הנה זה מגיע - יורובאסקט 2023

בצהרי היום יצא לדרך המשחק הראשון, ובערב כבר נגיע למשחק הראשון של נבחרת הנשים בהופעת החזרה שלה באליפות אירופה. שבוע של משחקים מחכה לנו בת"א, וההתרגשות בשיאה. מהאחיות גרזון, לעדן רוטברג וג'ני סימס, וגם כמה ציוני דרך היסטוריים עם ענת דרייגור ולירון כהן. בואו לראות מה מחכה לנו. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

לא יודעים מה איתכם, אבל אנחנו מתרגשים. לא רק שנבחרת ישראל סוף סוף חוזרת לאליפות אירופה (לראשונה מאז 2011), זה גם קורה ממש כאן אצלנו בישראל. היכל הדרייב אין בת"א כבר ממורק ומקושט, ולפי ההערכות הולכת להיות חגיגה ביציעים כשלצד מכירת הכרטיסים לקהל הרחב, צפויים להגיע גם אוטובוסים מרחבי המדינה עם שחקניות צעירות וכן שחקניות נבחרות ישראל הצעירות שיבואו לראות לאן הן צריכות לשאוף.

אז מה מחכה לנו בשלב הבתים שייערך כאן בארץ? לצד 3 משחקים (ואולי עוד אחד) של הנבחרת שלנו, בכל יום ייערכו 4 משחקים אחד אחרי השני. ללא ספק חגיגה לכל חובבי כדורסל הנשים בארץ, וכרטיסים עדיין ניתן להשיג באתר לאן. 4 הנבחרות שייסמו את שלב הבתים במקום הראשון בבית שלהן יעפילו ישירות לרבע הגמר (שייערך בלובליאנה), כשמקומות 2-3 ישחקו בינהן בהצלחה על הכרטיסים הנוספים לרבע הגמר. משחק ההצלבה של הבית הישראלי והבית המקביל יערכו בדרייב אין גם כן. מתחילים היום כבר ב-12:15 עם המשחק שפותח את האליפות בין יוון למונטנגרו בבית המקביל לבית הישראלי, כשהעיניים שלנו כמובן למשחק השלישי של היום (18:15) בו ישראל תארח את בלגיה.

לוח המשחקים נמצא פה למטה, ויש לנו עוד כמה דברים מעניינים:

סייז אמריקאי - הכרות עם הסגל לאליפות

תורת המספרים - נתונים מעניינים מארכיון הנבחרת

קניית כרטיסים למשחקים