ניצחון דרמטי לרמה"ש מול חיפה

על נשים מחזור 1: רמה"ש וחיפה הלכו ראש בראש ממש עד לסיום, שם המארחת הצליחה להשיג את הניצחון הראשון לעונה. ראשל"צ הצליחה למתוח את הפועל לב ירושלים, שאר המחזור היה חד צדדי כשר"ג, אשדוד ורמלה הביסו את חולון, אס"א ירושלים ופ"ת. (צילומים: מנהלת ליגת העל לנשים)


| safsal

 

בקצרה: ליגת העל חזרה. חפרנו כבר מספיק בפריוויו על כמה זה טוב כרגע ולמה אנחנו מצפים, נתקדם הלאה. המחזור הראשון הסתיים פחות או יותר בלי הפתעות. ברוב המשחקים ראינו שהקבוצות הפייבוריטיות ניצחו בהפרש דו ספרתי גבוה, כשלצד זה גם ראינו שבמחצית אחת הפחות פייבוריטיות הצליחו לתת להן פייט. עוד נקודה מעניינת זה שהייתה הרגשה קלה (אולי היא סובייקטיבית) שהקבוצות לא בדיוק שיחקו עם הסגלים הכי חזקים שלהן (פרט לראשל"צ ששמרה על רוטציה של 5 שחקניות בלבד ושחקנית שישית שקיבלה 3 דקות).

אי אפשר באמת לדעת מה קורה בקבוצות בלי להגיע לאימונים וכו', אבל כשברבע הראשון עולות לפרקט שחקניות שבליגה רגילה היו אמורות לקבל דקות רק במצב של סיום המשחק ו-20 הפרש ונשארות שם כששחקניות בכירות יותר על הספסל, זה ההרגשה שמתקבלת. אולי זה הרצון באמת לנצל את "חולשת" הליגה שנוצרה כדי לקדם אותן, אולי זה סתם רצון לשתף את כולן ואולי זה באמת עניין מקצועי כי השחקניות הישראליות הבכירות לא היו רגילות להוביל 30-40 דקות, בכל מקרה יהיה מעניין לראות איך זה ימשך גם במחזורים הקרובים. 

 

תוצאות המחזור:

א.ס רמה"ש – מכבי חיפה 61:65
הפועל לב ירושלים – הפועל ראשל"צ 67:79
בנות 'בני' פ"ת – אליצור רמלה 79:53
אס"א ירושלים – מכבי בנות אשדוד 72:54
אליצור חולון – מכבי רמת גן 78:51


על הפרקט: במשחק המרכזי של המחזור רמה"ש אירחה את מכבי חיפה למשחק שכנראה שאם לא הייתה מלחמה, היה משודר איפשהו בשעה 17:00 או ביום אחר. המשחק הזה היה הכי שקול שהיה לנו במחזור, ולמרות שחיפה הובילה לאורך רוב המשחק אפשר להגיד שהוא היה די הפכפך והיתרון החליף צד לא מעט עד שבמאני טיים רמה"ש לקחה אותו לניצחון. זה נכון שחיפה הגיעה לשם כשתמר זינגר ומיקה ביתן כבר בחוץ בגלל עבירות, אבל במקביל היא גם השאירה נקודות יקרות על הקו בניגוד לרמה"ש שלא החטיאה בדקה האחרונה. 

במשחק שקול נוסף העולה החדשה (טייטל מטופש שרק מוסיף מילים לכתבות) לב ירושלים אירחה את הפועל ראשל"צ שהצליחה למתוח אותה לא מעט. זה אולי סוג של הפתעה לאור הסגלים של הקבוצות שירושלים ניצחה "רק" 12 ועשתה זאת רק ברבע האחרון, אבל ראשל"צ כבר מזמן הוכיחה לנו שעם חיבור נכון, כישרון ועבודה קשה - הן קבוצה מעולה ופחות משנה שנתון כזה או אחר של הנערות שלהן. אליצור רמלה לא התקשתה לנצח בחוץ את הפועל פ"ת, וזה למרות אחוזי קליעה בינוניים מאוד שהציגה. מזל שיש ריבאונד התקפה וקבוצה שהצליחה להגיע להרבה פחות זריקות. כבר ברבע השני היא עלתה ליתרון של מעל 20 הפרש ושמרה עליו עד לסיום כשרק ברבע האחרון פ"ת מיזערה קצת נזקים. 

