נערים א': גם גלבוע בגמר

יממה אחרי הפועל ת"א, גם גלבוע מעיינות ניצחה בחוץ, השלימה 2-0 בסדרת חצי הגמר וסידרה לנו דרבי אדום במיוחד בקרב על הצלחת. נס ציונה פתחה חזק וכבר הגיעה ליתרון דו ספרתי גבוה, אבל גלבוע עם רבע אחרון קטלני השיגה ניצחון 75:68.


| safsal

 

גמר אדום, זה מה שמחכה לנו העונה בנערים א'. גלבוע מעיינות (שהפסידה בגמר אשתקד) חוזרת למעמד אחרי קאמבק גדול אמש בנס ציונה, ותנסה לסיים מקום אחד למעלה. למולה תגיע הפועל ת"א שנמצאת בכושר פנטסטי וכבר עברה שני שלבים בפלייאוף בלי יתרון הביתיות, וגם בסדרה הקרובה על הצלחת תהיה בלי. אתמול כאמור נערך המשחק השני בחצי הגמר בין נס ציונה לגלבוע מעיינות, כשהצפונים הצליחו לחזור מפיגור של 21 הפרש ועם רבע אחרון חזק במיוחד השיגו את המקום בגמר.

 

סיקור המשחק:

גלבוע לא פתחה טוב את המשחק, רשמה כמה איבודים ובעיקר החטאות כולל ממצבים נוחים ליד הטבעת. גם ההתקפה של נס ציונה לא הבריקה אבל כן הצליחה לעלות ליתרון 0:10 עם 5 אישיות של נועם יעקובוביץ. אורן טרושקין עם 2 סלים בצבע העלה את גלבוע על הלוח ואמיתי עזריאל הוסיף שלשה שקיזזה ל-7:13, לפני ש-שלשה של עומר גליצקי הגדילה שוב. סיום הרבע היה יותר קצבי כשהקבוצות החליפו קצת סלים ונס ציונה שקלעה מבחוץ הגדילה עוד קצת את יתרונה ל-12:24 אחרי 10 דקות.

נס ציונה ניצלה רכות הגנתית של גלבוע בתחילת הרבע השני כדי לייצר בקלות בצבע והגדילה את היתרונה שלה ל-15:31. גלבוע ירדה לפסק זמן שלאחריו איליי אגמי קלע בצבע, אבל לאחר מכן האורחים חזרו להחטיא, ושלשה של יעקובוביץ וחטיפה שהסתיימה בסל של אורי טונדובסקי הקפיצו את היתרון של המארחים ל-21. כאן המומנטום ההתקפי של המארחים קצת נעצר ולמרות שהם ייצרו עוד כמה עצירות בהגנה, הם פחות הענישו וגלבוע שבנתיים איפסה את היד וקלעה מבחוץ הצליחה לצמצם לל-29:40 בהפסקה.

אגמי פתח נהדר את המחצית השניה וצלף 3 שלשות תוך 2 דקות, ויחד עם סגירה של הצבע מצד גלבוע היא צמצמה את הפער ל-38:43. גליצקי ייצר בצבע ושחר קטלן עם סל, חטיפה ושלשה הגדילו שוב לדו ספרתי, אך גלבוע עדיין לא נשברה. כמה סלים יפים בצבע ועצירות הגנתיות שוב קיזזו ושלשת באזר של עזריאל הורידה ל-55:60 בלבד בכניסה לרבע המכריע. 

הרבע האחרון נפתח עם יכולת מצויינת של גלבוע בהובלת טרושקין שגם תרם 2 סלים בצבע, גם תרם חסימה ואסיסט לדאנק של עזריאל ואז גם הוסיף שלשה ומפה לשם גלבוע ביתרון 68:63 אחרי פחות מ-3 דקות בתוך הרבע. ההמשך היה פחות פרודקטיבי כששני הצדדים החטיאו לא מעט מבחוץ, מה ששירת בעיקר את האורחים ששמרו על יתרון קל. שתי הקבוצות שמרו חזק כשהזמן הלך ואזל, וכדקה וחצי לסיום 73:68 לגלבוע אחרי סל של גליצקי בצבע. למארחת היו עוד הזדמנויות לצמצם אבל הכדורים לא נכנסו, וגלבוע גמרה את השעון וחגגה את הגמר.

קלעו לנס ציונה: עומר גליצקי 18 (4 שלשות), אופק סיני 15, נועם יעקובוביץ ושחר קטלן 10 כ"א, איתי יולזרי 6, טום ג'ונס 5, אורי טונדובסקי 4.

קלעו לגלבוע מעיינות: אמיתי עזריאל 22, אורן טרושקין 19, איליי אגמי 14 (4 שלשות), שחר אילת 6, עילאי בן שמחון ועומר רב טל 4 כ"א, אליה אברהם וזיו רינסקי 3 כ"א.