גם רמלה מחוץ ליורוקאפ

אחרי שרמה"ש ויתרה על מקומה ביורוקאפ נשים לאור חוסר היכולת לארח את משחקיה בארץ, אמש הודיעה פיב"א כי גם רמלה לא תיקח חלק במפעל העונה בגלל שלא נמצא פיתרון למשחקיה העונה. גליל עליון, הרצליה ונס ציונה צפויות לארח בקפריסין, ירושלים בסרביה. (צילום: FIBA)


| safsal

 

החשש התמשש - אחרי העידכון שרמה"ש לא תשתתף העונה ביורוקאפ לנשים, אתמול קיבלנו את העידכון שגם רמלה לא תשתתף במפעל ובכך בעצם לא יהיו נציגות ישראליות באירופה לכדורסל הנשים העונה. אחרי שבשנים האחרונות נראה היה שהמגמה משתנה והקבוצות הישראליות כן שואפות להשתתף ולהתחרות ברמה האירופאית, המלחמה עצרה את המומנטום. רמלה השתתפה במפעל ב-3 השנים האחרונות ואשתקד גם הגיעה עד לרבע הגמר. העונה כאמור זה כבר לא יקרה, אחרי שהקבוצה לא הצליחה למצוא פתרונות למצב שנוצר בו היא אינה יכולה לארח את המשחקים בארץ.

בנוסף פיב"א עידכנה כי איגוד הכדורסל הישראלי סיכם עם איגוד הכדורסל הקפריסאי על שיתוף פעולה שבמסגרתו בני הרצליה, הפועל גליל עליון ועירוני נס ציונה יארחו את משחקיהן בקפריסין. שלושת הקבוצות משתתפות העונה ביורופקאפ ובנתיים 2 המשחקים הראשונים שלהם במסגרת שלב הבתים נדחו. לפי פיב"א ההסדר החדש אמור לצאת לפועל כבר מהמחזור השלישי של שלב הבתים, שיתקיים ביום רביעי הקרוב. להרצליה ולנס ציונה מחכים משחקי חוץ (בהונגריה ובאיטליה), כשגליל עליון אמורה לארח בביתה החדש בקפריסין ומעניין יהיה לראות אם אכן היא ושאר הגורמים המעורבים יצליחו להתארגן בזמן על מנת לקיים את המשחק.

הפועל ירושלים שמשחקת בליגת האלופות של פיב"א תארח את משחקיה בסרביה, באולם אלכסנדר ניקוליץ (פיוניר לשעבר) בבלגרד. ביום רביעי הקרוב אמור להיערך שם המשחק הראשון שלהמול גלאטסראי. לגבי הפועל חולון שגם משחקת בליגת האלופות עדיין לא הוחלט איפה תארח, כשהכיוון הוא יוון או קפריסין. בכל מקרה לחולון עוד יש קצת זמן כשהמשחק שלה ברביעי יערך בחוץ מול בון הגרמנית.