המחמאות לנס ציונה, הצלחת לכפ"ס

נס ציונה באולי המשחק הכי טוב שלה העונה הצליחה להגיע למרחק נקודה אחת מצלחת האליפות אמש בכפ"ס, אבל בסוף ניצחה "רק" 20 (84:64) והמארחת היא שחגגה את תואר האליפות. משחק ענק של גאיה סלס ואיילה אורן לא הספיק, אבל שאפו ענק לאורחת בכתום שלא הפסיקה להאמין שהיא מסוגלת לעשות את זה. (צילומים: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

וואו, מה היה לנו אתמול בכפ"ס, ואנחנו עדיין קצת בהלם. אחרי ה-23 הפרש בו כפ"ס ניצחה ביום חמישי האחרון במשחק הראשון בסדרת הגמר, ולאור העובדה שגם בשאר המשחקים העונה היא ניצחה, לא נתנו לנס ציונה הרבה סיכוי לחזור מזה בגומלין. בטח לא לאור ה-0/7 מהשדה שהיא רשמה ב-5 הדקות הראשונות של המשחק, והרבע הראשון שהסתיים ב-4/16 מהשדה. ההנחה הרווחת גם אצלנו הייתה שיהיה פה ניצחון קל לכפ"ס, ואולי במקרה הטוב ניצחון קל לנס ציונה שתסיים את העונה בטעם טוב. 

אבל נס ציונה ממש לא התכוונה לוותר. אם נשים רגע בצד את הרבע הראשון עליו רשמנו לפני רגע, היא נתנה 3 רבעים מצויינים עם אחוזי קליעה קרובים למושלמים בצבע (22/29), ושמרה על קצב קליעה גבוה במיוחד שהוביל אותה להגדלה עקבית של הפער. ולא רק יכולת התקפית מצויינת הייתה לנס ציונה אתמול - היא הצליחה לשבש את תכנית המשחק של כפ"ס, סגרה לה היטב את הצבע והשאירה אותה על 3 שלשות בלבד. כפ"ס שמחזיקה בהתקפה הטובה ביותר בליגה עם ממוצע של 80 נקודות למשחק קלעה אתמול רק 64, ורק 41 נקודות ב-3 הרבעים הראשונים. 

כל זה הביא את נס ציונה אל המאני טיים בעמדה מצויינת כשהיא מרגישה שזה שלה, והיא ממש מרחק של 2-3 פוזנשים מהצלחת. ברבע האחרון אפשר היה לראות את הלחץ על כפ"ס. הן הגיעו למצב שהן ממש לא חשבו שיהיו בו, ושהן מתקשות לצאת ממנו ולעצור את המומנטום של האורחת שבאה עם רעל בעיניים. כשהיתרון של נס ציונה כבר הגיע ל-22 וכל הקהל ברמז היה על הרגליים ועם חשש קל להתקף לב, כבר הייתה הרגשה שהנה זה קורה. אבל כידוע, זה לא קרה. שלשת קלאץ' של רוני גולדין השאירה את כפ"ס בחיים, ולמרות עוד איבוד מקומי, בהמשך גם קור רוח ו-4/4 מהקו של אטינגר דאגו שזה יגמר רק ב-20 הפרש. והפעם השלשה מהחצי על הבאזר של נס ציונה לא נכנסה.

נחזור רגע אחורה לתחילת המשחק. ברגע שגאיה סלס נכנסה לעניינים, היא לא עצרה, ואיתה גם איילה אורן שהסל הראשון שלה במשחק בככל הגיע בדמות שלשה משוגעת מהחצי על הבאזר בסוף הרבע הראשון. סלס נראתה פשוט מצויין, שמרה על אחוזים מטורפים שנדיר שאנחנו רואים פה (31 נקודות, 10/12 מדהים מהשדה) כשכל זריקה הזויה ומשוגעת צוללת גם היא פנימה והיו גם כמה מהלכים של סל ועבירה. אורן הראתה שוב כמה חוצפה חיובית וביטחון יש לה לקחת את הזריקות החשובות, וכמובן כמה יכולות אישיות של להיכנס לסל ולקלוע בצורה מרשימה על ההגנה (26 נקודות, וגם 10 רב' ו-7 אס').

גאיה סלס. איזה משחק מדהים שלה.

 

כאמור, משחק ענק של נס ציונה אבל לצערה היא נשארת רק עם המחמאות ועם המקום השני אחרי עונת בכורה מרשימה בליגה הלאומית. כפ"ס עם עונה מרשימה לא פחות אולי סיימה אותה עם הפסד ומשחק רע, אבל כמו שאמרה לנו בסיום שי אלון - "גמר זה מלוכלך ומגעיל ולא משנה איך זה קורה, העיקר שזה קורה".

ומשפט לסיום - אנחנו אחרי דרמה ענקית בלאומית נשים, דרמה ענקית בנערות ב' ודרמה רק גדולה בנערות א', ולפנינו שבוע שיכריע מי תעלה מהליגה הארצית ללאומית בסדרות פלייאוף שמתחילות ממש הערב. האם גם שם יקחו את הלב שלנו לקצה?

 

קלעיות

לכפ"ס: ליעד אורבך 15 (6/7 ל-2), אופיר פרפרה (5/7 ל-2, 6 רב') ושי אלון 12 כ"א, נגה אטינגר 10 (10 רב', 8 אס'), מאיה זילברשלג 7, רוני גולדין 6, ענבר לברון 2 (11 רב', 6 אס', 4 חט').

לנס ציונה: גאיה סלס 31 (10/12 מהשדה, 6 רב'), איילה אורן 26 (10 רב', 7 אס'), מיקה יקיר 11 (5/7 ל-2, 6 רב'), מעין כהן 7 (5 רב', 3 חט'), תמר אנגל 5 (3 חט'), מאיה דביר ועמית ארבל מאירוביץ 2 כ"א.