נערות ב': רמה"ש ונס ציונה בגמר

לפני כחודשיים הן נפגשו ראש בראש על הגביע, עכשיו הן יפגשו לסדרה בסופה תוכתר אלופה חדשה. עבור נס ציונה מדובר בעוד נקודת ציון היסטורית עם הופעה ראשונה בגמר, אחרי שהדיחה את ראשל"צ. רמה"ש שהדיחה את הפועל כפ"ס תנסה לשחזר את הזכיה בתואר מ-15/16.


| safsal

 

הפועל ראשל"צ - עירוני נס ציונה רננה 65:55

נס ציונה ממשיכה בעונה המוצלחת (וההיסטורית) שלה, עם העפלה לגמר נוסף אחרי ניצחון כפול על האלופת היוצאת הפועל ראשל"צ (האחרונה שזכתה באליפות ב-18/19 לפני הקורונה). בדומה למשחק הראשון, גם הפעם הכתומות היו עדיפות כשאיילה אורן ותמר אלון פותחות טוב את המשחק וגם פותחות פער דו ספרתי לזכות האורחות. ראשל"צ לא הצליחה לייצר יותר מדי ברבע הראשון אותו סיימה עם 6 נקודות, ונס ציונה המשיכה וברחה עד ל-21:6 אחרי 10 דקות של כדורסל.

הרבע השני ראשל"צ כבר הייתה יותר חדה בהתקפה עם שלשות של שקד רובין וטל סטרינקובסקי יחד עם נקודות בצבע של מעיין אלטאוז. אבל למרות זאת נס ציונה הצליחה לשמור על הפער שלה כשגם היא קולעת בקצב טוב כשלצד עוד נקודות של רובין אורן הגיעו גם צמד שלשות של איילה רובין. בתום המחצית הראשונה 38:23 כתום. רבע שלישי המשיך בצורה דומה עם קצב קליעה טוב משני הצדדים שהשאיר את האורחת ביתרון מבטיח שגם גדל קלות. רבע אישי נהדר למעיין כהן בכתום שקלעה מכל הטווחים בסיומו 59:38 כתום. מטווח שלשות של רראשל"צ ברבע האחרון (2 מתוכן של עופרי הרטל) עזר לה לצמצם את הפער אבל לא מספיק כדי להשלים קאמבק. נס ציונה שמרה על יתרונה וניצחה בסיום 65:55 בדרך להופעה היסטורית בגמר.

קלעו לראשל"צ: עופרי הרטל 13, מעיין אלטאוז 11, נועה טאובר 8, לין שגיא ושקד רובין 7 כ"א, טל סטרינקובסקי 5, נועה סלע 4.

קלעו לנס ציונה: מעיין כהן 26, איילה אורן 21, איילה רובין ותמר אלון 6, מיכל ששון 5, רוני נוימן 1.

 

א.ס. רמה"ש - הפועל כפ"ס 75:77

לראשונה מאז עונת 16/17 רמה"ש חוזרת לגמר הפלייאוף לנערות ב', אחרי ניצחון דרמטי במיוחד על כפ"ס שהשלים לה 2-0 בחצי הגמר. בניגוד למשחק הראשון הקודם בין השתיים שהיה ברובו בשליטה של רמה"ש, הפעם המשחק היה הרבה יותר שקול והסתיים בצורה דרמטית במיוחד. האורחת בירוק פתחה יותר טוב כשמיקה קרט ויעל גורשטיין מובילות אותה ליתרון קל בדרך ל-17:11 בסוף הרבע הראשון.

הרבע השני היה קצבי במיוחד - ברמה"ש ראינו את לרוני נוה ברבע אישי טוב מאוד עם 11 אישיות, בכפ"ס קלעו לא מעט מבחוץ כשמיכל לוי ועמית רוזנצויג דייקו פעמיים מהטווח. כפ"ס שמרה על פער קל וירדה להפסקה כשהיא מובילה 38:30. קצב טוב וחילופי סלים קיבלנו גם ברבע השלישי בעיקר בין רוזנצויג ועמית גילאור בירוק לבין נוה ואריאל סולומון באדום. 4 רצופות של יערה ים לקראת סוף הרבע צמצמו ל-56:50 בכניסה לרבע האחרון.

ברבע הרביעי רמה"ש הידקה את ההגנה והצליחה לעצור את כפ"ס על 7 נקודות. גם כפ"ס הציגה הגנה טובה שהקשתה של המארחת, אבל למרות זאת היא הצליחה לקזז את הפער עד למצב של שוויון 63, תוצאה ששלחה את המשחק להארכה. תוספת הזמן המשיכה צמוד כשהקבוצות בילו הרבה על קו העונשין ואף אחת לא הצליחה לברוח לפער משמעותי. כ-7 שניות לסיום במצב של שוויון רמה"ש עם הכדור וסל של גלי רוטשילד כמעט על הבאזר העלה אותה ליתרון 2. לכפ"ס נשארה כחצי שניה לנסיון זריקה שלא הצליח והאדומות חגגו בסיום.

קלעו לרמה"ש: רוני נוה 26, אראיל סלומון 17, יערה ים 15, נעמי כהן מינץ 8, גלי רוטשילד 7, עמית ארבל מאירוביץ ורותם ורסנו 2 כ"א.

קלעו לכפ"ס: עמית רוזנצויג ומאיה זילברשלג 14 כ"א, עמית גילאור 13, אלה הדר 10, יעל גורשטיין ומיקה קרט 9 כ"א, מיכל לוי 6.