נערות א': גם העמק, ראשל"צ וחיפה בחצי הגמר

כל ארבע הסדרות של רבע הגמר הוכרעו בתוצאה 2-0, כשהקבוצות עם יתרון הביתיות הגיעו למשחק הגומלין ויצאו עם הנקודות. מכבי חיפה בתום דרמה גדולה ניצחה את כפ"ס, העמק התקשתה מאד אבל יצאה עם ניצחון גם מחולון וראשל"צ יצאה לעמק וחזרה עם הכרטיס האחרון לחצי הגמר.


| שי ברק

אמנם כל משחקי רבע הגמר  הסתייימו 0-2 ואף אחד מהמשחקים לא הגיע למשחק שלישי ומכריע, אבל אין בזה כדי להמעיט מהאיכויות של השלב. 8 הקבוצות שהגיעו להתמודדות סיפקו משחקים מרתקים וחלקם אף דרמטיים, רעננה שהובילה ברבע השלישי (על אף ההפסד בסיום), כפ"ס שפעמיים היתה קרובה לניצחון נגד חיפה וגם חולון שמתחה את העמק לפני שנכנעה לה... ואפילו הגלבוע שאמנם קיבלו את היריבה החזקה בליגה אך הראתה ניצוצות של כדורסל. אם נוסיף את האקדמיה שסיימה במקום השני בצפון אך לא משתתפת במשחקי ה"גמר-סל", יש ליגת נערות איכותית, צמודה וטובה לפחות 9 קבוצות ראויות שעובדות נכון ומצמיחות את דור העתיד של הענף וגם אפשר להוסיף את המועדונים שלא העפילו לרבע הגמר מירושלים, הוד השרון ונתניה שסיפקו השנה רגעים יפים של כדורסל משאירים פתח של אופטימיות לעתיד. ראשל"צ מנגד היא לגמרי ההווה. 

כל אלה מבטיחים לנו חצי גמר מרתק בין 4 מועדונים איכותיים וכל מי שעוד לא התחבר לרגעי ההכרעה בליגה לנערות א' מוזמן לעשות זאת כעת, החל מהשבוע הבא ואלה המועדים:

חצאי הגמר (8.5, 15.5, 18.5):

הפועל ראשון לציון - מכבי חיפה
הפועל עמק יזרעאל - א.ס. רמת השרון

 

 

אליצור חולון 51 - הפועל עמק יזרעאל 60

במשחקי פלייאוף, סדרות או נוק-אאוט, אחת הקבוצות תמיד חייבת להיות זו שמודחת. ככה זה בספורט. ואמנם, עמק יזרעאל היא מהקבוצות החזקות בליגה לנערות השנה, מוליכת הצפון, חצי גמר גביע, קבוצה שמדורגת גם באמצע טבלה לאומית נשים ועם 2 ניצחונות העפילה בצדק לחצי הגמר, אך הפתיח הזה בא דווקא עבור חולון. עונה טובה ומרשימה לאליצור חולון שלא הסתיימה בתואר וגם לא עם גמר, אך התחילה להזכיר את הימים הגדולים של האגודה. הודיה קבדה ורותם כחלון, שחקניות נבחרות ישראל הצעירות הובילו את חולון לעונה מוצלחת כולל כמה ניצחונות מרשימים ויחד איתן מור שבתאי המוכשרת, שלושתן גם זכו השנה להשתלב בקבוצה שבליגת העל. הגעתה של נועה ושדי וחזרתה מפציעה של ליבי מתתיהו הפכו את חולון לקבוצה שלמה, מגוונת שהלוואי ונזכה להמשכיות שתזכיר את העשור הקודם.
על הפועל עמק יזרעאל וההצלחה הגדולה שלה לחזור לקידמת הבמה עוד נספר בשבוע הקרוב, בינתיים אפשר רק לומר שהמקום הראשון בצפון ו-0-2 ברבע הגמר מוכיחים שגם הן, כמו חולון חוזרות לימים הגדולים שלהן וזה כ"כ חשוב וגם מענג לדעת. 

