אייזנר ואדלמן יחזקו את ר"ג

על נשים: מכבי עירוני ר"ג עם 2 החתמות מרשימות לעונה הבאה - הרכזת גילי אייזנר שמגיעה ממכבי חיפה, והסנטרית דרו אדלמן ששיחקה העונה במכבי אשדוד. בנוסף ימשיכו בקבוצה גם הפורוורד נופר שלום והגארדית שני ברמן.


| safsal

 

מכבי עירוני ר"ג שהגיעה בעונה האחרונה עד חצי גמר הפלייאוף החלה גם היא לעבוד על העונה הבאה, והתחזקה גם כן ב-2 שחקניות ישראליות בכירות. הראשונה היא הגארדית גילי אייזנר (22, 1.78) ששיחקה בעונה החולפת במכבי חיפה שם הייתה אחת הישראליות המובילות של הקבוצה. אייזנר סיימה את העונה עם ממוצעים של 7.7 נק', 3.4 רב' ו-4.0 אס' למשחק והציגה יש טובה מחוץ לקשת, והגיעה עם חיפה לגמר גביע המדינה ולמקום החמישי בבית העליון. בנוסף הייתה חלק מנבחרת הנשים ביורובאסקט האחרון, ולפני חיפה שיחקה גם באליצור רמלה (איתה זכתה באליפות) ובהפועל ראשל"צ (דאבל בליגה הלאומית ותגלית העונה בליגת העל).

השניה שמצטרפת לר"ג היא הסנטרית דרו אדלמן (28, 1.93), שחקנית נבחרת הנשים 3X3 ובסגל הרחב של נבחרת הנשים ליורובאסקט האחרון. בעונה האחרונה זכתה בגביע המדינה עם מכבי אשדוד (6 נקודות במשחק הגמר) והגיעה לגמר הפלייאוף כשהיא קולעת 7.4 נקודות למשחק. אדלמן שהגיעה לארץ מארה"ב ושיחקה עם נבחרת ארה"ב במכביה (2 מדליות זהב - נערות ב-2013 ובוגרות ב-2017) עברה בליגת העל גם בא.ס. רמה"ש ואליצור ברמלה וזאת תהיה העונה החמישית שלה בליגה.

בנוסף 2 שחקניות מהעונה החולפת ממשיכות גם העונה, לצד אליס חתוקאי עליה כבר כתבנו בפרקים הקודמים של חלון ההעברות. הפורוורד נופר שלום (34, 1.77) תמשיך לעונה שניה בקבוצה, כשבעונה החולפת קלעה 4.6 נקודות למשחק. לשלום היסטוריה ארוכה בליגת העל לנשים כשהיא שם כבר כאן קרוב ל-2 עשורים, ושיחקה בבנות הרצליה (כולל זכיה בגביע), מכבי אשדוד, הפועל ראשל"צ, אליצור נתניה, אליצור חולון ואליצור רמלה במדיה זכתה להניף את צלחת האליפות כקפטנית הקבוצה בעונת 21/22. לצידה תמשיך לעונה שלישית בר"ג הרכזת שני ברמן (21, 1.67). לפני שהצטרפה לקבוצת בליגת העל ברמן שיחקה באס"א ירושלים בליגה הלאומית ונבחרה לחמישיית העונה, ובקיץ הקודם הייתה חלק מנבחרת העתודה שהעפילה לדרג א'.