חולון פעמיים כי טוב

אחרי הניצחון של ירושלים, הגיעה תורה של הפועל חולון עם ניצחון מרשים מאוד על אלופת שנה שעברה של ליגת האלופות בון. חולון הובילה לאורך רוב המשחק ולמרות שהכדור האחרון היה בידיים של הגרמנים, הזריקה האחרונה לא נכנס וזה נגמר ב-75:74 דרמטי. (צילום: FIBA)


| safsal

 

קצת נחת בגזרה הספורטיבית. אחרי הניצחון אמש של מכבי ת"א ביורוליג והניצחון מוקדם יותר היום של הפועל ירושלים בליגת האלופות, הפועל חולון סגרה לנו את הערב עם ניצחון מרשים במיוחד על בון שבשנה שעברה גברה על ירושלים בגמר של המפעל. גם המשחק הזה הגיע לסיום דרמטי, כשחולון תיחזקה יתרון קל שנע סביב ה-2-6 הפרש לאורך הרבע האחרון. בון עוד הצליחה להוריד לנקודה וחולון בשלומיאליות ברמת תלישת שערות הצליחה לאבד את הכדור האחרון שהיה אצלה, מה שהשאיר לגרמנים עוד ניסיון זריקה שכאמור לא צלח. התקפי הלב הקלים התחלפו בחיוכים ואנחת רווחה.

למרות הכנה לא אידיאלית בעליל וכשחולון היא עיר שספגה הרבה מאז תחילת המלחמה, היא הציגה משחק טוב למדי. חולון אולי קצת הרבה חרקה בפתיחה (0-10 לגרמנים), אבל התאוששה בזמן ומכאן ועד סוף המשחק הייתה ביתרון ברוב הדקות כשהיא מצליחה בין לבין גם לעלות ליתרון דו ספרתי. היא הציגה ערב קליעה לא רע (49% ל-2, 40% ל-3) והייתה דומה לבון ברוב הפרמטרים. מעל לכל חולון הראתה הרבה אופי כאמור לשים בצד את כל הצרות ולבוא לשחק כדורסל וגם לנצח. 

סי ג'יי האריס הציג משחק סולידי עם אחוזים לא טובים ל-2 ו-8 איבודים, אבל גם היה הקלע המוביל של חולון עם 17 נק' (4/7 ל-3), 7 רב' ו-4 אס'. ניב משגב סיים עם 12 נק' ו-5 אס', 11 לג'סטין סמית (5/7 ל-2) ו-10 לאמין נואה. דרור קרופורד ושון דוסון עם 9 כ"א, יותם חנוכי עם 7.