הנה זה בא - יורובאסקט 2022

אליפות אירופה 2022 בפתח, עם 24 נבחרות כולל אחת ישראלית שמחפשת להפתיע ולהגיע הכי רחוק שתצליח. השמות הנוצצים שיגיעו לאליפות, הנבחרות שפייבירוטיות ללכת עד הסוף, מכת הפציעות שמשפיעה על הסגלים וכמובן - הנבחרת שלנו והיריבות שלה בשלב הבתים, הכל בסדרת כתבות לקראת הטורניר. (צילום: fiba europe)


| יניב סהראי

 

בקטנה: יורובאסקט 2022 יוצא לדרך, ויתפרש על פני ארבע מדינות - צ'כיה, איטליה, גיאורגיה, וגרמניה יארחו כל אחת בית אחד בשלב הראשון, ולאחר מכן שלב הנוקאאוט יערך בגרמניה. 6 נבחרות בכל בית מחפשות את אחד מ-4 המקומות הראשונים שיובילו לשלב שמינית הגמר ומשם בנוקאאוט עד לאלופה. הנבחרת שלנו תתארח בפראג אצל מיודענו ננו גינזבורג שיאמן את המשחק הרשמי הראשון שלו נגד נבחרת ישראל. 

 

הצעירים שיובילו והותיקים שיסייעו - על הסגל של הנבחרת הישראלית

לעצור את הג'ור ולנצח בדרבי - על הבית הישראלי באליפות

אנטנטקומפו, דונצ'יץ וכל השאר - השמות החמים שבאים לאליפות, הנושא שמעסיק את רוב הנבחרות עוד לפני פתיחת האליפות והשאלה החשובה מכולן

זה הזמן להתעורר - אדי מינץ מנתח את הסיבות להפסדים האחרונים ולכושר הלא טוב של הנבחרת לקראת האליפות

 

ללא מתאזרח

בשנים האחרונות נושא המתאזרחים בנבחרות רק הולך וצובר תאוצה וכל נבחרת מאזרחת לה איזה מייק טובי, ג'יילן סמית, אי ג'יי סלוטר ועוד רבים וטובים. ביורובאסקט הקרוב, דווקא הנבחרת הישראלית, שדאגה מדי טורניר וטורניר לעטר את הסגל במתאזרח, החליטה לוותר על הלוקסוס. ההחלטה על שחרורו של ג'ון די מסגל הנבחרת מול שוודיה ובהמשך גם הענות לדרישתו להשתחרר מאליפות אירופה אמנם הכתה גלים, אך כלל לא בטוח שדווקא הגארד של מכבי תל אביב – שנופל על עמדות שממילא יש לנו עומק בהן, הוא המתאזרח הנכון של הנבחרת. ייתכן כי כבר בהרכבת הסגל טעה גודס בבחירת המתאזרח, אך אולי הגיע הזמן להעתיק את השיטה של שאר הנבחרות שמאזרחות שחקנים שלעיתים הקשר שלהם למדינה הוא מקרי בהחלט. כי אם הם יכולים למה אנחנו לא?

 

גודס ומשחקים צמודים

על הנייר הבית הישראלי מורכב מ – 4 נבחרות שוות רמה, נבחרת שהיא מעל הבית ומועמדת בכירה לזכייה ועוד נבחרת שהיא מנמושות הטורניר. בבית כזה שקול הקרב על מקומות 2-5 עתיד להיות צמוד, ייתכן שנקבל לא מעט משחקים צמודים שעלולים להכריע את זהות העולות מהבית אל שלב שמינית הגמר. במידה וזה אכן יהיה כך, דווקא זה עלול להפיל את החבורה של גודס, שתחת המאמן החדש פשוט ולא מצליחה לנצח משחקים צמודים או אם להיות בוטים – עושה הכל כדי להפסיד משחקים כאלו. רשמנו כבר לא מעט הפסדים צמודים במקודמות אליפות העולם כאשר שניים מהם ומאכזבים במיוחד הגיעו מול יריבות שנפגוש אותן במסגרת הבית – פולין ופינלנד – שמעלים לא מעט תהיות באשר לסיכוי הנבחרת להעפיל לשלב 16 האחרונות. אליפות אירופה היא אחלה פלטפורמה כדי לשנות את המאזן העגום הזה. נחזיק אצבעות.

 

 

.