נערות א': ראשל"צ קרובה לאליפות

הפועל ראשל"צ חזרה לאולם "גמי" וניצחה במשחק הראשון בסדרת הגמר. אחרי מחצית ראשונה צמודה יחסית ברחה ראשל"צ 21-3 ברבע השלישי בדרך לניצחון. 4 שחקניות קלעו בדו ספרתי. המשחק השני ברביעי בגבת.


| שי ברק

הפועל ראשון לציון 77 - הפועל עמק יזרעאל 39

האלופה המכהנת קרובה לשמור על התואר אחרי ניצחון גדול במשחק הראשון בסדרה. הרבה מדברים על פערי הכוחות, אבל צריך פשוט לומר את זה. הסגל הנוכחי, כמעט כולו, זכה לפני שנתיים באליפות נערות ב' (וחלקו אף עם נערות א'). מאז שנתיים לא התקיימו משחקי אליפות, אבל שחקניות ראשל"צ התמודדו, גם במסגרת ליגת העל לתיכונים וגם בליגת העל לנשים.

הילה קארש או נגה אטינגר שותפו השנה ברוב משחקי קבוצתן בליגת העל וב-12 דקות בממוצע. גם עמית טרנר, דוריאן דהן סוייץ' ורוני גופר לקחו חלק ברוטציה וכמובן בכל האימונים. הן זכו בגביע המדינה (בבוגרות ובנערות) ובליגת התיכונים. את מעמד הגמר הן מכירות ויש לכך משמעות.
מצד שני בעמק יזרעאל חזרו השנה למאבקי הצמרת, הקבוצה הצעירה שהגיעה לראשונה למעמד הזה אחרי  7 שנים (השחקניות היו בנות 10 בפעם האחרונה שהעמק הגיעו לגמר). למעט נעמה הלוי, אורי אהרוני ובר קין, הסגל צעיר וימשיך ברובו גם לעונה הבאה כך שמדובר מבחינתן בהתחלה של מסורת. 

ולמרות כל ההקדמה הארוכה הזו, עמק יזרעאל נראתה טוב במחצית הראשונה, אמנם הפתיחה היתה כולה של ראשון לציון שאחרי 2 דקות בהן לחצה, רצה ודחפה את הכדור פנימה בדרך ליתרון 0:7 אחרי נקודות של קארש, אלבז ושלשה מהפינה של טרנר אבל אז התעוררה עמק יזרעאל. ראשל"צ שלטה בדקות הראשונות בקצב וגם בריבאונד ההתקפה, אך ברגע שהכחולות של ירדן עיבל נכנסו למשחק, הכל התאזן. נעמה הלוי היתה הראשון לקלוע, במבצע אישי ו-4 דקות בתוך המשחק הורידה את ההפרש. אמנם קארש ואלבז ענו במהירות ליתרון 2:11, אך אז עוד 5 רצופות של הלוי (כולל מהלך מדהים בין אשל להלוי שהסתיים בריחוף לסל), 8:11 בלבד, משחק חדש ושקול. אלא שראשל"צ מספיק מנוסה במעמד הזה ובדקה שנשארה לרבע קארש התחילה, טרנר סיימה ובסוף הרבע הראשון 8:17 לראשל"צ.

הרבע השני נפתח עם עונשין של הלוי, אבל בראשל"צ עברו לשחק על היתרונות שלהן וזה הסייז בצבע. הכדורים נדחפו ברבע הזה פנימה לדוריאן דהן סוייץ' ורומי אלבז שיחד קלעו ברבע השני 16 נקודות. יתרון השיא היה כשאטינגר מצאה את דהן-סוייץ' בכדור גדול והאחרונה קבעה 12:29באמצע הרבע השני. משם המשחק נע סביב 15 הפרש. בר קין בשלשה קבעה 17:31, הלוי ודוידסון הצליחו לשבור את הלחץ ולהגיע לטבעת כשקיזזו את ההפרש עד 21:33, אבל אטינגר ואלבז ידעו לשמור את ראשל"צ ביתרון דו ספרתי גם בהפסקה. 23:37.

הרבע השלישי כבר הכריע את המשחק. הוא אמנ נפתח עם נקודות מהירות של נעמה הלוי, אך משם ועד לסוף הרבע ראשל"צ נראת מצויין. נגה אטינגר (נפלאה) עם 10 נקודות ברבע צלפה מכל מקום וגם חילקה כמה כדורים יפים ובסך הכל רצו שחקניות ראשל"צ 1-21. יתרון 20 הפרש נחצה 3 דקות בתוך הרבע (25:46), תהל קוור קבעה 25:50, באמצע הרבע השלישי ומשם המשחק היה חד צדדי כשהרבע השלישי הסתיים 26:58.
עמק יזרעאל לא נשברו והראו הרבע כדורסל ברבע האחרון, למרות ההפרש הלא מחיק. הלוי ואהרוני קלעו מבחוץ, אך כשראשל"צ ענו עם שלשות של אטינגר, גופר וקארש הפרש השיא כבר היה מעל 40 נקודות (29:71) ובסיום ראשל"צ עלתה ליתרון 0-1 בסדרה. לקראת המשחק השני ביום רביעי בעמק, שם יכולה להניף את צלחת האליפות, אם תנצח.

משחק מס' 2: רביעי, 25/5 20:00 בגבת

קלעו להפועל ראשון לציון:
רומי אלבז 16, נגה אטינגר 15, דוריאן דהן סוייץ' 15, הילה קארש 13, עמית טרנר 8, רוני גופר 8, תהל קוור 2.

קלעו להפועל עמק יזרעאל:
נעמה הלוי 20, ליאן אשל 7, יולי טל 4, אורי אהרוני 3, בר קין 3, אלה דוידסון 2.