המשחק עצמו היה צמוד ושקול ברוב שלביו אך היה בשליטת העמק שהובילה כמעט לכל אורכו של המשחק למעט כמה דקות ברבע השני. המשחק נפתח עם יתרון מהיר לאורחות שהתקרבו לדו ספרתי כבר אחרי שתי דקות וחצי. עם שלשה של הלוי ולשלשה של טל העמק פתחו נהדר עם 0-9 בדקות הפתיחה. חולון לקחה פסק זמן, עוד דקה וחלפה והנקודות הראשונות הגיעו אחרי מתפרצת בין שבתאי לקבדה שהסתיימה בנקודות קלות. העמק המשיכו לנסות מחוץ לקשת, הכדורים לא נכנסו אבל בחולון הצליחו לנצל את הדקות הפחות טובות רק לשתי נקודות של מתתיהו. שלשה של יעלי אורן החזירה שוב את ההפרש ל-8 (4:12 באמצע רבע ראשון). בדקות הבאות ועד לסיומו של הרבע הקבוצות לא הפגינו יכולת גבוהה של כדורסל והירבו לטעות מהזדמנויות נוחות. סל החליף סל, נקודות של מתתיהו קיבלו תשובה של שלשה מנעמה הלוי ושוב 9 הפרש לפני שהקבע הסתיים, 10:16 לעמק. 
דקה בתוך הרבע השני חולון סגרו את ההפרש עד מינוס 2 עם נקודות של הודיה קבדה המצוינת. נעמה הלוי, המצויינת בצד השני מיהרה להגדיל את ההפרש מחדש ל-5. הפרש שנשמר עד חמש דקות להפסקה (16:21). היה זה משחק בו הקבוצות בעיקר התמקדו בהגנה וההתקפות לא היו מהחדות שהקבוות יודעות לספק, חולון התקרבה, העמק ברחה ואחרי  18:24, חולון הצליחה לייצר מהפך. שתי דקות להפסקה שלשות של מתתיהו וכחלון הקפיצו את המקומיות ליתרון 24:25 אחרי ריצת 0-7. אז שלשה גדולה של יעלי אורן ואחריה של ינאי החזירו את העמק ליתרון והמחצית הסתיימה בשלשה נהדרת של רוזנפלד. הדרמה בשיאה עם 28:30 לעמק בהפסקה.

המחצית השניה נפתחה שוב ביכולת התקפית לא מרשימה, אחרי 3 דקות ברבע רק 0-2 לעמק שהמשיכה להוביל ביתרון קטן. חלפה עוד חצי דקה ונעמה הלוי ירתה מרחוק שלשה גדולה, הגדילה את ההפרש ל-7. הנקודות הראשונות של חולון הגיעו רק חמש דקות ברבע, אך גם אחרי הסל והעבירה שקלעה קבדה המשיכה העמק עד יתרון דו ספרתי 31:41 ובסך הכל ריצת 3-11. ההפרש הדו ספרתי נשמר עד דקה לסוף הרבע, עד שחולון עם ריצת 0-6 בדקות המכריעות קיזזה ל-4 בלבד לפני הרבע האחרון, 44:40.  שתי דקות ברבע האחרון חולון הליחה להוריד את ההפרש לשתיים בלבד 46:44, אך לא יותר מכך כשנעמה הלוי לקחה אחריות ואת הקבוצה לבריחה את 46:57 שתי דקות לסיום ומשם חולון כבר לא חזרו והעמק בחצי הגמר.

 

קלעו לאליצור חולון:
הודיה קבדה 15, ליבי מתתיהו 13, רותם כחלון 10, נועה ושדי 7, רביד פסר 6.

קלעו להפועל עמק יזרעאל:
נעמה הלוי 28, יעלי אורן 12, יולי טל 8, מיקה ינאי 5, אורי אהרוני 4, ליאן אשל 3.

