוד ופיגור ליתרון 7 הפרש (39:36) במחצית נהדרת שהסתיימה ביתרון ישראלי 30:36. 20 דקות מראשות הבית.

את הרבע השלישי אמנם פתחה שבדיה בעוד שלשה והחזירה את ההפרש ל-3 נקודות, אלא שמשם הנבחרת שלנו תקעה את השבדיות ללא נקודות במשך 3 דקות וחצי. בצד השני אופיר ויינטרוב (ברבע נהדר) חדרה לצבע ודייקה עם 4 נקודות, גל רביב הוסיפה נקודות משלה והנבחרת רצה והגדילה את ההפרש לדו ספרתי (33:44). גם קאמבק זמני של שבדיה (39:46) לא עצר את הנבחרת שלנו כש-שוב ויינטרוב הגיעה לטבעת, ואחריה מעיין כהן הפציצה מבחוץ, 39:51, מדהים. נבחרת בכושר שיא. הדקות האחרונות היו חילופי שלשות בין הנבחרת השבדית למעיין כהן, ואת הרבע סגרה איילה אורן שטסה את המגרש והניחה את הכדור בטבעת עם הבאזר 45:56 לקדטיות שלנו.

הרבע האחרון שמר על ההפרש, שבדיה ניסתה לחזור אבל הנבחרת הגיבה לכל מהלך. מאיה זילברשלג קלעה ומסרה נהדר לגל רביב, מעיין כהן בשלה הוסיפה את השלשה הרביעי, וכל פעם שההפרש התקרב ל-9-8 נקודות השחקניות שלנו הגיבו וברחו לפלוס 13, כשגם תהילה כהן הצטרפה לקולעות עם הנקודות שקבעו 55:67, חמש דקות לסוף המשחק. מכאן שבדיה נשברה, ויינטרוב ואורן ייצרו נקודות קלות, ההפרש צמח ל-16 נקודות, הספסל השבדי בעיקר ניסה לשמור את השחקניות שלא יישברו להמשך הטורניר והזעיק פסק זמן דקה וחצי לסיום, אך המשחק היה גמור, ראשות הבית שלנו. חגיגה בכחול-לבן! 

 

קלעו לישראל:

מאיה זילברשלג - 14 נק', 10 רב', 1 אס', 2 חט', 2 חס'
גל רביב - 14 נק', 4 רב', 5 אס', 3 חט'
מעיין כהן - 14 נק' (4/6 ל-3), 1 רב', 2 אס', 1 חט'
אייל אורן - 10 נק' (5/7 ל-2), 4 רב', 2 אס', 3 חט'
אופיר ויינטרוב - 6 נק', 3 רב', 4 אס', 2 חט'
רוני נוה - 6 נק', 3 רב', 1 אס', 1 חט'
תהילה כהן - 4 נק', 1 רב', 1 חט'
לי טייכמן - 3 נק', 1 רב', 1 חט'

כן שותפו: מאי בייקו (1 רב', 2 אס', 1 חט'), מאיה שרביט (3 רב', 2 אס').

 

 

.