"מכוונים הכי גבוה, אבל אין לחץ לזכיה"

מחלקת הנערות של רמה"ש נחשבת כבר כמה שנים לאחת המובילות בארץ, והעונה בכלל רשמה עונה פנטסטית עם 4 תארים בכל הליגות הבכירות. אמיר מימרן, האיש שעמד על הקווים והוביל את השחקניות הצעירות לצלחה (יחד כמובן עם המעטפת שעזרה לו) מספר על ההצלחה העונה, ה-DNA של הקבוצות שלו ועוד.


| safsal

 

לפני קצת יותר משבוע קבוצת הילדות א' של א.ס. רמה"ש זכתה באליפות ליגת ה-WNBA JR, ובכך למעשה השלימה עונה מושלמת עבור מחלקת הנערות. המחלקה זכתה העונה ב-3 תארי אליפות בליגות הבכירות של הגילאים הצעירים בבנות (ילדות א' כאמור, נערות ב' ונערות א'), ומוקדם יותר העונה גם זכה בליגת התיכונים עם קבוצת רוטברג רמה"ש שמתבססת על שחקניות המחלקה. את כל הקבוצות הנ"ל מאמן אמיר מימרן (33), שלצד התארים הקבוצתיים נבחר גם למאמן העונה בליגת העל לנערות א'.

קריינות: תמיר ירדן.

 

"הרגשה כיפית לדעת שיש פרגון והכרה גם משאר הקולגות שלי. הייתה עונה באמת נהדרת, גם ברמת התוצאות, וגם ברמת העשיה וההתקדמות שאנחנו מסתכלים על כל קבוצה בנפרד וגם על ההתקדמות האישית של השחקניות, הייתה עונה מאוד טובה." מסכם את העונה מימרן, ולא שוכח לפרגן גם לכל הצוות שאיתו במועדון.

"זאת עבודה של צוות גדול, החל מגלית שעושה מעל ומעבר, מה שרואים ומה שלא רואים לכולם, גם בשביל המאמנים והמאמנות וגם בשביל השחקניות. צוות שלם של מאמנים שעובדים פה מסביב לשעון ועושים עבודה גם עם קבוצות שהם לא מאמנים באופן ישיר, ובאמת עובדים ועובדות מאוד קשה. השחקניות מקבלות גם אימוני כושר או חדר כושר, יש מאמן מנטאלי שעובד עם הקבוצות או עם שחקניות באופן אישי לפי הצורך, אימוני יכולות אישיות, ועוד דברים נקודתיים כל אחת לפי מה שצריך."

מימרן יסיים הקיץ 7 עונות במחלקת הנערות של רמה"ש, ולפני כן אימן במחלקת הנוער והנערות של גני תקווה ובתחילת דרכו בכדורסל גם היה שחקן עד שהפציעות הכריעו - "כמו הסיפור של חצי מהמאמנים" הוא אומר בחיוך. חיוך זה גם מה שיש לו לאורך האימונים שהוא מעביר, וקל מאוד לראות כמה הוא אוהב את העבודה שלו. "אני באמת נהנה פה עם הגיל הצעיר, מאוד אוהב את העבודה הזאת. אני חושב שזה באמת מועדון שהוא מדהים מבחינת הכל, התמיכה והעזרה גם של גלית בראש ובראשנה ובכלל כל הצוות הזה, כל המאמנים המאמנות. באמת מרגיש כמו משפחה ומורגש שמה שצריך, יהיה את האדם או המאמנת שיהיו שם בשביל זה."

מימרן מקבל את גביע מאמן העונה בנערות א'

 

לאורך העונה ובמשחקי הפלייאוף בכלל, אפשר היה לראות את השיטתיות הקיימת בכל הקבוצות הבכירות של רמה"ש ואת טביעת האצבע של המאמן שאופיינה בהגנות קשוחות, משחק ריצה ומשחק קבוצתי יעיל. בשתי קבוצות הנערות גם ראינו את היכולת להתעלות במאני טיים ולצאת ממצבים בעייתיים, ואי אפשר לשכוח את הניצחון הדרמטי בנערות ב'. "זה בלי ספק מהדברים הבולטים של ה-DNA שאנחנו מכוונים בקבוצות, אני שמח שרואים את זה בתור שיטה." אומר מימרן, ומוסיף התייחסות לכך שהוא מאמן 3 קבוצות בגילאים עוקבים. "יותר קל גם להן להתרגל וגם לי להנחיל את ההרגלים האלה כשהן שומרות על אותו מאמן גם בילדות א' ובנערות ב', ואז הן לא מתבלבלות עם דברים אחרים."

באופן טבעי, לא קל לאמן 3 קבוצות, בטח כשמדובר ב-3 קבוצות בכירות שמגיעות לרוב לשלבים האחרונים של העונה. "יש עומס אבל אני אוהב את זה. ברור שלפעמים קצת יותר עמוס מתקופות אחרות. כל שבוע זה חדש, כל יום זה משהו חדש, אבל צברנו גם נסיון משנה לשנה. כל השנים שאני כאן אני מאמן 3 קבוצות, אז גם לי כבר יש יותר נסיון לג'נגל בין הקבוצות וגם לכל המערכת, אני חושבת שאנחנו מתמודדים עם זה בסדר."

בעונה הבאה מימרן ימשיך לאמן 3 קבוצות, רק שהפעם הוא יקבל גם אתגר חדש ויאמן את קבוצת הבוגרות בליגה הלאומית לנשים, ומעניין יהיה לראות אם ההצלחה של המועדון תמשיך גם לשם. "מרגיש נהדר, מרגיש טבעי להמשיך לצמוח עם ובתוך המועדון. רוצים להמשיך את הדרך גם לקבוצה הבוגרת."

עם ההתקדמות של המחלקה בשנים האחרונות, באופן טבעי הקבוצות הבכירות מסומנות כאלו שילחמו על התארים השונים, אבל מבחינת רמה"ש התארים הם רק בונוס. "אנחנו מכוונים הכי גבוה, רוצים הכי גבוה, אבל אני לא מרגיש איזה לחץ של חובת זכיה במשהו כזה או אחר. שחקניות לפעמים מרגישות מעצמן ציפיה כי הן יודעות שהן יכולות, אבל גם הן יודעות שמבחינתנו מה שחשוב זה הדרך שהן עושות ואיך שהן מגיעות לזה ולא מבחן התוצאה."