נערות א': הראשון של רמה"ש

למרות רבע ראשון חלש, רמה"ש ניצחה בחוץ 61:54 את הפועל ראשל"צ והיא ביתרון 1-0 בסדרת הגמר. רבע שלישי חזק של רמה"ש הביא אותם ליתרון דו ספרתי שהגיע גם ל-15 בשיא, משם ראשל"צ הצליחה לצמצם אבל לא להפוך את התוצאה. ביום ראשון הקרוב הסדרה ממשיכה ברמה"ש, האם נראה חגיגות אליפות בקרית יערים?


| safsal

 

בקצרה:

רמה"ש פתחה את סדרת גמר הפלייאוף עם ניצחון חוץ מרשים מאוד על ראשל"צ, ואם תמשיך במומנטום תוכל להשלים טריפל היסטורי ביום ראשון הקרוב אצלה בבית. רמה"ש לא נכנסה טוב למשחק, כשברבע הראשון היא קולעת 8 נקודות בלבד באחוזים נמוכים (3/15 מהשדה), ולעומת זאת ראשל"צ דווקא הייתה יותר חדה בסיום מתחת לסל וכבר עלתה ליתרון דו ספרתי. ואז ברבע השני היוצרות התהפכו, ראשל"צ היא זאת שנתקעה רוב הרבע עם החטאות ורמה"ש שהתעוררה השלימה ריצת 9-1 וירדה להפסקה במינוס 2. ברבע השלישי כבר נראה היה שהעייפות של ראשל"צ מתחילה לתת את אותותיה, כשהיא מצד אחד לא מסתדרת עם הלחץ ההגנתי של האורחת (9 איבודים ברבע הזה) ומצד שני מחטיאה כדורים שהיא לא רגילה להחטיא. רמה"ש מצידה ניצלה זאת כדי לברוח ליתרון 8 ובהמשך גם עלתה לדו ספרתי שהגע בשיא ל-15. ראשל"צ בכוחות אחרונים ייצרה כמה חטיפות וצמצמה, אבל לא מספיק. המשחק נגמר עם 61:54 לרמה"ש.

לסיקור המשחק המלא

 

המספרים:

אריאל סולומון הציגה את המשחק הכי טוב שלה העונה, כשסיימה עם שורה סטטיסטית נהדרת של 23 נק', 5 רב', 6 אס' ו-7 חט'. הנוכחות שלה במשחק הורגשה מאוד והיא לקחה על עצמה אחריות בדקות חשובות שעזרו לרמה"ש לחזור לעניינים ברבע השני ובבריחה ברבע השלישי. רוני נוה גם היא במשחק טוב עם שוב קרוב לטריפל - 10 נק', 7 רב', 7 אס', 5 חט', רותם כחלון (12) ומאיה אלמליח (11) קלעו גם הן בדו ספרתי. בראשל"צ רומי ויינר הובילה את הקלעיות עם 18, שי לבני שהייתה האחראית לצמצום הפער בדקות האחרונות במיני קאמבק סיימה עם 14. 13 לרומי אלבז, נגה אטינגר קלעה רק 4 אבל הוסיפה 4 אס', 5 חט', ו-4 חסימות כולל אחת שהרימה את כל היציע על הרגליים (יש וידאו, אבל הוא לא עושה חסד עם החסימה הזאת). 

ואם כבר אמרנו חסימות - אז לראשל"צ היו 10 כאלו במשחק (שזה אגב פעם שלישית במפגשים בין הקבוצות שהמספר הוא 10) - רובם יפות במיוחד. מצד שני לרמה"ש היו 18 חטיפות שהפכו ל-9 נקודות. ואם נסתכל קצת אחורה, נראה שבאופן כללי לראשל"צ קשה מול ההגנה של רמה"ש - ראשל"צ מאבדת בממוצע 33 כדורים במשחקים מול רמה"ש (אתמול 35, בשיא 37), לעומת 20 וקצת בלבד מול שאר הקבוצות. גם בגזרת הנקודות אפשר לראות שראשל"צ, שהיא קבוצת ההתקפה השניה בטיבה העונה, קלעה רק 6 פעמים העונה 60 נקודות ומטה כש-4 פעמים מתוכן היו מול היריבה שלה בגמר.

 

סטטיסטיקה מלאה:

קלעו לראשל"צ: רומי ויינר 18 (3 חט'), שי לבני 14 (7 רב'), רומי אלבז 13 (9 רב', 2 חס'), נגה אטינגר 4 (10 רב', 4 אס', 5 חט', 4 חס'), עופרי הרטל ומאיה קארש 2 כ"א, רומי עובד 1 (7 רב', 3 חס').

קלעו לרמה"ש: אריאל סולומון 23 (5 רב', 6 אס', 7 חט'), רותם כחלון 12, מאיה אלמליח 11, רוני נוה 10 (7 רב', 7 אס', 5 חט'), יערה ים 3, גלי רוטשילד 2 (4 אס').

אריאל סולומון. משחק שיא שלה