מכבי ר"ג ניצחה בחוץ את אליצור חולון. אחרי מחצית ראשונה בינונית במיוחד של שתי הקבוצות, במחצית השניה חולון המשיכה באותה היכולת ור"ג מנגד העלתה רמה, העיפה עוד כמה שלשות (מילות פירגון לגילי אייזנר והדר חדד בהמשך הכתבה) והבינה שה"שד" של ללכת לסל לאחת על אחת לא כזה נורא מה שהוביל אותה לייצר שם נקודות קלות. בסופו של דבר ר"ג סיימה את המשחק עם 11 שלשות וכמעט 60% ל-2, ועל האחוזים של חולון עדיף לא לכתוב. לפחות מהקו הם קלעו 11/12. גם אשדוד רשמה ניצחון חוץ מול אס"א ירושלים, במשחק בו הובילה לאורך כל המשחק. ברבע הראשון המארחת הצליחה להישאר קרובה, אבל ברבעים הבאים התקשתה לייצר ואשדוד תיחזקה יתרון דו ספרתי עד לסיום.

 

המספרים של המחזור: בהיעדר זרות העונה, אנחנו נראה העונה הרבה "התפוצצויות" של שחקניות מקומיות עם תצוגות קליעה מרשימות. זה לא הולך להפריע לנו לפרגן לכל אחת מהן. ועל הדרך נרים לעצמנו כי אמרנו לכם לעקוב אחרי חלקן , כמו למשל דור סער שקלעה אתמול 27 נקודות ולא הייתה רחוקה מטריפל דאבל עם 7 רב' ו-7 אס'. היא גם קלעה 5 שלשות. 5 שלשות קלעו אתמול גם הדר חדד וגילי אייזנר בניצחון של ר"ג. חדד עשתה זאת באחוזים מצויינים בדרך ל-24 נקודות (ו-9 רב'), אייזנר סיימה עם 17 וגם 7 אס'.רגע אבל הן לא היחידות - גם תמר בר-גל קלעה אתמול 5 שלשות בדרך ל-20 נקודות עבור אס"א ירושלים.

רמלה כאמור הציגה אחוזי קליעה לא טובים כקבוצה (36% ל-2), אבל עדן רוטברג הייתה כמעט מושלמת עם 7/8 מהשדה ו-8/8 מהקו בדרך ל-22 נקודות. דניאל רבר הציגה שורה סטטיסטית וסרטילית עם 12 נקודות, 13 רב', 5 אס' וח-5 חט'. שיר תירוש המשיכה את היכולת ממשחקי ההכנה עם 23 נקודות (8/12 ל-2) וגם היא לא הייתה רחוקה מטריפל עם 7 רב', 9 אס' ו-5 חט' (!). רשמנו בתחילת הכתבה שראשל"צ שיחקה רק עם 5 שחקניות, וה-5 האלו גם חילקו בינהן את הנקודת כשכולן סיימו בדו ספרתי בין 11 ל-16 נקודות. עמית טרנר (16 נק') שמרה על 100% קליעה ולקחה גם 9 רב', יעל טננבוים (16 נק') גם עם אחוזים טובים, ומיקה ינאי במשחק הבכורה בליגת העל קלעה 14. ליאן עודה גם היא במשחק בכורה הציגה אחוזי קליעה מצויינים (6/8 מהשדה) בדרך ל-16 נקודות. באס"א ירושלים תמר בר-גל

 

שימו לב ל: דניאל קריינין. למי שעוקב אחרי הענף השם מוכר - היא לא עונה ראשונה בליגת העל והיא גם זכתה באליפות בלאומית, אבל תמיד הייתה כזה "בצד" ולא באור הזרקורים. אמש היא קלעה 11 נקודות בניצחון של רמה"ש, ממש לא הקלעית המובילה אבל אולי הקלעית המובילה כש-5 מתוכן היו בדקה האחרונה של המשחק ועזרו לרמה"ש לנצח. מה שנקרא, קיבלה הזדמנות ולקחה אותה.

נטע מישר. שחקנית הנערות של לב ירושלים (בת 17 וחודשיים) קיבלה 30 דקות וסיימה עם 10 נקודות כשהיא רושמת החטאה בודדת כל הערב. בירושלים נותנים לה ביטחון ונראה שזה הולך להשתלם להם בגדול.