רמה"ש בנערות, ראשל"צ בילדות

ערב אדום ברמלה. א.ס. רמה"ש עם מחצית ראשונה קטלנית גברה על אליצור חולון וזכתה בגביע המדינה לנערות א', כשהיא מסמנת 2/2 בגמרי גביע עד כה העונה. קצת קודם לכן ראשל"צ גם בשליטה במשחק לכל אורכו זכתה בגביע הילדות עם ניצחון על מכבי חיפה.


| safsal

 

בעונה שעברה כשחיפה פגשה את ראשל"צ בגמר הגביע, היה ברור לכולם שהולך להיות פה משחק חד צדדי והשאלה היא רק בכמה זה ייגמר לזכות ראשל"צ. על הגמר הנוכחי, אולי חוץ מכמה בודדים (כן מ. ח. אנחנו מדברים עלייך), אף אחד לא הניח שהוא גם יגיע למצב כזה. הבדלי הרמות בין רמה"ש לחולון הם לא 30 הפרש, גם לא 20, ובטח לא 50-16. פשוט יש קבוצה אחת שהופיעה לגמר, וקבוצה אחת שלא. רשמנו את זה אז בגמר תיכונים ובפריוויו לגמר של אתמול - ניסיון במעמד הוא משמעותי מאוד. ולרמה"ש יש כזה.

 

בארוכה

סיקור גמר הילדות
סיקור גמר הנערות א'

 

בקצרה

במשחק שפתח את ערב הגמרים ראשל"צ שהפסידה בגמר אשתקד החזירה לעצמה את התואר. ראשל"צ הייתה עדיפה כבר מהפתיחה, ברחה מוקדם ליתרון דו ספרתי ועצרה מתי שהיה צריך את הקאמבקים של חיפה. במשחק שמתבסס כמעט כולו על יכולת אישית - היה לה את השחקניות שיראו את היכולת הזאת ויבצעו כמו שצריך: רותם שטיקולרו (שלמי שזוכר הייתה טובה גם בגמר הקודם) הראתה יכולות חדירה מרשימות בצבע, מיכל פאר קלעה מבחוץ ודניאל בלאי הייתה אחראית על ההגנה (הרחבה על המספרים בהמשך). לחיפה הייתה רק שלשה אחת במשחק, יכולת חדירה לא ראה של תהל דוגן ומלחמה הגנתית במחצית השניה, אבל זה לא הספיק.

במשחק השני שלווה בכמה מאות צופים שהגיעו באוטובוסים מאורגנים מחולון ורמה"ש (ושאפו למארגנים) קיווינו למשחק יותר שקול אבל זה לא קרה. כאמור המשחק היה חד צדדי ברובו, פרט לאיזה מיני קאמבק באמצע הרבע הראשון של חולון שנקטע די מהר. רמה"ש הגיעה מפוקסת מאוד למשחק בהתקפה, כמעט ולא החטיאה בתחילת המשחק וסיימה את הרבע הראשון עם 9/13 מרשים ל-2 בדרך ל-27 נקודות. גם לחולון היו אחוזים לא רעים ברבע הזה, היא פשוט איבדה כל כדור שני וייצרה הרבה פחות זריקות וככה קשה לייצר נקודות. לרבע השני חולון כבר בכלל לא הופיעה (4 נקודות בלבד), ורמה"ש למרות שהאחוזים התיישרו ברחה ליתרון של מעל 30 הפרש.

את המחצית השניה, תאמינו או לא, חולון ניצחה ב-15 הפרש. לא פעם ראשונה שלה העונה שהיא פותחת רע ועושה קאמבק מרשים ברבע השלישי או הרביעי ובסוף מנצחת, אבל מפיגור של 34 הפרש ומול רמה"ש זה כבר פחות עובד. חולון נלחמה ונלחמה ונראתה הרבה יותר טוב במחצית השניה, ולפחות סיימה את המשחק הזה עם קצת פחות תחושה של תבוסה כואבת. נציין כמובן שגם רמה"ש למרות הפער הגבוה והדרך הבטוחה לגביע המשיכה לשחק ולא ויתרה. ובסופה של החפירה הזאת - חולון הצליחה לצמצם את הפער בכמעט חצי למינוס 19 בלבד.

 

המספרים

רותם כחלון, שהיא אגב דווקא לא מהשחקניות שהיו בגמר כלשהו בתקופה האחרונה, לא שמרה שום סנטימנטים לקבוצה בה שיחקה בשנה שעברה ופשוט התפוצצה עם 25 נקודות באחוזים מצויינים - 5/8 ל-2 ו-4/7 ל-3. 18 נקודות קלעה אריאל סולומון שהוסיפה גם 5 חטיפות, יערה ים עם 14 ו-2 החטאות מהשדה כל הערב. רוני נוה לא הייתה רחוקה מטריפל דאבל היסטורי כשסיימה את המשחק עם 8 נק', 10 רב', 8 אס', ו-5 חט'.

בחולון הילה מאיר רשמה את אחד המשחקים הטובים שלה העונה, עם כמה מהלכי קלאצ' שעזרו מאוד לחולון לצמצם, ו-17 נק' ו-14 רב' בשורה הסטטיסטית. הודיה קבדה ונועדה ושדי, הצמד המוביל של חולון בד"כ, סיימו ערב סולידי עם דו ספרתי בנקודות אבל באחוזים נמוכים. על האיבודים של חולון דיברנו, רק נציין את המספר הסופי שלהם - 27 (לעומת 15 של רמה"ש). בשאר התחומים יתרון קל לרמה"ש.

רותם שטיקולרו עליה דיברנו בתחילת הכתבה קלעה 22 נקודות, להם הוסיפה 4 חט' ו-5 אס'. יש לה סייז טוב ומעניין יהיה לראות לאן תתפתח בהמשך. מיכל פאר תרמה 17, ודניאל בלאי חסמה 5 פעמים. בצד השני תהל דוגן עם 18 נק', מעיין וייזר עם 10. ראשל"צ קלעה 6 שלשות (מ-25 נסיונות), חיפה כאמור רק 1 (מ-23 נסיונות), וזה משמעותי מאוד בגיל הזה. חיפה לקחה 30 כדורים חוזרים יותר (!) מראשל"צ, 28 ריבאונד התקפה, אבל לא ידעה לנצל אותם.