מסכמים מחזור בליגת העל

על הדברים החשובים שקרו השבוע במחזור העשירי, התוצאות והקלעיות במחזור האחרון וגם - סיכום מחזור הפיילוט של "ספסליג" מי ניצחה, מי בלטה וכמה מכם בחרו בווילובי שסיימה את המחזור עם 46 נקודות מדד (רמז: אף אחד)


| שי ברק

ג'קי יאנג, 21 נק' ו-29 מדד שווים ניצחון (להבדיל מ-41 נק' ו-32 מדד בסיבוב הקודם) (צילום: הראל שוורצברג)

 

תוצאות המחזור 

4 משחקים התקיימו במחזור האחרון (המשחק בין רמלה לראשל"צ נדחה לאמצע חודש פברואר).  זה היה המחזור העשירי והראשון שפתח את הסיבוב השני, כשהמשחקים של מחזורים 8 ו-9 נדחו בעקבות הסגר.  
מכבי רמת גן כברה בבית על מכבי חיפה (כנסו לכתבה המלאה וסיקור המשחק של אייל לוסטיג). רמת השרון במשחקו השני (והאחרון) של אלי רבי על הקווים, הצליחה לנצח את מכבי רעננה בתום משחק צמוד. לאחר המשחק יצאה ההודעה שהחל מהשבוע הבא יהיה זה טל נתן שיעמוד על הקווים אצל האדומות. אליצור חולון הצליחה למחוק פיגור דו ספרתי במחצית ולנצח בהארכה את פתח תקווה וגם מכבי אשדוד לא התקשתה וניצחה בביתה את בנות הרצליה.

למעשה כל 4 המפסידות מהסיבוב הראשון ניצחו במשחק הגומלין את היריבה. התוצאות:
מכבי בנות אשדוד 89 - בנות הרצליה 71 (בסיבוב  הראשון: 79:65 להרצליה)
מכבי רעננה 66 - א.ס רמת השרון 74 (בסיבוב הראשון: 96:91 לרעננה)
מכבי עירוני רמת גן 72 - מכבי חיפה 61 (בסיבוב הראשון: 75:66 לחיפה)
הפועל פתח תקווה 79 - אליצור חולון 88 (בסיבוב הראשון: 88:65 לפ"ת)

 

שלוש שניות

1. פתח תקווה כבר חמישית. אחרי פתחה מצוין את העונה עם 3 ניצחונות רצופים, רק שמאז היא כבר עם חמישה הפסדים (כולל בגביע) ורק ניצחון אחד. הקבוצה שנשפה בעורפה של רמלה מדורגת כרגע רק במקום החמישי. עדיין במקום מצוין לאיים על הפיינל פור, אבל גם מרחק משחק מהפלייאוף התחתון. אמצע הטבלה צפוף ופתח תקווה לקראת פגרת הנבחרת צריכה לחשב מסלול מחדש ולפני שהצמרת בורחת לה עוד יכולה לעצור ולשנות כיוון כי אם כל הישראליות קולעות ביחד 8 נקודות (מתוכן 6 של דניאל חג'ג') והקבוצה עדיין מובילה 90% מהמשחק נגד חולון, אז יש שם פוטנציאל. אבל אם הקבוצה מתבססת על יכולת של שחקנית וחצי (ווילובי עם מדד 46 נקודות(!) ועוד 22 נקודות של צ'ארלס) ומפסידה בהארכה כש-4 שחקניות משחקות מעל 43 דקות (!!!) אז יש פה בעיות לתקן.

2. האם באמת מדובר בליגה צמודה? שימו לב להפתעות! מתי בפעם האחרונה ראיתם רביעייה של: אליצור רמלה, מכבי בנות אשדוד, מכבי עירוני רמת גן ואליצור חולון מובילה את הליגה??? השאלה המדויקת יותר היא "מתי לא?" אז נכון שנה שעברה ראשל"צ הצליחה להתברג ומקומה של הרביעית אף פעם לא היה מובטח אבל 3 מה-4 הן חברות פיינל פור קבועות וחולון בשנים האחרונות (להוציא את העונה הקודמת) היא גם חברה דיי קבועה שם ברביעייה.  רמה"ש כבר ניצמדת למקום השישי, אמצע הטבלה המוכר לה, חיפה צמודה לרעננה והן מתמודדות על הפלייאוף העליון. בקיצור... פתיחת העונה אולי מאפשרת את ה"רומנטיקה" בניצחונות של חיפה על רמת גן או הרצליה מול אשדוד. אבל כשמגיעים לחודש ינואר יש 2 דברים בטוחים: (1) שי דורון תחזור ; (2) קבוצות הצמרת יפסיקו לתת ניצחונות קלים ליריבות והליגה תתיישר.

3. האם ההחלטה לסגור את נתב"ג נועדה להגביל את "רכבת" הזרות שמגיעה לפה? ברור שלא, אבל אם יש יתרונות למצב - זה אולי אחד מהן.  7 זרות הוחלפו בין בחודש האחרון, בחלק מהקבוצות הוחלפו גם 2 ו-3 זרות. תמיד יימצא ההסבר. "פציעה", "חוסר התאמה", "נסיבות אישיות", "נסיבות קבוצתיות" אבל השורה התחתונה היא שאם אפשר אז "למה לא?" זה הופך את הכל לקצת 'שכונה'. 
אבל אם אפשר למצוא נקודת אור אחת היא דווקא בהפקת הלקחים (לפחות בינתיים) בקבוצות הצמרת. הרביעייה הראשונה (עדיין) לא החליפה זרות. [המהלכים של רמלה להביא שחקניות לשבועיים לא נספרים במסגרת הליגה], נדמה שאחרי עצירת הליגה הקודמת כשרמת גן הראשונה הוכרה והוכרזה כאלופה, הקבוצות בנו קבוצות מדויקות יותר מצידן בכל הנוגע לזרות ומתמקדות בישראליות (כאמור, שי דורון).

 

"ספסליג" - סיכום מחזור הפיילוט 

מסתבר שהתגעגעתם. גם אנחנו! 15 קבוצות נרשמו "מהיום להיום" למחזור הפיילוט. אחרי חצי עשור במהלכן המשחק היה בחופשה, נרשמה התרגשות במחזור הפתיחה של הספסליג והחל מהשבוע הבא אנחנו מתחילים רשמית ופורמלית את הטורניר שילווה את הליגה עד סוף העונה. כולם מוזמנים להירשם ולבנות את הקבוצות שלהם החל מ-27.1 בשעה 14:00 ועד יום ראשון 31.1, חצי שעה לפני המשחק הראשון של המחזור.

הזוכה הגדולה של מחזור הפיילוט היתה קבוצת "לילך וייס".  הקבוצה הצליחה להשיג 99 נקודות - וכבשה את הפסגה.

איך זה קרה? ההימור הגדול היה לבחור 4 שחקניות מובילות ואולי אחת שתפתיע. 

הזרות של חולון הופקינס (28) וסקויה הולמס (19) - היו עוגן לקבוצה הזו שיחד גם ג'ני סימס (20) היו ביכולת טובה כולן.
עדן רוטברג (22 נק' מדד) היתה שחקנית שלישית עם מעל 20 נקודות מדד בקבוצה הזו והרביעייה קיזזה את מדד 0 של תמר קופילביץ.
להשלמת הקבוצה, נבחר מאמן אשדוד: גלעד כץ, שקבוצתו ניצחה והוא זיכה ב-10 נקודות נוספות.

כל מי שרוצה להירשם ולהתחיל לשחק: בקישור הבא- https://safsal.netlify.app/

 

(Desk Vectors by Vecteezy)