לאומית: מסכמים עונה סדירה - חלק ג'

המחוז הדרומי היה חזק כמו שלא היתה הליגה שנים. ובתוך הליגה המטורפת הזו שתי הקבוצות שהתבססו על הסגלים הצעירים יותר הגיעו עד למקומות 1-2. בין אליצור ת"א ואס"א ירושלים הפרידו 6 נקודות ביחס הסלים. מאזן זהה ו1-1 ביניהן הופך אותן לפייבוריטיות להיפגש בסדרה בלתי נשכחת בחצי הגמר, כל תרחיש אחר יפתיע. עד אז סיכום העונה שלהן


| שי ברק

הטבלה המסכמת של המחוז הדרומי:

1.  אליצור תל אביב 21 נק'  (9 - 3)
2.  אס"א ירושלים 21 נק'  (9 - 3)
3.  הפועל כפר סבא 20 נק' (8 - 4)
4.  בני יהודה 20 נק'  (8 - 4)
-------------------------------
5.  אליצור יבנה 17 נק'  (5 - 7)
6.  א.ס רמת השרון 15 נק'  (3 - 9)
7.  הפועל באר טוביה 12 נק' ( 0 - 12)

המשחקים שהחלו ב-1/12/20 והסתיימו ב-30/3/21. (במקור התוכנית היתה לפתוח את העונה ב-20/10 ולסיים אותה ב-26/1).
כתוצאה מהשינויים בלוח הזמנים שונה השלב השני ובמקום לעבור ולשחק סיבוב אחד של פלייאוף עליון (ואחריו פיינל פור) ופלייאוף תחתון, השיטה השתנתה.
השיטה החדשה: בפלייאוף העליון יקיימו סדרות רבע גמר, חצי גמר וגמר. בשיטת הטוב מ-3
בפלייאוף התחתון תחילה סיבוב אחד של פלייאוף תחתון (עפ"י התוכנית המקורית) ואחריו סדרות על הירידה לליגה הארצית.

כלומר מבין 4 קבוצות הראשונות בכל מחוז, במקום עוד 7 משחקי ליגה, עבור מחציתן העונה תסתיים בעוד 2-3 משחקים.
הפלייאוף העליון נבנה בשיטת הצלבה ומשחקי הטוב מ-3 ובסיבוב הראשון (רבע גמר):

משחק מס' 1: הפועל גליל עליון - בני יהודה
משחק מס' 2: הפועל מג'ד אל כרום/עירוני נתניה - הפועל כפר סבא
משחק מס' 3: אליצור תל אביב - הפועל כאוכב/הפועל גלבוע
משחק מס' 4: אס"א ירושלים - עירוני נתניה/הפועל מג'ד אל כרום

התאריכים - (צפויים להשתנות) וכרגע: 8/4/21 , 11/4 , 16/4.

בשלב הבא (פיינל פור) ייפגשו המנצחות ממשחק 1 נגד משחק 2  ;  משחק 3 נגד משחק 4 [יתרון ביתיות לקבוצה המדורגת גבוה יותר]

 

נציגות המחוז הדרומי לבית העליון:

ההבדל בין המקום הראשון למקום הרביעי הוא משחק אחד כשהמיקום בין הראשונה לשניה לבין השלישית והרביעית הוכרע על הפרשי סלים.
למעשה כמעט כל אחת מהקבוצות ניצחה והפסידה ליריבותיה האחרות (למעט אס"א ירושלים שניצחה פעמיים גם את כפ"ס וגם את בני יהודה ולמעשה סיימה שניה רק בגלל הפסדים ליבנה שסיימה בפלייאוף התחתון). המשחקים היו שקולים, שניים מהם הוכרעו בהארכה ולנבא עכשיו אם המיקום הסופי במחוז הדרומי ישקף את התוצאות בסוף העונה, מוקדם ולא אחראי.

חלק ג' של סיכום העונה יתמקד בשתי קבוצות שסיימו בצמרת הליגה, פתחו מצוין ניצחו אחת את השניה ושמרו על הבייתיות והפגינו את היכולת הגבוהה ביותר ברוב שלבי העונה. האם השתיים ייפגשו שוב בחצי הגמר? 

ניתוח של העונה שעברו, סיכום התוצאות, הקלעיות המובילות, נקודות האור והסיבות שהובילו אותן להפסיד את הביתיות - בקישורים הבאים:

על העונה של אליצור תל אביב

על העונה של אס"א ירושלים

 

"על קצה המזלג..."

אליצור תל אביב, אחרי מספר עונות של מאבקי התחתית אליצור תל אביב חוזרת לצמרת הגבוהה ולראשונה מזה עשור לצמרת הכי גבוהה. כמו לפני עשור גם הפעם הן סיימו בראש המחוז הדרומי. האם כמו אז גם הפעם יצליחו להעפיל לליגת העל? עם סגל שברובו צעיר (מתוך השישייה הראשונה 3 שחקניות בגיל נערות ועוד אחת חיילת משוחררת) מבוסס על שחקניות בוגרות מכבי רעננה ועם מאמן רענני על הקווים בעונת הבכורה כמאמן בוגרות, וביחד עם רבקה רוס וקרן נחמה הקבוצה היתה להתקפה הטובה בליגה ולמרות 3 הפסדים ליריבותיה לצמרת הצליחה לסיים במקום הראשון (גם הודות להפרשי סלים עדיפים), האם הבייתיות והאינטנסיביות של הקבוצה יכול להביא לה אליפות נדירה ולהחזירה לליגת העל? 

אס"א ירושלים, ריח של פעם מהקבוצה החדשה. אוהד גל בעונתו השניה בנה קבוצה שמזכירה את ירושלים של הימים הגדולים בלאומית תחת המאמן האלמותי טייב. קבוצה שמחציתה מתגוררת בבירה, שתי שחקניות שפתחו עונה חמישית ועוד אחת עונה שלישית וחיזוק צעיר אך מנוסה (שחקניות ליגת על ונבחרות) בדיוק במקומות שהקבוצה היתה זקוקה לכוח חדש, רגליים צעירות ומהירות. הקבוצה שמשחקת את הכדורסל הכי מהיר בליגה וזו שעצרה את קבוצת ההתקפה הטובה בליגה (ת"א) על 47 נקודות וניצחה אותה, מחפשת לסגור את המעגל ועם החזרה לצמרת הגבוהה רוצה גם להחזיר לעצמה את צלחת האליפות. השנה זה קרוב מתמיד.