 

 

הפועל כפר סבא 78 - מכבי חיפה 81

הפועל כפר סבא ומכבי חיפה הם שני מועדונים אליהם הענף נושא עיניו, משם צפוי לצמוח העתיד וכפי שנכתב בפריוויו, היריבות ביניהן שווה יותר מהתמודדות ברבע הגמר, אך כאמור זו היתה התוצאה לאור המיקומים בליגה הסדירה. כמו במשחק הראשון בין השתיים גם הגומלין היה צמוד ודרמטי. אך אם במשחק הראשון כפ"ס הצליחה להגיעה עד 60:62 שלוש דקות לסיום ואחריהם ברחה חיפה לניצחון 63:72 בשלוש הדקות האחרונות, הפעם כפ"ס נשארה קרובה עד לשניות הסיום כולל מהלך אחרון בו כפ"ס היתה עוד יכולה להשוות את המשחק אך בתום המשחק הדרמטי חיפה מצליחה להשלים ניצחון כפול בדרך לחצי הגמר ולסדרה מול ראשל"צ.

את המשחק פתחה כפ"ס היטב ובמשחק התקפי במיוחד קלעה 27 נקודות והובילה 20:27 אחרי הרבע הראשון כשמאיה זילברשלג, אופיר וינטרוב ועלמה כהן הובילו את הקבוצה עם 24 מ-27 הנקודות של הקבוצה. חיפה מנגד הראתה יציבות בכל הרבעם מה ששירת אותן ברבע השני כשהן חזרו למשחק. חיפה קלעה ברבע הראשון 20 נקודות "בלבד" וברבע השני הגיעה ל-23, מנגד כפ"ס נתקעה ברבע השני על 12 נקודות ובמחצית 43:39 לאורחות חיפה, כשתמר זינגר עם מחצית ראשונה מדהימה ו-29 נקודות(!) הובילה את חיפה ליתרון. המשחק במחצית השניה המשיך באותה מגמה כשהיתרון החליך ידיים, כפ"ס חזרה לקלוע 23 נקודות ברבע, שחר גרנות הוסיפה 5 נקודות, וינטרוב קלעה 9 משלה, ולרבע האחרון נכנסו הקבוצות בשוויון 62. כדקה וחצי לסיום אסיסט גדול של תמר זינגר לנעה ליפשיץ העלה את חיפה לפלוס 2. שתי הקבוצות לא מצאו את הסל בהתקפות הבאות אבל קלעו מהעונשין, וחיפה הצליחה להגדיל ל-81:78 אחרי 2/2 של טופז מרץ. לכפ"ס נותר זמן לנסיון שלשה שלא צלח וגם נסיון נוסף אחרי ריבאונד התקפה הלך החוצה – וחיפה עם הכרטיס לשלב הבא. 

קלעו להפועל כפר סבא:
אופיר וינטרוב 21, מאיה זילברשלג 19, עלמה כהן 18, שחר גרנות 11, טופז דייגי 5, אלה הדר 2.

קלעו למכבי חיפה:
תמר זינגר 31, דניאלה גיל 28, נעה ליפשיץ 9, ליהיא שמר 5, רוני ברק ומיקה דנה 3 כ"א, טופז מרץ 2.

 

הפועל גלבוע מעיינות 37 - הפועל ראשון לציון 108

אמנם כמו במשחק הראשון, גם במשחק הנוכחי פערי הכוחות היו ידועים וברורים מהפתיחה כשאת הרבע הראשון ניצחה ראשל"צ 11:31. אחרי שנחו מהעונה העמוסה שלהן בליגת העל לצד הנערות ובכל המסגרות למעשה, חזרו טרנר, קארש, אטינגר וגופר לסגור את עונת הנערות עם תואר וקלעו יחד 80 נקודות לזכות האדומות. הגלבוע ידעו שעצם ההגעה לרבע הגמר היא הישג מבחינתן והמבחן הגדול יגיע בעונה הבאה. בבית נטע חן נראתה טוב ובלטה עם 5 נקודות בפתיחת המשחק. במחצית כבר היתה התוצאה 18:62, וראשל"צ הקבוצה החזקה בליגה חוזרת להתמודד, הפעם בסדרה, נגד מכבי חיפה כשיחזור את גמר גביע המדינה.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות:
נטע חן 13, ליהיא שחם 11, נוגה הרן 4, מיקה שובל 3, שחר טשקורי 2, בר ידן וסתו לוי 1 כ"א.

קלעו להפועל ראשון לציון:
עמית טרנר 30, הילה קארש 27, רוני גופר ונגה אטינגר 12 כ"א, רומי אלבז 10, דוריאן דהן סוויץ 8, תהל קוור 7, רומי עובד 2.