מעלה: נבון מצטרף, אוריון ממשיך

הגארד אריאל נבון ששיחק בעונה החולפת בחבלמו מצטרף לעולה החדשה ללאומית, שמציגה בנוסף המשך משמעותי בסגל השחקנים. המאמן יאיר גבירץ שממשיך עם הקבוצה השאיר לעונה נוספת חלק מהשחקנים המרכזיים שהעלו אותו ליגה, ביניהן שחקן העונה בארצית דרום ברק אוריון. עוד ממשיכים: בר שפע, שמחה הלפרט ודניאל סטולרו.


| safsal

 

אחרי שראינו את ההתחמשות של מגדל יזרעאל לקראת עונת החזרה שלה ללאומית, גם העולה מהצד הדרומי של הארץ החלה לעבוד במרץ. מה שהיה צפוי שיקרה והוכרז סופית לאחרונה הוא ההמשך של המאמן יאיר גבירץ על הקווים. גבירץ הולך שנים ארוכות עם מעלה אדומים, היה אחראי על הזכיה המרגשת באליפות המחוז הדרומי של הארצית רק לפני כמה חודשים (ועל הדרך נבחר למאמן העונה) ועכשיו יקבל את הקרדיט שמגיע לו גם בליגה הלאומית. זאת תהיה העונה הרביעית שלו ברציפות על הקווים בקבוצת הבוגרים.

מי שעוד ממשיכים עם הקבוצה לליגת המשנה הם השחקנים הבכירים שהובילו אותה בארצית, וינסו להוכיח שהם שווים גם ליגה לאומית. שחקן העונה של המחוז הדרומי, ברק אוריון (23, 1.96), ימשיך לעונה שלישית במדי הקבוצה. בעונה החולפת שהיתה למעשה עונת הפריצה שלו הוביל את מעלה ביכולת אישית נהדר והיה אחד הקלעים הבולטים של הקבוצה, כשהוא דואג גם ל"שואו" לקהל עם כמה דאנקים מהדהדים במיוחד. מצטיין נוסף של מעלה העונה שממשיך הוא בר שפע (23, 1.91), שנבחר לחמישיית העונה. שפע, ירושלמי במקור, היה צלע דומיננטית במשחק ההתקפה של מעלה ובעיקר הציג בגרות במשחקו ושיפור נהדר ביכולת שהגיע לשיאו במאני טיים של העונה. בקדנציה הקודמת שלו בלאומית במדי רעננה לא קיבל יותר מדי דקות, אבל העונה לבטח יהיה חלק הרבה יותר משמעותי ברוטציה.

שניים נוספים שממשיכים הם שמחה הלפרט (24, 1.91) ודניאל סטולרו (21, 1.77). הגארד היהודי - אמריקאי בעונתו הראשונה בארץ הקודש ובתחנת הבוגרים הראשונה שלו מהמכללות סיפק יכולת נהדר, כשהוא מציג קליעה טובה מכל הטווחים. גם הוא היה חלק מרשימת מצטייני העונה של מעלה אדומים כשנבחר לשחקן השישי של מחוז דרום (ואף קיבל כמה קולות לשחקן העונה). סטולרו הוא בוגר מחלקת הנוער של מעלה, שימש העונה כרכז המחליף של הקבוצה והציג יופי של הגנה ויד טובה מחוץ לקשת.

וכאמור גם רכש ראשון יש לעולה החדשה - הגארד אריאל נבון (24, 1.80), ששיחק בעונה החולפת בחבלמו. נבון חזר העונה לשחק אחרי ניתוח שעבר בכתף, והצליח להציג יכולת טובה לאורך מרבית העונה כשהוא מסיים עם ממוצע של 7.9 נק' ו-2.5 אס' למשחק. מעלה אדומים תהיה התחנה השישית שלו בליגה הלאומית, אחרי ששיחק גם באיתו אשקלון, עפולה, ב"ש ורמה"ש. בין לבין גם העביר עונה אחת בליגת העל במדי גלבוע גליל.